13. listopadu 2022 • 16:50

SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 1:1. Ligový lídr nečekaně ztratil s posledním

11
SESTŘIH: Chorvatsko - Itálie 1:1. Zázrak v nastavení, Modričův sen nejspíš končí
Češi, tým „pomocníků“: čas pro Chytila, Hranáčova neohrabanost. Jak se uvedl Askou?

Pardubice v 16. kole FORTUNA:LIGY nečekaně remizovaly s Plzní 1:1! Poslední tým tabulky dokázal překvapivě obrat lídra a obhájce titulu. Východočeši v Ďolíčku vedli po gólu Pavla Černého, Viktora alespoň srovnala díky trefě Milana Havla. Druhá Slavia se večerní výhrou ve Zlíně (4:0) přiblížila Plzni na dva body.

Východočeši bodovali ve druhém z minulých tří kol a na předposlední Zlín ztrácejí dva body. V pražském Ďolíčku získali sedm z celkových 10 bodů v sezoně. Zároveň se poměrně stylově rozloučili s azylem na stadionu Bohemians 1905, od jarní části se vrátí na zrekonstruovaný Letní stadion.

První zahrozila Plzeň, ale s Chorého skákavou hlavičkou v 10. minutě si brankář Markovič poradil, Vlkanova zase z vápna vystřelil vedle. Na další šanci si diváci museli počkat až do 38. minuty. Pardubický stoper Tomáš Vlček na brankové čáře po Mosquerově hlavě zachránil svůj tým od inkasované branky a Bucha z dorážky přestřelil.

Po změně stran Jirkova tečovaná přízemní střela skončila na boční síti domácí branky. Mosquera po rohovém kopu napálil „nůžkami“ břevno.

V 57. minutě se nečekaně prosadili Východočeši. Černý před brankou nejprve neusměrnil do sítě Kurkovu přihrávku, ale míč se k němu vrátil a napodruhé se kapitán Pardubic nemýlil. Sedmatřicetiletý útočník se trefil ve druhém z posledních tří kol. Nejhorší útok tak vyzrál na nejlepší obranu soutěže.

Plzeň zvýšila ofenzivní snahu, ale Markovič v tváří tvář Chorému špičkou kopačky vytáhl jeho střelu. V 76. minutě Západočeši srovnali, když Havel přízemní ranou v šestnáctce překonal Markoviče. Reprezentační obránce zaznamenal třetí gól v ligové sezoně. Pardubice inkasovaly už 39. gól v ročníku nejvyšší soutěže a jsou v tomto ohledu rovněž nejslabší.

Na obrat už favorit utkání nedosáhl. Naopak mohl v 83. minutě opět prohrávat, jenže střídající Lima ve velké šanci z vápna vysoko přestřelil. Západočeši venku neprohráli 20. ligový duel v řadě, Pardubice v nejvyšší soutěži však neporazili po třech výhrách po sobě.

Domácí: 57. Černý

Hosté: 76. M. Havel

Domácí: Markovič – Icha, Vlček, Chlumecký, Kurka – Janošek (87. Koukola), Vacek – Kostka (76. Lima), Hlavatý, Tischler – Černý (C) (84. Mareš).

Hosté: Staněk – M. Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka (66. Holík) – Kalvach, Bucha – Jirka (87. Pilař), Vlkanova (66. Bassey), Mosquera – Chorý.

Domácí: Budinský, Šimek, Koukola, Mareš, Rosa, Sychra, Lima

Hosté: Tvrdoň, Jedlička, Pilař, Čermák, Kronus, Čihák, Dedič, Holík, Bassey, Ndiaye

Pardubice - Plzeň: Havel procpal míč za natahujícího se Markoviče, 1:1

Pardubice - Plzeň: Hejda prodloužil na Chorého, toho v tutovce vychytal Markovič
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Plzeň: Černý zblízka doklepl za Staňka, je zaděláno na senzaci? 1:0!

Pardubice - Plzeň: Mosquerovy tvrdé nůžky málem zlomily břevno!

Pardubice - Plzeň: Jirka to sympaticky zkoušel střelou na přední tyč

Pardubice - Plzeň: Hlavatý naremploval Vlkanovu, měla se pískat penalta?

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.