SESTŘIH: Teplice - Pardubice 5:1. Zmar hostí trvá, Žák zazářil hattrickem

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Příšerný vstup Pardubic do FORTUNA:LIGY se nelepší, ba naopak, zmar se ještě prohlubuje, nový kouč Radoslav Kováč zatím nepomohl. Východočeši si v 10. kole dojeli do Teplic pro potupného „bůra“, když za „skláře“ se hattrickem blýskl Filip Žák, parádní trefu zaznamenal i Tomáš Kučera. Teplice díky triumfu 5:1 poskočily ze 14. na jedenácté místo, Pardubice jsou se třemi body dál poslední, prohráli sedmé kolo v řadě a deváté z úvodních deseti. VIDEA klíčových momentů sledujte na webu iSport.cz.

Domácí: 21. Vondrášek, 41. Žák, 59. T. Kučera, 73. Žák, 82. Žák

Hosté: 90+2. Hlavatý

Domácí: Mucha – Vondrášek (C), Knapík, Hybš – Hyčka, T. Kučera (81. L. Mareček), Jukl, Shejbal (85. Kodad) – Trubač (81. Křišťan) – Žák (85. Emmer), Gning (80. Vachoušek).

Hosté: Markovič – Vlček, Hranáč, Chlumecký – Kostka (46. Vacek), Hlavatý (C), Icha, Helešic (80. Kurka) – Zahradníček (80. Rosa), Tischler (46. Černý) – Sychra (69. Červenka).

2614 diváků

Domácí rozhodli o plném bodovém zisku už v úvodním dějství. Nejprve skóroval Tomáš Vondrášek a po něm Žák. Po přestávce se prosadil Tomáš Kučera a následně dvakrát Žák, který dokonal premiérový hattrick v nejvyšší soutěži. Debakl zmírnil v nastavení pardubický kapitán Michal Hlavatý. Východočeši prohráli pod trenérem Radoslavem Kováčem i třetí soutěžní utkání.

V prvním poločase hrozili pouze domácí. V deváté minutě teplický záložník Shejbal vystřelil z vápna, ale gólman Markovič ho vychytal. V 16. minutě přihrál Žák v šestnáctce Kučerovi, jehož pohotová rána zamířila pouze doprostřed branky. Shejbal poté neprostřelil Markoviče ani z úhlu.

V 21. minutě se už Tepličtí dočkali. Gning si na hranici vápna obehrál Kostku, Markovič jeho střelu vyrazil a Vondrášek se z dorážky nemýlil. Čtyřiatřicetiletý kapitán Severočechů se trefil poprvé v ligové sezoně.

Za dalších 20 minut se domácí radovali z druhého zásahu. Shejbal po kombinaci s Kučerou předložil před branku míč zakončujícímu Žákovi.

Po změně stran se v 53. minutě dostali k prvnímu ohrožení branky i hosté. Helešic po Vlčkově dlouhém centru ale z první nastřelil boční síť.

Po téměř hodině hry Severočeši opět udeřili. Střídající Vacek přišel na půlící čáře o míč a Kučera si potáhl balon až před vápno a nechytatelnou ranou do "šibenice" nedal Markovičovi šanci. Jednatřicetiletý záložník se zapsal mezi střelce podruhé v sezoně nejvyšší soutěže.

V 73. minutě Trubač přihrál do vápna Žákovi, ten si obehrál pardubického gólmana a úspěšně zakončil. O dalších devět minut později završil třígólové představení, když mu tentokrát výhodnou střeleckou pozici připravil střídající Vachoušek. Žák dal v této ligové sezoně čtvrtou branku. Svěřenci trenéra Kováče mají s 28 inkasovanými góly nejslabší obranu ligy.

V nastavení se po třech kolech dočkaly trefy i Pardubice zásluhou Hlavatého po střele z dálky. Přesto mají s pěti vstřelenými góly nejhorší útok ligy.

Teplice doma v lize neprohrály počtvrté za sebou a na první výhru na Stínadlech proti Pardubicím potřebovaly čtyři zápasy. Východočeši prohráli venku v ročníku nejvyšší soutěže i pátý duel a jsou tam nejhorším týmem soutěže.

Klíčové momenty zápasu

Teplice - Pardubice: Hlavatý překvapivou střelou nachytal Muchu, 5:1

Teplice - Pardubice: Po Hranáčově ztrátě Vachoušek přiťukl Žákovi, ten zkompletoval hattrick, 5:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905