22. května 2022 • 17:45

SESTŘIH: Bohemians - Opava 2:0. Druhá výhra a bezpečná záchrana

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

V první lize se pro příští sezonu bude měnit jen jeden tým. Bohemians porazili v barážové odvetě Opavu 2:0 a zajistili si účast i v ročníku 2022/23. V Ďolíčku vítězství vystřelili Daniel Köstl a Jan Chramosta. Opava zůstává ve Fotbalové národní lize.

Bohemians otevřeli skóre v 17. minutě z první vážnější akce v utkání. Kovaříkův centr z rohového kopu se odrazil ke Köstlovi, který se přízemní střelou nemýlil. Dal si tak stylový dárek k pondělním 24. narozeninám.

O něco později střelec první branky prodloužil hlavou před branku míč, na nějž jeho parťák z obrany Křapka těsně nedosáhl. V 39. minutě Jindřišek obral o míč Darmovzala a poslal do úniku Kovaříka, jehož střelu brankář Digaňa vyrazil na roh.

Po změně stran začali hrozit i hosté. Pikulovu střelu k tyči vytáhl gólman Valeš, následně stejný hráč Opavy dalekonosnou ranou z dálky napálil břevno. Na druhé straně skončila Hronkova a poté i Köstlova hlavička těsně vedle.

V 68. minutě se téměř zaplněný Ďolíček, kam dorazilo 6095 diváků, radoval z druhé trefy domácích. Hronek vybídl do úniku Chramostu, který překonal vyběhnutého Digaňu a zvýšil na konečných 2:0. O chvilku později Chramosta zpoza šestnáctky zamířil mimo tři tyče. V nastavení proti Digaňovi neuspěl střídající Vaníček.

„Klokani“ potvrdili, že se jim na Slezany dlouhodobě daří. Od listopadu 2008 s nimi neprohráli v 11 soutěžních zápasech po sobě.

Domácí: 17. Köstl, 68. Chramosta

Hosté:

Domácí: Valeš – Dostál, Köstl, Křapka, Vondra, Kovařík (77. Vaníček) – Květ (86. Petrák), Beran (70. Bartek), Jindřišek (C), Hronek (86. Puškáč) – Chramosta (77. Fulnek).

Hosté: Digaňa – Celba (75. Helebrand), Didiba, Žídek (C), Janoščín – Macháček (72. Bílek) – Šigut (46. Kopečný), Pikul, Darmovzal, Helešic (72. Šcudla) – Rataj (46. Kramář).

Bohemians - Opava: Macháček zničehonic v šanci, jenže bránu vůbec netrefil
Bohemians - Opava: Hosté na kolenou, po zaváhání gólmana zvyšuje na 2:0 Chramosta!
Bohemians Opava: Chramostovu střelu z úhlu lapil pohotový Digaňa

Bohemians - Opava: Pokus Pikula vyrazil Valeš na roh
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Opava: Kovařík mohl zvýšit, Digaňu však nepropálil

Bohemians - Opava: Květ padl k zemi po souboji s Janoščínem, penalta se nepískala

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905