SESTŘIH: Sparta - Budějovice 1:0. Zápas v mlze rozhodl parádou Haraslín

6
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fanoušci si sobotní duel Sparty proti Českým Budějovicím moc užít nemohli. Na Letné byla totiž taková mlha, že se zápas sledoval jen těžce. Jedinou brankou rozhodl utkání 16. kola FORTUNA:LIGY sparťanský záložník Lukáš Haraslín, který se ve 12. minutě opřel do míče a o břevno ho parádně poslal do sítě. Dynamo dohrávalo v deseti, když v 71. minutě viděl červenou kartu Patrik Čavoš. Letenští vyhráli potřetí v řadě.

Jihočeši prohráli třetí z posledních čtyř ligových duelů a klesli na 13. místo. Pod dočasnými trenéry Jiřím Lerchem a Jiřím Kladrubským, který za Letenské hrál, nenavázali na vítězství 3:2 proti Brnu z minulého kola.

Sparta nastoupila v bílých dresech s trikolorou, jimiž si připomněla 129. výročí od svého založení. Tento dres nosili Pražané na přelomu 70. a 80. let minulého století.

Jediná trefa večera se zrodila po necelé čtvrt hodině hry. Minčev přihrál do vápna nabíhajícímu Haraslínovi a ten tvrdou ranou pod břevno nedal brankáři Šípošovi šanci. Slovenský reprezentant navázal na trefu ze středeční vítězné dohrávky proti Slovácku (4:0).

Zápas hraný v husté mlze už toho v úvodním dějství příliš nenabídl. V závěru první půle hlavičkoval domácí Wiesner vedle a na opačné straně Hellebrandova tečovaná střela skončila na boční síti.

Lukáš Haraslín poslal Spartu proti Dynamu nádhernou střelou do vedení

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. V 68. minutě Čavoš nedovoleně zastavil unikajícího Kuchtu a sudí Starý po konzultaci s videorozhodčím hostujícího záložníka v jeho 100. ligovém zápase vyloučil. Zákrok se však neodehrál v pokutovém území, nýbrž těsně před ním. Pokus střídajícího Karabce z následného přímého kopu Šípoš vyrazil.

Pozornost sparťanského gólmana Kováře prověřil z úhlu neúspěšně střídající Potočný. Navýšení náskoku Pražanů zase ve vyložené příležitosti v šestnáctce promarnil Kuchta.

Sparta doma v lize neprohrála poosmé v řadě a počtvrté za sebou tam vyhrála. Jihočechům nepodlehla v nejvyšší soutěži popáté za sebou a na Letné ve 20. z posledních 21 duelů.

Oba týmy zakončí podzimní část ročníku příští sobotu osmifinálovými souboji domácího poháru. Sparta se představí v Ostravě, Dynamo přivítá Hradec Králové.

Domácí: 12. Haraslín

Hosté:

Domácí: M. Kovář – Vitík, Panák (60. Karabec), Sörensen – Wiesner, Pavelka (C) (79. Höjer), Sadílek, Zelený (85. Mejdr) – Minčev (85. Kaštánek), Kuchta, Haraslín (60. Daněk).

Hosté: Šípoš – Sladký (79. Broukal), L. Havel, Králik (C), Skovajsa – Hora, Čavoš – Čmelík (89. Matoušek), P. Hellebrand (89. Mic. Škoda), Mršić (66. Penner) – Zajíc (66. Potočný).

Klíčové momenty utkání:

Sparta - České Budějovice: Kuchta v tutovce neprostřelil Šípoše!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - České Budějovice: Červená pro Čavoše! Dle sudího fauloval Kuchtu, ovšem bez PK

Sparta - České Budějovice: Mlha hatí zápas. Sudí přerušil a diskutoval, zdali utkání dohrát

Sparta - České Budějovice: Akce, co se ztratila v mlze. Haraslínovu ránu odvrátil Havel

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905