1. října 2022 • 17:50

SESTŘIH: Bohemians - Plzeň 1:1. Ztráta mistra, remízu zařídil Drchal

2
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Plzeň teprve podruhé v sezoně ztratila, v 10. kole FORTUNA:LIGY remizovala na hřišti Bohemians 1:1. Viktorii poslal do vedení nádherným gólem Jhon Mosquera, ve druhé půli ale vyrovnal útočník „klokanů“ Václav Drchal. Domácí mohli i vyhrát, Jan Kovařík trefil v nastavení z přímého kopu tyč.

Viktoria sice protáhla svou rekordní sérii bez porážky v lize na 31 utkání, ale po sedmi kolech nezvítězila. Západočeši vedou tabulku o čtyři body před Slavií, která hraje v neděli s Libercem. Plzeňští mají k dobru odložený duel s Brnem. Bohemians s Viktorií v lize poprvé po pěti utkáních neprohráli, bodovali potřetí z posledních čtyř kol a v neúplné tabulce jsou třetí.

Zraněného reprezentačního gólmana Staňka nahradil v plzeňské brance Tvrdoň, který si připsal třetí ligový start a první od května. V úvodu však příliš práce neměl. Bohemians sice v poli drželi s favoritem krok, ale k ohrožení branky se zpočátku moc nedostávali.

Viktoria ve 24. minutě z úvodní větší šance udeřila. Za vápnem napřáhl Mosquera a povedenou ranou do horního rohu „utišil“ domácí fanoušky, kteří mu spílali za to, že se předloni s Bohemians oboustranně nerozešli v dobrém.

Kolumbijský křídelník skóroval popáté v ligové sezoně a navázal na branku z minulého kola před reprezentační pauzou proti Slavii (3:0). Brankáři Pražanů Valešovi při Mosquerově střele clonil Chorý, v ofsajdu však nestál.

Západočeský favorit se vedoucím gólem uklidnil a do přestávky mohl zvýšit. Pernica však po rohu hlavičkoval nad a střelu dalšího bývalého hráče „Klokanů“ Havla ve 42. minutě vyrazil Valeš. Poté Kalvach z voleje zpoza vápna těsně přestřelil. Na opačné straně se ve 45. minutě dostal do brejku Hronek, zasekl si míč, ale Tvrdoň jeho přízemní pokus vykopl.

Hned po minutě druhé půle napřáhl z velké dálky za vápnem Mosquera a jeho rána jen těsně minula břevno. Domácímu kouči Veselému se povedlo střídání. Čerstvý Drchal nejprve v 52. minutě ještě po chybě v plzeňské rozehrávce a brejku z úhlu Tvrdoně nepropálil, ale z následného rohu po Květově prodloužení hlavou už na zadní tyči poslal balon do sítě. V lize skóroval po více než roce.

Na opačné straně po souboji upadl ve vápně Pilař, ale sudí Zelinka ani po konzultaci s videorozhodčím penaltu nenařídil. V 58. minutě po dalším brejku hosty výrazně podržel Tvrdoň. Nejprve vykopl Hejdův skluz na vlastní branku a pak zblízka reflexivně vyrazil i Drchalovu dorážku. Střídající bývalý hráč Viktorie Kovařík vzápětí zamířil nad.

Po hodině hry se dostal do hry uzdravený Kopic, který Viktorii scházel v posledních pěti zápasech. V 72. minutě si Kalvach narazil s Chorým, ale z dobré pozice minul. Jinak se Plzeňští nemohli dostat k závěrečnému náporu a naopak ještě málem inkasovali. Po signálu z přímého kopu v první minutě nastavení trefil Kovařík brankovou spojnici.

Bohemians jako domácí tým získali v této ligové sezoně teprve druhý bod, minule ale v Ďolíčku coby hosté porazili Pardubice. Plzeňští se nedokázali ideálně naladit na úterní utkání skupiny Ligy mistrů v Mnichově proti Bayernu.

Domácí: 52. Drchal

Hosté: 24. Mosquera

Domácí: Valeš – Köstl, Křapka, Hůlka – M. Dostál, Jindřišek (C), Jánoš (82. Dan. Krch), Květ (72. Beran), Prekop (72. Mužík) – Hronek (56. Kovařík) – Puškáč (46. Drchal).

Hosté: Tvrdoň – M. Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka – Bucha, Kalvach – Pilař (59. Kopic), Vlkanova (76. Čermák), Mosquera (88. Jirka) – Chorý.

Domácí: Bartek, Beran, Mužík, Novák, Kovařík, Krch, Drchal, Nový, Bačkovský

Hosté: Tijani, Kopic, Čermák, Dedič, Kaša, Holík, Jirka, Bassey, Jedlička, Staněk

Domácí: Kovařík, Beran

Hosté: M. Havel, Jemelka

Zelinka – Paták, Dohnálek

Ďolíček, Praha-Vršovice

5712 diváků

Klíčové momenty utkání:

Bohemians - Plzeň: Kovařík po kulišáckém signálu nádherně trefil spojnici!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Plzeň: Hra přerušena, na trávník vběhl divák

Bohemians - Plzeň: Chobotnice! Neuvěřitelný Tvrdoň předvedl dva superzákroky

Bohemians - Plzeň: Drchal na zadní tyči prostřelil Tvrdoně, 1:1!

Bohemians - Plzeň: Přišlápl Pilař Hronka v obranném zákroku? Sudí penaltu nepískl

Bohemians - Plzeň: Mosquerův granát prosvištěl nad břevnem

Bohemians - Plzeň: Kalvachův nádherný volej těsně přestřelil bránu

Bohemians - Plzeň: Mosquera nádhernou ranou otevřel skóre a poškádlil domácí fans, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905