SESTŘIH: Liberec - Pardubice 1:1. Nita debutoval, hostům pomohl vlastní gól

1
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Liberce na úvod jarní části ligové sezony doma jen remizovali s posledním týmem tabulky Pardubicemi 1:1. Favorizované Severočechy poslala ve 40. minutě do vedení zimní posila Victor Olatunji, ale dvě minuty po přestávce hosté srovnali zásluhou vlastního gólu domácího Dominika Plechatého.

Pardubičtí v lize podruhé za sebou remizovali 1:1 a bodovali potřetí z posledních čtyř kol. V tabulce ztrácejí pět bodů na čtrnáctý Jablonec a jeden bod na patnáctý Zlín, který má ale večerní utkání k dobru. Liberec vyhrál jediné z posledních čtyř kol a je devátý.

V pardubické brance si odbyl premiéru rumunský gólman Nita, kterého získali Východočeši na hostování ze Sparty. Za občasného sněžení začali aktivněji domácí, v páté minutě propadl míč ve vápně k Višinskému, ale jeho zakončení v poslední chvíli zablokoval obránce. Vzápětí museli hosté střídat, zraněného obránce Ichu nahradil Kostka.

Východočeši se oklepali a ve 20. minutě poprvé výrazně zahrozili. Vlček po centru z hloubi pole po souboji s gólmanem Vliegenem trefil míč hlavičkou a vysoký oblouček dopadl na břevno. Branka by však kvůli těsnému ofsajdu neplatila. Liberecký gólman dostal za faul na hostujícího stopera žlutou kartu.

Po 39 minutách udeřili domácí. Rohový kop propadl až na zadní tyč k Červovi a jeho zpětnou přihrávku před branku doklepl zblízka do sítě Olatunji. Nigerijská zimní posila z Larnaky skórovala hned v prvním soutěžním utkání za Liberec. Následně Preisler zpoza vápna vystřelil kousek nad.

Vstup do druhé půle domácím vůbec nevyšel. Ve 47. minutě nacentroval z rohového kopu hostující Janošek a Plechatý si smolně srazil míč do vlastní sítě. Pardubičtí po vyrovnání ožili a v 65. minutě mohli otočit stav. Na malém vápně zakončoval Černý, ale domácí zadák jeho pokus zblokoval.

Za dalších šest minut pak Vliegen vyrazil Janoškovu ránu zpoza vápna na roh. Liberečtí po prostřídání přidali a v 73. minutě vypálil Plechatý kousek nad hostující branku. Když se pak na opačné straně další dalekonosnou střelou neprosadil znovu ani agilní Janošek, rozešly se týmy smírně. Pardubičtí v lize v Liberci poprvé bodovali po předchozích dvou porážkách 1:4.

Domácí: 40. Olatunji

Hosté: 47. Plechatý (vl.)

Domácí: Vliegen – Gebre Selassie (C), Prebsl, Plechatý – Fukala, Červ, Valenta (74. Doumbia), Višinský (74. Rabušic), Preisler (88. Mészáros) – Olatunji (62. Rondić), Ghali (62. Frýdek).

Hosté: Nita – Icha (5. Kostka), Vlček, Hranáč, Helešic – Vacek, Pikul (46. Lima), Janošek, Hlavatý (87. S. Šimek), Tischler – Černý (C) (73. Krobot).

Domácí: Bačkovský, Mikula, Purzitidis, Varfolomejev, Polyák, Doumbia, Mészáros, Frýdek, Rabušic, Rondić, Kozák

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905