SESTŘIH: Pardubice - Teplice 3:1. Nita chytil penaltu, cenná výhra domácích

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Pardubic v 24. kole první ligy porazili na svém hřišti 3:1 Teplice a odpoutali se z posledního místa tabulky. Domácí skvěle vstoupili do utkání a už v 10. minutě vedli po trefě Michala Hlavatého a penaltě Dominika Janoška o dvě branky. V 21. minutě snížil Tomáš Kučera, skóre ale uzavřel v 69. minutě Kamil Vacek. Těsně před třetím gólem Pardubic nedal teplický útočník Abdallah Gning pokutový kop.

Východočeši oplatili dnešnímu soupeři debakl 1:5 z úvodního vzájemného duelu v ligové sezoně a porazili ho v šestém ze sedmi duelů. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče vyhráli po třech kolech a dostali se na 14. místo. „Skláři“ neuspěli ani ve druhém utkání pod novým koučem Zdenkem Frťalou, na jaře ani v osmém zápase nejvyšší soutěže nevyhráli a propadli se na předposlední 15. příčku.

V zápase oslavili jubilejní start oba gólmani. Rumunský reprezentant ve službách Pardubic Nita odchytal 100. duel v české nejvyšší soutěži, jeho protějšek Grigar si připsal 350. start. Právě kapitán Severočechů prožil těžký začátek utkání. Už ve čtvrté minutě trefil Černý hlavou břevno a míč dorazil do odkryté brány dobíhající Hlavatý. Druhý nejlepší střelec Pardubic se trefil popáté v ligovém ročníku.

V 10. minutě se prosadil i nejúspěšnější střelec Východočechů v sezoně Janošek. Nejlepší hráč soutěže za měsíc únor s přehledem proměnil pokutový kop po faulu Mičeviče na Černého a dal svou sedmou branku v ligové sezoně. Janošek potvrdil skvělou jarní formu, po zimní pauze se trefil už počtvrté.

Teplice se vrátily do hry v 21. minutě. Trubač našel po signálu z rohového kopu na hranici vápna Kučeru a zkušený záložník dal výstavní křížnou střelou třetí gól v ročníku nejvyšší soutěže.

Atraktivní průběh pokračoval i po přestávce, i když bez větších šancí. Až po více než hodině hry zfauloval Vacek ve vápně Filu a i „Skláři“ dostali šanci skórovat z pokutového kopu. Nejlepší střelec týmu Gning ale osmý zásah v sezoně nepřidal, Nita jeho střelu po levé ruce vystihl.

Za zhruba 75 vteřin Vacek napravil svou chybu při faulu a premiérovým gólem v sezoně definitivně rozhodl. Janoškův centr z přímého kopu propadl až na zadní tyč, kde byl připravený pětatřicetiletý záložník.

Severočeši prodloužili trápení na hřištích soupeřů, kde čekají na vítězství 10 ligových zápasů. Posledních osm utkání tam prohráli a se čtyřmi z celkových 21 bodů jsou tam nejhorším týmem soutěže.

Domácí: 4. Hlavatý, 9. Janošek, 69. Vacek

Hosté: 21. T. Kučera

Domácí: Nita – Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký – Vacek – Darmovzal (77. Sychra), Hlavatý (84. Kapanga), Janošek, Helešic (70. S. Šimek) – Černý (C) (84. Pikul).

Hosté: Grigar (C) – Urbanec (76. L. Mareček), Chaloupek, Mičević, Hybš (86. Hyčka) – Jukl, T. Kučera – Pleštil (61. Kodad), Trubač (86. T. Vachoušek), Gning – Žák (61. Fila).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905