6. srpna 2022 • 19:20

SESTŘIH: Olomouc - Brno 0:2. O výhře Zbrojovky rozhodl Řezníček, Ševčík 1+1

3
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Brna překvapivě vyhráli ve 2. kole první ligy v Olomouci 2:0. Jediného nováčka nejvyšší soutěže poslal ve 20. minutě do vedení Jakub Řezníček a pojistku přidal v 70. minutě Michal Ševčík. Zbrojovka poprvé po návratu mezi elitu zvítězila a v součtu s úvodní remízou se Slováckem drží neporazitelnost v nové sezoně. V Olomouci Brno v lize vyhrálo po 20 letech a 13 zápasech. Sigma nenavázala na vítězství z prvního kola v Ostravě.

V dresu Brna nastoupila čerstvá posila Souček ze Sparty, hosté ale museli od prvních minut čelit náporu Sigmy. Ve čtvrté minutě byl po centru Chvátala blízko vedoucímu gólu Navrátil, o minutu později mířil z hranice šestnáctky těsně vedle Breite.

Zbrojovka enormní tlak Hanáků brzy otupila, přes křídelní prostory se tlačila před Macíkovu bránu, ovšem udeřila ze středu hřiště. Ševčíkovu střílenou nahrávku zpracoval ve 20. minutě v pokutovém území Řezníček a nejlepší střelec minulého ročníku druhé ligy se v této sezoně poprvé trefil i mezi elitou.

Hostům po vedoucím gólu stouplo sebevědomí, více udrželi míč na svých kopačkách a tím i opticky srovnali hru. Ve 30. minutě mohl navýšit brněnské vedení Ševčík, jeho hlavičku pod břevno s námahou vytáhl Macík na roh.

Hra Sigmy se už do poločasu nevrátila k úvodu zápasu. Brno důsledně bránilo a nepouštělo favorita do vážnějších příležitostí. Naopak na druhé straně Řezníček znovu protáhl Macíka mezi domácími tyčemi.

Druhou půli začala Olomouc velkým náporem. V 55. minutě pálil tvrdě při své premiéře v dresu Sigmy střídající Vodháněl a přinutil Berkovce k těžšímu zákroku. Brněnský gólman se pak vyznamenal i při hlavičce Růska.

Hosté čelili tlaku poctivou obranou a rychlými brejky. Po jednom z nich mohl vstřelit druhou branku Řezníček, ovšem vystřelil slabě a ještě mimo. Druhý gól Zbrojovky přišel až po akci střídajícího Alliho, který v 70. minutě povedenou přihrávku našel Ševčíka. Devatenáctiletý mládežnický reprezentant navázal na gól z úvodního kola.

Brňané pak měli možnosti ještě na třetí gól, ale žádnou z nich nevyužili. V defenzivě už Sigmu nepustili do vážnější šance a zápas poměrně s přehledem dotáhli k nečekanému vítězství.

Domácí:

Hosté: 20. Řezníček, 70. M. Ševčík

Domácí: Macík – Chvátal, Vraštil, Jemelka, Zmrzlý (81. Šíp) – Breite (C), J. Sedlák (46. Vodháněl) – Zorvan (73. Beneš), Růsek (81. Poulolo), Navrátil (69. Zifčák) – Chytil.

Hosté: Berkovec – Hrabina, Šural, Endl, Granečný – Texl, Souček – M. Ševčík (89. Fousek), Falta (89. Blecha), Přichystal (60. Alli) – Řezníček (C) (79. Hladík).

Olomouc – Brno: Nadvakrát musel zasáhnout Martin Berkovec

Olomouc – Brno: Hosté mohli přidat další gól, proti hlavičce Ševčíka zasahoval Macík

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905