14. března 2023 • 12:24

Švancara o Lužánkách: Chci stadion, ne další obchody. Zvažuje žalobu

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
8
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen co vypadl z reality show, už vymýšlí plány, jak zachránit Lužánky. Bývalý útočník Petr Švancara v roce 2015 brněnský stadion oživil a rozloučil se na něm s profesionální kariérou, tehdy na exhibici dorazilo téměř třicet tisíc diváků. A proto, když v pořadu TIKI-TAKA na O2 TV Sport moderátor Petr Svěcený otevřel téma, že stánek bude zřejmě kvůli špatnému stavu zbourán, Švancara se pořádně rozohnil. „Lidi, kteří mi v říjnu řekli, že na jaře budeme kopat, budou tam travnaté plochy, závlaha, zázemí pro děti a vytvoří se tréninkové centrum mládeže, tak mi asi lhali," kroutil hlavou a uvedl, že zvažuje žalobu.Švancara měl velké plány, Za Lužánkami chtěl vybudovat tréninkové centrum pro mládež. Na projekt sehnal i deset milionů korun, dostal slib od města. Ale najednou je budoucnost nejistá.

Dříve velebený brněnský stánek fotbalu dál chřadne a spekuluje se, co místo něj v Brně vyroste. Tomáš Aberl, radní pro sport z TOP 09, nevyloučil, že by se už za současné koalice mohl měnit i územní plán a vzniknout zde například developerský projekt.

„Mám tři děcka a já chci, aby někde vyrůstala. Nechci za Lužánkama nákupní centrum, chci tam fotbalový a hokejový stadion,“ řekl rázně Švancara.

„Zkusíme bojovat, některým lidem se to v dalších dnech asi líbit nebude. Je to hrozné, že to říkám proti městu, které nadevše miluju," dodal.

A jak stadion, na kterém se ligový zápas hrál naposledy před 22 lety, v současné době vypadá? Web iSport.cz ho navštívil, prošel jeho chátrající tribuny a probral aktuální situaci s brněnskými politiky.

Na reportáž se podívejte ve VIDEU:

Lužánky k zemi? Stadion musí pryč, říká radní. Šok a účelovost, tvrdí opozice
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
8

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga


Články odjinud


Články odjinud