SESTŘIH: Slovácko - Hradec 1:0. Hosty skolil Daníček, nastoupil „Di Caprio“

3
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Další šok se nekoná. Poté, co Hradec Králové okradl o všechny body Slavii, nedokázal ve venkovním utkání vyzrát na Slovácko. Přestože domácí ve čtvrtek absolvovali náročný boj o Evropskou ligu proti Fenerbahce (0:3), dokázali s pozměněnou sestavou zkonsolidovat síly. Domácí působili živějším dojmem už od úvodních minut, ale k jejich vítězství velmi dopomohla druhá žlutá karta pro hradeckého debutanta Adama Gabriela. Oslabení hosté pak nedokázali vzdorovat hlavičkové dorážce Vlastimila Daníčka, který rozhodl. Další branky mohl přidat Michal Trávník, několikrát ho však zastavil brankář Reichl. Závěr pokazila herecká vložka v pokutovém území. VIDEA z utkání sledujte v článku iSport.cz.

Domácí trenér Svědík udělal oproti čtvrteční porážce 0:3 na hřišti Fenerbahce Istanbul v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy hned šest změn v základní sestavě. V ní poprvé nastoupila i letní posila Kozák, ale chyběli veteráni Kadlec, Petržela či Kalabiška.

Na útočném elánu slováckého týmu se změny moc neprojevily, po deseti minutách hry se do střeleckých příležitostí dostali Šašinka s Kozákem, ale brankáře Reichla nepřekonali. V 16. minutě Kozák sklepl míč na nabíhajícího Šašinku a ten trefil tyč.

Hradec se musel soustředit na obranu, která pod domácím náporem dostávala zabrat. Východočeši jen sporadicky pronikali před gólmana Ngyuena, výjimkou byla hlavička Gabriela po rohu.

Ve 23. minutě bylo Slovácko opět blízko gólu, když Trávníkův centr na Kozáka srazil obránce Čech na břevno. Slibný náznak měla další spolupráce domácích útočníků, ale Šašinkova koncovka nebyla přesná, podobně jako přímý kop Holzera v nastaveném čase.

V prvních vteřinách druhé půle byl za faul a druhou žlutou kartou vyloučen Gabriel. Jeho spoluhráč Vašulín v 51. minutě trefil po rohu tyč, což byla na dlouhou dobu poslední ofenzivní akce hostů.

Slovácko zahájilo přesilovku hodně aktivně. Dva pokusy Trávníka ještě úspěchem neskončily, Kohút po rohu potřetí v zápase zamířil do tyčky, ale odražený míč v 58. minutě poslal do sítě Daníček. Jednatřicetiletý obránce dal gól i v předchozím vzájemném střetnutí v nadstavbě minulé sezony (3:0).

Vedoucí gól přinesl domácím klid a také více kreativity v útoku. Blízko ke své premiérové trefě v dresu Slovácka byl Kozák, Trávníka opět vychytal výborný Reichl a Petržela se zbytečně „ukličkoval“.

Tlak mužstva z Uherského Hradiště v závěru nepolevil, i když se hosté i v deseti snažili o vyrovnání a nebezpečně pálil Vašulín. Poslední minuty však měli v režii domácí a výhru v pohodě uhájili.

Slovácko tak porazilo Hradec ve třetím soutěžním duelu za sebou bez inkasované branky a doma bodovalo poosmé v řadě. Východočeši protáhli čekání na venkovní výhru na šest ligových zápasů.

Domácí: 58. Daníček

Hosté:

Domácí: Nguyen – Hofmann (89. M. Kadlec), Daníček (C), Šimko – Tomič (74. Siňavskij), Kohút (64. Doski), Ljovin, Trávník, Holzer (64. Petržela) – Šašinka, L. Kozák (74. Kalabiška).

Hosté: Reichl – Ja. Klíma, Smrž, Čech – Gabriel, J. Kučera, Kodeš (72. Rada), Harazim (89. Dvořák) – F. Kubala, Vašulín, Vlkanova (C) (74. Novotný).

Domácí: Fryšták, Kadlec, Petržela, Doski, Brandner, Kalabiška, Siňavskij, Merdović, Polášek

Slovácko - Hradec Králové: Vašulín po rohu hlavičkoval do tyče

Slovácko - Hradec Králové: Gabriel trefil loktem Holzera a po druhé ŽK byl vyloučen
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slovácko - Hradec Králové: Šašinka z úhlu přestřelil

Slovácko - Hradec Králové: Trávníkovu přihrávku si Čech srazil na břevno

Slovácko - Hradec Králové: Kohút střelou z první orazítkoval tyč

Slovácko - Hradec Králové: Vlkanovův roh přistál na hlavě Gabriela, ten těsně minul bránu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905