SESTŘIH: Brno - Olomouc 2:3. Přestřelka pro Sigmu, rozhodl Navrátil

1
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Olomouce zvítězili v 16. kole první ligy v Brně 3:2 a přezimují na čtvrtém místě tabulky. Skóre otevřel v úvodu hostující Ondřej Zmrzlý, vyrovnal nejlepší střelec soutěže Jakub Řezníček svým 11. gólem v sezoně. Těsně před přestávkou poslal Hanáky do vedení Radim Breite. Po hodině hry odpověděl Ondřej Pachlopník, ale o výhře Sigmy rozhodl v 78. minutě Jan Navrátil.

Olomouc v lize vyhrála podruhé za sebou a částečně oplatila Zbrojovce srpnovou porážku 0:2 z vlastního stadionu. Brněnský nováček nebodoval potřetí za sebou a propadl se na 11. příčku.

Sigma vstoupila do utkání sebevědomě a brzy se dočkala odměny. Chvátalův centr z pravé strany sklepl do tyče Růsek a odražený míč v osmé minutě Zmrzlý poslal za Berkovcova záda. Reprezentační nováček se trefil v tomto ligovém ročníku poprvé.

Brno poté ustálo střelu Breiteho těsně vedle, ale do výraznější převahy se nedostalo. Ševčík mířil z trestného kopu nad a do bloku hráčů, podobně si vedl Alli.

Vyrovnání přišlo ve 34. minutě, kdy na centr Granečného poslal za Trefila až příliš volně hlídaný Řezníček. Brněnský kanonýr v lize skóroval po dvouzápasové pauze a 11. zásahem v ročníku si upevnil vedení v tabulce střelců.

Zajímavé akce se střídaly na obou stranách, gólem skončila ale jen Breiteho po centru Růska, které v poslední minutě první půle pomohla do sítě teč ex-olomouckého stopera Štěrby.

Velmi solidní ligová partie se odehrávala i po přestávce, Ševčíkova hlavička olízla břevno, Řezníčka vychytal Trefil, Alli střílel vedle. Zbrojovka se vehementně drala za vyrovnáním, ale musela si hlídat zadní vrátka při brejkových situacích Hanáků.

V 65. minutě domácí podruhé v zápase vyrovnali. Po centru Hrabiny se bombou pod břevno poprvé po návratu po zranění prosadil střídající Pachlopník.

Sigmu vrátil potřetí do vedení v 78. minutě Navrátil, když usměrnil za Berkovce střílený centr Zorvana. V závěru si Brno vynutilo velký tlak, hlavička Endla ale gólem neskončila, souboj Alliho s Vraštilem pak sudí Černý jako penaltový neposoudil. Olomouv venku vyhrála počtvrté v ligové sezoně, Zbrojovka doma získala na podzim pouhých osm z celkových 20 bodů.

Domácí: 34. Řezníček, 66. Pachlopník

Hosté: 8. Zmrzlý, 45. Breite, 78. Navrátil

Domácí: Berkovec – Hrabina (86. Rogožan), Endl, Štěrba, Granečný (82. Falta) – Texl, F. Souček (46. Pachlopník) – Alli, M. Ševčík, Přichystal (82. Hladík) – Řezníček (C).

Hosté: Trefil – Chvátal (87. Sláma), Vraštil, Beneš, Zmrzlý – Breite (C), Spáčil (61. J. Sedlák) – Navrátil (87. Pokorný), Růsek (74. Zorvan), Zifčák (74. Matoušek) – Chytil.

Domácí: Blecha, Divíšek, Falta, Hladík, Hlavica, Hrubý, Nečas, Pachlopník, Rogožan, Šiman

Hosté: Digaňa, Matoušek, Pokorný, Poulolo, Sedlák, Sláma, Šíp, Vodháněl, Zorvan

Domácí: F. Souček, Alli

Hosté: Chvátal, Breite, Spáčil

D. Černý – J. Paták, A. Horák.

ADAX INVEST Arena, Brno

Klíčové momenty utkání:

Brno - Olomouc: Domácí znovu srovnávají krok, Pachlopník vymetl šibenici, 2:2!

Brno - Olomouc: Ševčík měl na hlavě vyrovnání, jenže mířil do břevna

Brno - Olomouc: Zasloužené vyrovnání! Krásnou akci domácích zakončil Řezníček, 1:1!

Brno - Olomouc: Po trefě Zmrzlého jdou Hanáci do vedení, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905