SESTŘIH: Baník - Zlín 3:1. První výhra pro Vrbu, týmy dohrávaly v deseti

3
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Ostravy porazili ve třetím kole první ligy Zlín 3:1 a poprvé v sezoně nejvyšší soutěže zvítězili. Pavlu Vrbovi tak zpříjemnili 300. ligový zápas v roli hlavního trenéra. Baník skóroval třikrát během 24 minut první půle, o góly se postarali Michal Frydrych, Petr Jaroň a David Buchta. Mezi první a druhou brankou domácích byl vyloučen hostující útočník Jan Silný. „Ševci“ snížili po změně stran zásluhou Jakuba Koláře, v závěru utkání uviděl červenou kartu střídající obránce Slezanů Gigli Ndefe.

Ještě než se rozběhl ostravský brankostroj, zápas zdaleka nebyl jednoznačný. První velkou možnost měl Zlín, když si Cedidla ve vápně připravil míč na levou nohu, ale jeho střelu po zemi gólman Laštůvka vykopl nohou.

To domácí z první příležitosti ve 14. minutě udeřili. Fleišman našel trestným kopem z velkého čtverce hlavu Frydrycha a ten po návratu do Baníku poprvé v lize skóroval.

Domácí vedoucí branka uklidnila. A ještě více vyloučení Silného, který po necelé půlhodině hry zasáhl kopačkou na zemi Laštůvku a rozhodčí mu ukázal červenou kartu.

Hodinovou přesilovku Ostrava záhy zužitkovala po kolmém pasu Kaloče na Jaroně, který prostřelil z šestnáctky Dostála. Dvacetiletý záložník zaznamenal svou první trefu v nejvyšší soutěži.

Jaroň o pět minut později přidal i gólovou asistenci. Jeho centr od pravé lajny sklepl zblízka za Dostála Buchta a vzhledem k poměru sil na hřišti bylo prakticky rozhodnuto.

Druhý poločas už tolik zajímavých okamžiků nepřinesl. Ostrava kontrolovala hru a soupeř se v oslabení dopředu taky moc nepouštěl. Po rohovém kopu mohl v 64. minutě přidat svou druhou trefu v duelu Frydrych, ale tentokrát jeho hlavičce decimetry scházely.

Potom měl šanci na snížení Zlín. Janetzký se uvolnil ve vápně a přinutil Laštůvku k těžkému zákroku. I o deseti hráčích se hosté dočkali branky, když v 76. minutě Kolář po rohu hlavičkou o břevno snížil.

Zlín pokračoval v platonickém tlaku, ale více už nezvládli i přesto, že posledních minutách se síly na trávníku po faulu a vyloučení Ndefeho srovnaly.

Baník doma v lize porazil Zlín počtvrté za sebou a nastřílel mu při tom 16 gólů. V nejvyšší soutěži mu nepodlehl posedmé v řadě. „Ševci“ venku v lize od loňského srpna v 16 zápasech po sobě nezvítězili.

Domácí: 14. Frydrych, 34. Jaroň, 38. Buchta

Hosté: 77. J. Kolář

Domácí: Laštůvka (C) – Sanneh (46. Ndefe), Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč, Pokorný – Jaroň (71. Mišković), Kuzmanović (89. Šehić), Buchta – Ji. Klíma (66. Mu. Tijani).

Hosté: S. Dostál – Cedidla, J. Kolář, Simerský (C), Čanturišvili – Fillo (75. Hrdlička), Janetzký, Didiba (82. J. Hellebrand), R. Hrubý (46. Vukadinović), Jawo (82. Kovinić) – Silný.

Domácí: Letáček, Chlumecký, Boula, Tetour, Smékal, Tijani, Šehić, Ndefe, Mišković

Hosté: Rakovan, Bobčík, Hrdlička, Dramé, Owusu, Kovinić, Hellebrand, Vukadinović

Baník - Zlín: Kolář perfektní hlavičkou snížil na 1:3 z pohledu hostů

Baník - Zlín: Vukadinovič v úniku padl po souboji s Ndefem, faul na ČK podle sudího nebyl

Baník - Zlín: Buchta se probil za obranu a prostřelil Dostála, podle sudích byl ale v ofsajdu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Zlín: Jaroň se prohnal přes Simerského, Buchta doklepl do odkryté sítě. 3:0!

Baník - Zlín: Kaloč skvěle vyslal Jaroně do brejku a ten zakončil přesně, 2:0!

Baník - Zlín: Silný trefil Laštůvku holení do hlavy a je rovnou vyloučen!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905