SESTŘIH: Hradec Králové - Bohemians 0:2. Famózní Jedlička, hosté už čtvrtí

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Bohemians už doskákali na čtvrtou příčku FORTUNA:LIGY. V 18. kole sestřelili Hradec Králové v jeho azylu v Boleslavi 2:0, když hlavně v první půli předváděli dominantní výkon. Ten korunovali trefami Lukáš Hůlka a Václav Drchal. Ve druhém poločase se Východočeši snažili aspoň vyrovnat, hosty, kteří navíc od 50. minuty hráli bez po druhé žluté vyloučeného Daniela Köstla, ale několikrát fantasticky podržel brankář Martin Jedlička.

„Klokani“ oplatili nedělnímu soupeři srpnovou domácí porážku 1:2 a v lize ho zdolali po více než 12 letech a devíti zápasech. Hradec Králové vyšel doma bodově naprázdno potřetí za sebou a propadl se na šestou příčku.

Královéhradecký kouč Miroslav Koubek vsadil na stejnou základní sestavu jako před týdnem při překvapivém vítězství 2:1 na půdě mistrovské Plzně. Na hřiště tak vyběhl ke svému stému ligovému startu kapitán Kodeš. Na druhé straně dal trenér Veselý od začátku příležitost útočníku Puškáčovi, jenž jako střídající hráč rozhodl dvěma trefami duel s Teplicemi.

Bohemians vstoupili do utkání o poznání aktivněji a v úvodní dvacetiminutovce dominovali. Už v sedmé minutě otevřel skóre Hůlka, ke kterému se ve vápně snesl odražený míč a kapitán Pražanů ho poslal z voleje do sítě. Šestadvacetiletý stoper se trefil podruhé v ligovém ročníku.

O chvíli později se řítil sám na Reichla útočník Drchal, druhým dotykem si ale míč ukopl a k zakončení se nedostal. Hradec hrozil pouze ze vzduchu, Jedlička ale vychytal jak Gabriela, tak i na konci poločasu Leiblovu hlavičku z bezprostřední blízkosti.

To už hosté vedli o dvě branky po krásné akci, kterou odstartoval Hůlka „jeslemi“ Matěji Koubkovi. Po následném centru Reichl dvakrát zasáhl, proti další Drchalově dorážce už byl ale bezmocný. Kmenový hráč Sparty si připsal třetí ligový gól v sezoně.

Zápas se zdramatizoval ve 49. minutě, kdy Köstl po nesmyslném zákroku na útočné polovině dostal druhou žlutou kartu a Bohemians dohrávali v oslabení. „Votroci“ okamžitě převzali aktivitu. Tu mohl korunovat odchovanec vršovického celku Koubek, jehož dvakrát ve stoprocentních šancích tváří v tvář vychytal fantastickými zákroky Jedlička.

Bohemians prohráli na hřištích soupeřů poslední dva zápasy a v obou případech inkasovali čtyřikrát, dnes ale Jedlička udržel neprůstřelnost v zelenobílém dresu. Host z plzeňské Viktorie přidal další skvělý zákrok čtvrthodinu před koncem při Dvořákově hlavičce a další šance už si domácí navzdory převaze nevytvořili.

Domácí:

Hosté: 7. Hůlka, 41. Drchal

Domácí: Reichl – Ja. Klíma (63. Trusa), Čech (46. F. Čihák), Leibl – Gabriel, Smrž, Kodeš (C) (63. P. Dvořák), Novotný – Ryneš, Pudhorocký (46. Rada) – Koubek.

Hosté: Jedlička – Köstl, Hůlka (C), Vondra – Prekop (85. Mužík), Petrák, Jánoš (85. A. Kadlec), Kovařík (55. M. Dostál) – Drchal (69. Jan Matoušek), Puškáč (55. Jindřišek), A. Čermák.

Klíčové momenty zápasu

Hradec - Bohemians: Další stoprocentní šance Koubka a znovu skvělý Jedlička!

Hradec - Bohemians: Koubek z vyložené pozice Jedličku nepropálil

Hradec - Bohemians: Klokani budou dohrávat v oslabení, červenou dostal Köstl
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Hradec - Bohemians: Hosté jdou do trháku, dvougólový náskok trefil Drchal - 0:2!

Hradec - Bohemians: Tutovku Gabriela zlikvidoval Jedlička

Hradec - Bohemians: Drchala v tutovce zradil souboj s gravitací

Hradec - Bohemians: Ryneš si zahrál na klokana a Hůlka ihned trestal - 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905