SESTŘIH: Teplice - Vlašim 3:0. Výhru domácích dvěma góly řídil Fortelný

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Teplic v úvodním barážovém utkání o účast v nejvyšší soutěži doma porazili druholigovou Vlašim 3:0 a výrazně se přiblížili k udržení. První branku vstřelil v závěru úvodního poločasu Jan Fortelný, který se trefil i krátce po změně stran. Třetí gól přidal střídající Jakub Mareš. Odveta se hraje v neděli od 16:00 ve Vlašimi.

Domácí nastoupili v téměř nejsilnějším složení. Teplický trenér Jarošík udělal v základní sestavě hned 10 změn oproti sobotnímu závěrečnému utkání ligové nadstavby proti Pardubicím, v zahajovací jedenáctce zůstal jen útočník Sejk. I díky vstupnému zdarma přišlo na Stínadla na duel s druhým týmem druhé ligy 7145 diváků.

Tepličtí, kteří hrají v první lize nepřetržitě od sezony 1996/97, začali aktivně a už ve druhé minutě byli blízko gólu, ale Hyčka trefil jen tyč. Vlašim postupně hru vyrovnala, byť v ofenzivě zpočátku nebyla nebezpečná. Až ve 34. minutě Jurásek z nadějného přímého kopu vypálil nad břevno a další střelu mu chytil brankář Grigar.

Domácí se po slabší pasáži zvedli a v poslední minutě první půle otevřeli skóre. Grigar dlouhým nákopem vyslal do úniku Fortelného a ten křížnou střelou překonal gólmana Vágnera.

V 51. minutě přidal patnáctý celek prvoligové sezony pojistku. Mareš ještě trefil obránce, ale Fortelný z dorážky nezaváhal. Nejlepší týmový střelec, jenž v Teplicích hostuje ze Sparty, si v sezoně polepšil na sedm soutěžních gólů.

Vlašim, usilující o premiérový postup do první ligy, chvíli nato zahodila obrovskou šanci, když Zlatohlávkovu ránu zblízka vykopnul Grigar. Jeho protějšek Vágner zase zlikvidoval Sejkův pokus.

Tepličtí měli velkou převahu a v 73. minutě skórovali potřetí. Na Vondráškův centr si naběhl Mareš a hlavou nedal Vágnerovi šanci. "Skláři" mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale gólman hostující ze Slavie v závěru ještě Mareše dvakrát vychytal.

Domácí: 45. Fortelný, 52. Fortelný, 73. Mareš

Hosté:

Domácí: Grigar (C) – Kučera, Tijani, Shejbal – Hyčka (84. Prošek), Trubač, L. Mareček, Fortelný (77. Nsunzu), Vondrášek – Ledecký (46. Mareš), Sejk (72. Kodad).

Hosté: Vágner – Icha, Broukal, Breda (C), Svoboda – Jurásek (90+2. Lehoczki), Suchan, Křišťan (77. Toula), Zinhasović (63. Solomon), Rigo (77. Kneifel) – Zlatohlávek (63. Krunert).

7 145 diváků

Teplice - Vlašim: Domácí pokračují v krasojízdě, po hlavičce Mareše je to už 3:0!

Teplice - Vlašim: Rychlý kontr Sejka stihl zastavit včas Broukal

Teplice - Vlašim: Agilní Sejk Vágnera nepropálil

Teplice - Vlašim: Obrovskou šanci na snížení měl Zlatohlávek, zblízka ale napálil jen Grigara
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Vlašim: Domácí jsou při chuti, Kučera ale hlavou do brány nezamířil

Teplice - Vlašim: Radost na Stínadlech, Fortelný zvyšuje už na 2:0

Teplice - Vlašim: Marešova dělovka putovala nad bránu

Teplice - Vlašim: Domácí jdou zničehonic do vedení, trefil se Fortelný - 1:0!

Teplice - Vlašim: Dobrá akce Vlašimi, nahrávka Zlatohlávka však adresáta nenašla

Teplice - Vlašim: Jurásek měl na kopačce první gól, z přímáku však přestřelil

Teplice - Vlašim: Střela Sejka Vágnera ohrozit nemohla

SESTŘIH: Teplice - Pardubice 0:2. Východočeši se vyhnuli baráži, domácí šetřili opory

SESTŘIH: Karviná - Teplice 2:2. Skláři takřka jistě v baráži. V závěru srovnal Buchta

SESTŘIH: Teplice - Jablonec 0:1. Rozhodl Kubista, domácí jsou předposlední

SESTŘIH: Zlín – Teplice 3:0. Rozhodnuto v poločase a neuznaný gól Cedidly

SESTŘIH: Teplice - Bohemians 2:2. Severočeši dvakrát dotáhli manko

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905