13. srpna 2022 • 18:02

SESTŘIH: Brno - Boleslav 3:1. Zbrojovka na špičce ligy! Trefila se posila ze Sparty

1
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Fotbalisté Brna zvítězili po obratu ve třetím kole první ligy nad Mladou Boleslaví 3:1. Hosty poslal do vedení v první půli svým 101. ligovým gólem Milan Škoda, za Zbrojovku vyrovnával krátce po změně stran Filip Souček a vítězný gól přidal v den svých 20. narozenin Michal Ševčík. Triumf domácích pojistil v nastavení střídající Robert Matejov. Nováček soutěže si udržel ligovou neporazitelnost a vede neúplnou tabulku spolu s pražskými Bohemians 1905. Středočeši stále čekají na první výhru v ligové sezoně, v úvodních dvou kolech remizovali.

Zbrojovka, povzbuzena dosavadními výkony i výsledky, vstoupila do utkání aktivně, důrazně napadala rozehrávku hostů a vytěžila tak územní převahu. Už ve třetí minutě pálil nad Ševčík, v 15. minutě sebral hostující gólman Polaček míč Řezníčkovi na poslední chvíli.

Boleslavská taktika spočívala v rychlém přechodu do útoku. Dvakrát se chystal v šestnáctce k zakončení Škoda, nicméně nebezpečí z toho nevzniklo, stejně jako z přímého kopu exekutora Matějovského.

První branka padla ve 26. minutě. Na roh Matějovského si nejvýše vyskočil Škoda a hlavou procpal míč za Berkovce. Šestatřicetiletý útočník se trefil v lize poprvé od loňského listopadu.

Druhý trest za nedůsledné bránění mohl přijít vzápětí, další roh Matějovského poslal Suchý jen do tyče a Šimkovu střelu vytáhl brněnský gólman.

Zbrojovce se povedlo vyrovnat hned zkraje druhé půle. Míč po rohu a centru propadl až k zadní tyči, kde jej Souček dopravil do sítě. Jednadvacetiletý záložník zaznamenal premiérovou trefu v dresu Brna po příchodu na hostování ze Sparty.

Brnu narostla křídla, jeho hráčů bylo plné hřiště a druhý gól visel ve vzduchu. Fouskovu střelu vychytal Polaček a při ráně Ševčíka se míč otřel o vnější tyč a další pokus Fouska mířil nad.

Domácí se dočkali v 79. minutě, kdy rychlou akci Hladíka po levé straně a jeho centru zakončil Michal Ševčík. Dnešní oslavenec se trefil ve všech dosavadních kolech nové sezony.

V dramatickém závěru Brno výhru nejenže uhájilo, ale ještě přidalo pojistku, když rychlý brejk zakončil Matejov. Zbrojovka bodovala v pátém ze čtyř posledních domácích duelů v nejvyšší soutěži.

Brno porazilo Středočechy v lize po osmi zápasech poprvé od dubna 2015.

Domácí: 49. Souček, 79. M. Ševčík, 90+4. Matejov

Hosté: 26. Mil. Škoda

Domácí: Berkovec – Hrabina, Šural, Endl, Granečný – Texl, Souček (80. Blecha) – Alli (46. Hladík), M. Ševčík (90. Matejov), Přichystal (46. Fousek) – Řezníček (C) (90+4. Hlavica).

Hosté: Polaček – Pech, D. Šimek, Suchý, Karafiát – D. Mareček (57. Mašek), Matějovský (C) (87. Stránský), Donát (70. Dancák), Fulnek (70. Skalák) – Ladra (87. Krobot), Mil. Škoda.

Klíčové momenty utkání

Brno - Mladá Boleslav: Matejov v nastavení pečetí výhru Brna 3:1!

Brno - Mladá Boleslav: Aktivní Ševčík otáčí vývoj utkání, Zbrojovka vede 2:1

Brno - Mladá Boleslav: Ševčíkův dalekonosný pokus orazítkoval tyč boleslavské branky
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Brno - Mladá Boleslav: Souček vypracoval tutovku pro Fouska, ten se ale prosadit nedokázal

Brno - Mladá Boleslav: Souček se poprvé trefuje v dresu Zbrojovky, 1:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905