SESTŘIH: Jablonec - Mladá Boleslav 1:2. Dvě vyloučení, pak rozhodl Kubista

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Mladá Boleslav se před zimní přestávkou posunula v tabulce FORTUNA:LIGY nahoru. V 16. kole tým z města automobilů vyhrál v Jablonci 2:1. Utkání přineslo dvě červené karty, už v závěru prvního poločasu musel do sprch domácí David Heidenreich, síly ve druhé půli srovnalo vyloučení Davida Šimka. V 87. minutě rozhodl záložník Vojtěch Kubista, který v průběhu této sezony zamířil do Mladé Boleslavi paradoxně z Jablonce.

Jablonec poslal do vedení v 18. minutě Pavel Šulc, ale jeho spoluhráč David Heidenreich byl ve ve 42. minutě vyloučen. Ještě do přestávky vyrovnal Tomáš Ladra. V 74. minutě se srovnal i počet hráčů na hřišti, když červenou kartu dostal boleslavský David Šimek. Hosté se v neúplné tabulce posunuli na pátou příčku, Severočeši klesli na 14. místo.

Domácí nastoupili bez minule vyloučeného útočníka Sejka, ale zato se poprvé od září do sestavy vrátil nejzkušenější hráč, uzdravený záložník Hübschman. Boleslavští kvůli čtyřem žlutým kartám přišli o šéfa obrany Suchého a slovenského záložníka Dancáka.

Hned z první akce po kolmé přihrávce prověřil hostujícího gólmana Šedu nejlepší jablonecký střelec Chramosta. Na druhé straně brankář Hanuš váhal s rozehrávkou, až o míč přišel, ale Skalák z hranice šestnáctky minul odkrytou branku.

Velmi aktivní Jovovič přihrával i střílel. V 18. minutě poslal z vlastní poloviny dlouhý přesný pas za boleslavskou obranu, Šulc udělal kličku i brankáři a vstřelil svůj druhý ligový gól v sezoně.

David Heidenreich viděl za ostrý zákrok na Tomáše Ladru červenou kartu

Hosté pak převzali iniciativu a presinkem nutili soupeře k chybám. Tři minuty před přestávkou Heidenreich tvrdým skluzem uprostřed hřiště sestřelil Ladru a bez předchozího napomínání uviděl červenou kartu. V nejtrestanějším týmu nejvyšší soutěže se stal už sedmým vyloučeným hráčem v ročníku.

A právě faulovaný Ladra přidal ještě před koncem prvního poločasu další trest v podobě vyrovnávací branky, když si naběhl na jednu z mnoha Matějovského povedených přihrávek a tváří v tvář Hanušovi zaznamenal pátý ligový gól v sezoně.

Jablonečtí se po změně stran snažili útočit i v deseti, ale Chramosta ani Jovovič nadějně rozjeté akce nedotáhli. V 74. minutě se poměr sil vyrovnal, když Šimek zastavil faulem unikajícího Chramostu.

Tři body pro hosty zařídil Kubista, který ještě v úvodu sezony oblékal jablonecký dres a do Boleslavi přišel až v pátém kole. Probil se mezi svými nedávnými spoluhráči a v novém dresu se trefil stejně jako při srpnové premiéře proti Pardubicím.

Jablonec prohrál páté ze šesti posledních ligových utkání a proti Mladé Boleslavi se mu dlouhodobě nedaří. Naposledy ji porazil před třemi lety, Od té doby si v šesti zápasech připsal jen dvě remízy a dnes už čtvrtou porážku.

Domácí: 18. Šulc

Hosté: 45. Ladra, 87. Kubista

Domácí: Hanuš – Cools, Heidenreich, Akpudje, D. Souček (88. Černák) – Šulc (88. Malínský), Houska, Hübschman (C) (46. Surzyn), Kratochvíl, Jovović – Chramosta.

Hosté: Šeda – D. Šimek, Karafiát, Donát – Pech, Kubista, D. Mareček, Matějovský (C), Fulnek – Skalák (70. Stránský), Ladra.

Domácí: Richter, Štěpánek, Malínský, Považanec, Ikaunieks, Ritter, Konda, Surzyn, Černák

Klíčové momenty utkání:

Jablonec - Mladá Boleslav: Hosté otáčejí zápas! Úderník Kubista propálil Hanuše, 1:2!

Jablonec - Mladá Boleslav: Síly na hřišti jsou vyrovnány, červenou dostal Šimek

Jablonec - Mladá Boleslav: Další pohroma pro Severočechy, ještě do přestávky vyrovnal Ladra, 1:1!

Jablonec - Mladá Boleslav: Červená pro domácí! Za zbytečný skluz je vyloučen Heidenreich

Jablonec - Mladá Boleslav: Krásný gól! Po trefě Šulce jdou domácí do vedení, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905