Chorý řídil výhru Plzně, Kozák pálil za Slovácko a přestřelka Bohemians

6
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Plzně porazili v souboji úřadujících mistrů svých zemí Slovan Bratislava 3:1 a vyhráli i třetí přípravné utkání před novou sezonou. Slovácko zdolalo Zlaté Moravce 1:0 a Bohemians 1905 uspělo nad druholigovým Táborskem 5:3. Utkání hrané v Uhříněvsi směřovalo k remíze, ale Pražané dvěma góly v závěru rozhodli o vítězství.

Plzeň dosud v přípravě rozdrtila divizní Klatovy (6:0) a třetiligové Karlovy Vary (9:0) a nezaváhala ani v Dobřanech proti Slovanu. Viktorii poslal do vedení v 36. minutě Mihálik. Trenér Bílek o poločase vyměnil téměř kompletní jedenáctku. Po hodině hry se v rozpětí minuty dvakrát mezi střelce zapsal Chorý, za Slovan snížil Weiss, který o chvíli později uviděl spolu s plzeňským útočníkem Klimentem červenou kartu.

Triumf Slovácka v Rohatci zařídil v 41. minutě útočník Kozák. Úřadující vítěz domácího poháru navázal na úvodní výhru v přípravě nad Trenčínem.

Bohemians, kteří odehráli úvodní přípravný duel, vedli zásluhou Nováka od sedmé minuty. Táborsko srovnalo v 39. minutě z penalty, Bohemians si ale ještě před koncem prvního poločasu vzali náskok zpátky díky Valovi. Jihočeši odpověděli i na druhou a poté i na třetí trefu domácích, kterou zařídil Bartek. Definitivní odpor Táborska zlomili svěřenci trenéra Veselého až v poslední pětiminutovce. Nejdříve Kovařík proměnil penaltu a vzápětí se prosadil Vrána.

„Bylo to hodně hektické. Stěžejní pro nás bylo, abychom v zápase viděli kluky, kteří s námi v uplynulé sezoně nebyli. Mám na mysli ty hráče, kteří se vrátili z hostování. Zároveň jsme chtěli dát šanci klukům z B týmu. Z tohoto pohledu zápas svůj účel splnil. Spokojený ovšem nejsem s počtem obdržených branek. Inkasovali jsme celkem třikrát, což by se nám nemělo stávat,“ citoval klubový web Bohemians trenéra Jaroslava Veselého.

Přípravná fotbalová utkání:

1.FC Slovácko - Zlaté Moravce 1:0 (1:0)
Branka: 41. Kozák.
Sestava Slovácka: Nguyen - Kalabiška, Hofmann, Kadlec, Holzer - Trávník, Ljovin - Kohút, Sinjavskij, Juroška - Kozák. Trenér: Svědík.

Viktoria Plzeň - Slovan Bratislava 3:1 (1:0)
Branky: 61. a 62. Chorý, 36. Mihálik - 70. Weiss. ČK: 75. Kliment - Weiss.
Sestava Plzně:
I. poločas: Staněk - Holík, Pernica, Čihák, Falta - Bucha, Ndiaye - Mihálik, Čermák, Cadu - Trusa.
II. poločas: Jedlička - Řezník, Hejda, Čihák, Havel - Kopic, Kalvach, Qose, Pilař - Kliment, Chorý. Trenér: Bílek.

Bohemians Praha 1905 - Táborsko 5:3 (2:1)
Branky: 7. Novák, 43. Vala, 79. Bartek, 85. Kovařík z pen., 86. Vrána - 39. Tolno z pen., 71. Mach, 83. Varačka.
Sestava Bohemians:
I. poločas: Bačkovský - Hůlka, Krch, Vala - Lehovec, Jindřišek, Nový, Hála - Novák - Koubek, Mužík.
II. poločas: Soukup - Köstl, Křapka, Vilotič - Dostál, Jánoš, Mareček, Kovařík - Beran - Bartek, Vrána. Trenér: Veselý.

Domácí: 7. Novák, 43. Vala, 79. Bartek, 85. Kovařík, 86. Vrána

Hosté: 39. Tolno, 72. Mach, 83. Varačka

Domácí: Bačkovský – Jindřišek, Mužík, Koubek, Novák, Krch, Hůlka, Nový, Hála, Vala, Lehovec. 2. poločas: Soukup – Köstl, Křapka, Vilotić – Dostál, Mareček, Jánoš, Kovařík – Beran – Vrána, Bartek.

Hosté: Zadražil – Alexandr, Bezpalec (46. Plachý), Jansa (46. Liepa), Kopřiva (46. Javorek), Mach, Navrátil (46. Mezera), Provazník (46. M. Šplíchal), J. Šplíchal (46. Kosek), Tolno (46. Babacar), Tusjak (46. Varačka)

Uhříněves

Domácí: 36. Mihálik, 61. Chorý, 62. Chorý

Hosté: 70. Weiss

Domácí: 1. poločas: Staněk – Pernica, Trusa, Čihák, Mihálik, Bucha, Falta, Čermák, Cadu, Holík, Ndiaye.
2. poločas: Jedlička – Hejda, Pilař, Kliment, Kopic, Čihák, Řezník, Chorý, Kalvach, Havel, Qose.

Hosté: 1. poločas: Chovan – Medveděv, Kašia, Abena, Pauschek – Lichý, Kankava – Čavrič, Holman, Zmrhal – Šaponjič
2. poločas: Chovan – Hrnčár, Križan, Abena (64. Voet), Vernon – Mustafič, Kankava (64. Agbo) – Barseghjan, Weiss (76. Šaponjič), Zmrhal (64. de Kamps) – Green

Domácí: Chorý, Kliment (č)

Berka – Volf, Mokrusch.

Dobřany

2900 diváků

6

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905