SESTŘIH: Olomouc – Sparta 1:1. Nejen bodová ztráta, gól a zranění Čvančary

24
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty opět neprožili vítězný start do jarní části FORTUNA:LIGY. V 17. kole na hřišti Olomouce pouze remizovali 1:1. Letenští sice brzy vedli, když se prosadil Tomáš Čvančara. Do konce poločasu srovnal Jan Navrátil. Zápas mohl v úplném závěru nastaveného času rozhodnout Filip Panák, ale z blízkosti hlavou trefil pouze tyč. Trenéra Briana Priskeho budou mrzet nejen ztracené body, ale i další zranění. Utkání nedohrál Asger Sörensen a střelec Tomáš Čvančara.

Pražané nedokázali naplno využít odpolední porážky obhájce titulu z Plzně a na vedoucí Viktorii ztrácejí z třetího místa v tabulce šest bodů. V neděli se může do čela soutěže dostat Slavia. Sparta ztratila body po třech kolech a na Hané v lize nezvítězila popáté z posledních šesti duelů. Sigma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou neprohrála a je pátá.

Oba týmy podle očekávání nastoupily v rozestavení s třemi stopery. Do sparťanské základní sestavy se nedostala ani jedna ze zimních posil, poprvé od 8. října naskočil do soutěžního zápasu uzdravený letenský kapitán Ladislav Krejčí mladší.

Pražané udeřili hned ze své první velké šance. Čvančara v 10. minutě po Haraslínově přihrávce napřáhl z hranice vápna a přízemním pokusem s pomocí tyče překonal Trefila. Šestým gólem potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce v ligové sezoně. Už ve 13. minutě musel kvůli zranění střídat hostující stoper Sörensen, jehož nahradil mladík Vydra.

Hanáci se snažili o vyrovnání, ale do výrazné šance se jim nedařilo dostat ani po sérii rohů po půlhodině hry. Naopak v 41. minutě po rychlém brejku přepadl přes domácího brankáře Trefila Haraslín a sudí Zelinka nařídil penaltu pro Spartu. Po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru ale svůj verdikt změnil a letenskému křídelníkovi udělil žlutou kartu za simulování.

Chvíli nato bylo s hosty ještě hůře. Růsek v úvodní nastavené minutě první půle ve vápně vyhrál hlavičkový souboj s Panákem a Navrátil v akrobatické pozici zády k brance obloučkem překonal Kováře. Sparťanský gólman si na balon lehce sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Pražané v lize inkasovali po 360 minutách.

Šest minut po pauze si mohli vzít sparťané vedení zpět, Kuchtovu hlavičku ale zblokoval obránce těsně nad. Na opačné straně v dobré palebné pozici špatně trefil míč Breite. V 58. minutě museli Pražané podruhé kvůli zranění střídat, po Vraštilově nešťastném úderu na zemi do hlavy opustil střelec vedoucí branky Čvančara trávník na nosítkách a do hry se dostala zimní posila Mabil.

Australský účastník nedávného mistrovství světa hru Letenských rozhýbal. V 90. minutě špatně odhadl jeho centr z rohu brankář Trefil, ale domácí se štěstím odolali. V dlouhém nastavení trvajícím nakonec 11 minut mohly udeřit oba týmy. Nejprve po dvou rozích neuspěli domácí, ještě blíže byla Sparta, ale Haraslín v akrobatické pozici minul a Panák zblízka v závěru hlavičkou trefil jen tyč.

Důležité momenty utkání:

Olomouc - Sparta: Milionová Panákova tutovka v posledních vteřinách skončila na tyči!

Olomouc - Sparta: Zmrzlého dorážku z bezprostřední blízkosti chytl Kovář!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Sparta: Ošklivý střet Čvančary s Vraštilem, útočník ležel bezvládně na zemi

Olomouc - Sparta: Navrátil skvělým kopem přes hlavu přehodil Kováře, 1:1!
Olomouc - Sparta: VAR odvolal penaltu pro Letenské, Haraslín měl přidat střetu s Trefilem

Olomouc - Sparta: Pořádná potyčka Chytila se sparťany

Olomouc - Sparta: Čvančara perfektním angličanem otevřel skóre! 0:1

Domácí: 45+1. Navrátil

Hosté: 10. Čvančara

Domácí: Trefil – Pokorný, Vraštil, Beneš, Zmrzlý (90+10. Zlatohlávek) – Breite (C), Ventúra (86. Vodháněl) – Navrátil (63. Zorvan), Růsek (86. Spáčil), Zifčák – Chytil.

Hosté: M. Kovář – Vitík, Panák, Sörensen (13. P. Vydra, 75. Kamenović) – Wiesner (75. Mejdr), Sadílek, Krejčí ml. (C), Zelený – Čvančara (58. Mabil), Kuchta (75. Minčev), Haraslín.

Domácí: Digaňa, Zorvan, Zlatohlávek, Sedlák, Poulolo, Matoušek, Spáčil, Sláma, Přichystal, Vodháněl

Hosté: Vorel, Vydra, Kamenović, Mejdr, Jankto, Laci, Kairinen, Daněk, Mabil, Minčev, Goljan

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905