SESTŘIH: Liberec – Bohemians 1:3. Skvělý Matoušek, klokani v TOP 6

1
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalisté Bohemians se vrátili na vítěznou vlnu. Po postupu v poháru zvítězili i na stadionu Slovanu Liberec. Tři body za výhru 3:1 zařídil hlavně Jan Matoušek, který po sólech uklidil do severočeské branky dva góly.

Bohemians ve 21. ligovém utkání v Liberci v samostatné historii poprvé zvítězili. Pražané naplno bodovali po třech kolech a posunuli se do elitní šestky tabulky. Naopak Slovan v lize čtyřikrát po sobě nezvítězil, z toho třikrát prohrál a je devátý.

Zatímco Bohemians ve středečním čtvrtfinále domácího poháru zvítězili na půdě obhájce trofeje Slovácka 2:1, Liberec v MOL Cupu vypadl po penaltovém rozstřelu se Spartou. Severočeši v týdnu odehráli o 30 minut více než Pražané, přesto vstoupili do zápasu o poznání aktivněji. V šesté minutě ve vápně Tupta přiťukl Rondičovi, ale ten ve velké šanci pálil jen do brankáře Jedličky.

Hosté na těžkém terénu spoléhali na brejky a po jednom z nich otevřeli skóre. Kovařík potáhl balon středem hřiště, posunul na Prekopa a jeho přihrávku zužitkoval sám před Vliegenem z hraniční pozice Drchal. Domácí marně reklamovali, že gól padl z ofsajdu, neuspěli ani se stížnostmi, že Kovařík v zárodku akce obral Prebsla o míč rukou.

Severočeši i za nepříznivého stavu byli nadále lepší, ale nevedlo se jim v koncovce. Valenta hlavičkoval v nadějné pozici mimo. Na opačné straně Prekop vyřešil v 29. minutě přečíslení dvou na jednoho ukvapenou střelou nad.

V úvodu první nastavené minuty už Pražané přidali pojistku. Exliberecký Matoušek se ve středu pole zmocnil míče, nasprintoval do pokutového území, i se štěstím se zbavil obránce a sám před Vliegenem poslal míč k tyči. V lize skóroval za Bohemians poprvé, za gól bývalému klubu se gestem omluvil.

Trenér Slovanu Kozel v poločase dvakrát vystřídal a na trávník poslal Frýdka s Olatunjim. Domácí pokračovali v náporu a v 54. minutě snížili. Jedlička vyrazil Tuptovu ránu z přímého kopu jen před sebe a dobíhající Prebsl z dorážky poslal balon do sítě. Zadák Slovanu se prosadil poprvé v ligové kariéře a dal si dodatečný dárek k sobotním 20. narozeninám.

Severočeši se hnali za vyrovnání, ale Tuptovu střelu z úhlu po hodině hry vyrazil Jedlička. Pak na chvíli přidali Bohemians a domácí se štěstím přestáli velký závar. Kozel ještě více posílil ofenzivu, jeho svěřenci ale po vlastním rohovém kopu zaspali v defenzivě a v 74. minutě znovu inkasovali.

Matoušek od svého vápna podnikl rychlý brejk, který zakončil kličkou Vliegenovi a střelou do prázdné branky. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní univerzál dal dva góly v jednom utkání nejvyšší soutěže počtvrté v životě.

V závěru v další šanci neuspěl Köstl, ale hosty už to mrzet nemuselo. Bohemians potvrdili, že se jim více daří venku, na hřištích soupeřů v této ligové sezoně získali 22 z celkových 32 bodů.

Domácí: 54. Prebsl

Hosté: 16. Drchal, 45+1. Jan Matoušek, 74. Jan Matoušek

Domácí: Vliegen – Plechatý (C), Prebsl, Purzitidis (46. Olatunji) – Ndefe (70. Mészáros), Červ (70. M. Kozák), Valenta, Doumbia (46. Frýdek), Preisler – Rondić (80. Rabušic), Tupta.

Hosté: Jedlička – Hůlka, A. Kadlec, Vondra – Köstl, Jindřišek (C), Jánoš (58. Beran), Kovařík (70. M. Dostál) – Drchal (70. Mužík), Prekop (82. Necid), Jan Matoušek (82. Nový).

Domácí: Bačkovský, Varfolomejev, Rabušic, Kozák, Mészáros, Frýdek, Lehoczki, Olatunji, Polyák, Ghali

Klíčové okamžiky zápasu:

Liberec - Bohemians: Gól roku! Matoušek přesprintoval celé hřiště a povodil si i Vliegena, 1:3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905