Plzeň - Táborsko 3:0. Dva rychlé góly mistra rozhodly, trefil se i Kliment

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně vyhráli i čtvrtý přípravný zápas před novou sezonou. Úřadující český mistr porazil před odjezdem na soustředění do Rakouska druholigové Táborsko 3:0, všechny branky vstřelil až po přestávce. Potřetí se v rámci letní přípravy trefila nová útočná posila Viktorie Jan Kliment.

Trenér Západočechů Michal Bílek znovu rozdělil hráče v obou poločasech do dvou jedenáctek. Pouze Janošek, který netradičně nastoupil na stoperu, odehrál necelou hodinu a brankář Jedlička vydržel mezi tyčemi celých 90 minut.

Přestože Viktoria nastoupila v papírově silnější sestavě v první půli, brankově se prosadila až po změně stran. Skóre otevřel 21letý ofenzivní hráč Matej Trusa.

Další dva góly dal favorit svěřencům trenéra Radoslava Kováče v poslední desetiminutovce. Po Mihálikově akci si nejprve vstřelil vlastní branku Bezpalec a z podobné situace pak vzápětí zvýšil na 3:0 Kliment.

Plzeň předtím v rámci letní přípravy porazila Klatovy 6:0, Karlovy Vary 9:0 a Slovan Bratislava 3:1. Další tři zápasy už čekají Viktorii, která se chystá na 2. předkolo Ligy mistrů, na kempu v Rakousku.

Domácí: 48. Trusa, 81. Bezpalec (vl.), 82. Kliment

Hosté:

Domácí: Jedlička – Řezník (46. Cadu), Janošek (58. Hranáč), Pernica (46. Čihák), Havel (46. Falta) – Bucha (46. Qose), Kalvach (46. Ndiaye) – Kopic (46. Mihálik), Čermák (46. Sojka), Pilař (46. Trusa) – Chorý (46. Kliment).

Hosté: Kotek (46. Zadražil) – Navrátil, Mezera (46. Alexandr), Bezpalec – Plachý (62. M. Šplíchal), Kopřiva (79. Babacar), Javorek (46. Liepa), Tusjak (79. J. Šplíchal) – Kosek (46. Tolno), Varačka (46. Provazník) – Mach (46. Svatek, 74. Musenge).

Fencl – Mokrusch, Pena

Fotbalový stadión Luční, Plzeň-Roudná

350 diváků

Matej Trusa oslavuje gól v zápase s Táborskem

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Dloubák: Vlkanova, nebo Sýkora? Plzeň ještě může posílit, kdo půjde pryč?

Dloubák: Šádek si možná Plzeň nechá, jestli postoupí do LM. Bude zase útočit na titul?

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905