SESTŘIH: Bohemians - Baník 3:3. Drama v Ďolíčku! Bod zařídil Tijani

7
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

V Ďolíčku byla k vidění divoká přestřelka! Fotbalisté Bohemians 1905 přišli o dvoubrankový náskok a ve 2. kole první ligy remizovali doma s Ostravou 3:3. Hosty poslal v Ďolíčku do vedení Nemanja Kuzmanovič, ale Pražané trefami Petra Hronka, Romana Květa a Antonína Křapky během úvodních 22 minut skóre otočili. Za Baník se po změně stran prosadili Jiří Klíma a střídající Muhamed Tijani.

Slezané v lize s „Klokany“ podesáté za sebou neprohráli. Bohemians v sezoně nejvyšší soutěže i napodruhé bodovali, v prvním kole zvítězili 3:0 v Jablonci. Naopak Ostrava stejným poměrem doma na úvod podlehla Olomouci.

Baník se prosadil hned z první akce zápasu ve čtvrté minutě. Kuzmanovič vypálil z dálky a jeho skákavá střela zapadla k tyči. Už za necelé dvě minuty domácí odpověděli. Dostál nacentroval do vápna a Hronek hlavičkou na zadní tyč srovnal.

Skóre mohl změnit opět Kuzmanovič, hlavičkoval však jen do náruče brankáře Valeše. V 17. minutě Tetour zpětnou přihrávkou „namazal“ do samostatného úniku Květovi, který však na hostujícího gólmana Laštůvku nevyzrál.

O minutu později záložník Pražanů své zaváhání napravil. Hronek vystihl Laštůvkovu rozehrávku, Puškáč se ještě do zakončení nedostal, ale Květ se přízemní ranou nemýlil a dokonal obrat. Zároveň navázal na gól z Jablonce.

Za další tři minuty domácí opět udeřili. Hronkův dlouhý aut prodloužil Köstl před branku na nikým nehlídaného kolegu z obrany Křapku, který k radosti téměř vyprodaného Ďolíčku (6012 diváků) zařídil Bohemians dvoubrankový náskok.

Bohemians - Baník: Nepříčetný Vrba sjel sudího

Po půlhodině hry se po Hronkově přihrávce dostal do šance Květ a Laštůvka včasným vyběhnutím zachránil Slezany od čtvrté inkasované branky. Ve velké pohodě hrající domácí si v závěru úvodního dějství vytvořili další příležitosti. Kovařík však před brankou nedosáhl na Květův centr a mezi tři tyče nezamířil přesně ani Petrák. Köstlovu střelu z úhlu zase kryl Laštůvka. Na druhé straně Valeš s obtížemi vyrazil Jaroňův pokus z šestnáctky na roh.

Trenér Baníku Vrba provedl o poločase dvě změny a jeho svěřenci čtyři minuty po změně stran snížili, když Klíma na hranici malého vápna zužitkoval Buchtovu přihrávku. S „Klokany“ ale inkasovaný gól neotřásl a soupeře nadále přehrávali. Kovařík nepropálil z úhlu Laštůvku a z dorážky neuspěl Puškáč. Poté hlavičkoval Hronek vedle.

Zahrozili rovněž Slezané, ale stoper Pokorný těsně minul branku. Puškáč zase zblízka neprostřelil ostravského gólmana a na druhé straně Klímovu střelu z otočky vychytal Valeš. V 79. minutě ale nestačil na Tijaniho hlavičku z vápna po centru od dalšího střídajícího hráče Sanneho a bylo vyrovnáno.

Bohemians neprohráli sedm soutěžních zápasů po sobě, Baník ve stejném počtu venkovních ligových duelů nezvítězil.

Domácí: 6. Hronek, 18. Květ, 22. Křapka

Hosté: 5. Kuzmanović, 49. Ji. Klíma, 79. Mu. Tijani

Domácí: Valeš – M. Dostál, Hůlka, Köstl, Křapka – Hronek, Květ (84. Mužík), Jindřišek (C), Petrák (84. Jánoš), Kovařík (76. Nový) – Puškáč (76. Koubek).

Hosté: Laštůvka (C) – Ndefe (46. Sanneh), Frydrych, Pokorný, Fleišman (74. Smékal) – Jaroň (64. Šehić), Kaloč, Tetour (46. Pojezný), Kuzmanović (64. Mu. Tijani), Buchta – Ji. Klíma.

Domácí: Bačkovský, Bartek, Beran, Jánoš, Koubek, Mužík, Krch, Nový, Vilotić, Novák

Hosté: Letáček, Chlumecký, Pojezný, Sanneh, Šehić, Boula, Budínský, Smékal, Tijani

Odemknout video

Bohemians - Baník: Köstl prodloužil na Křapku, ten zasadil hostům další úder, 3:1

Bohemians - Baník: Klímovu střelu z otočky kontroloval Valeš

Bohemians - Baník: Slezské zmrtvýchvstání! Tijani se prosadil ze vzduchu, 3:3!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905