SESTŘIH: Boleslav - Zlín 1:1. Simerský zařídil z rohu dělbu bodů

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali ve 30. ligovém kole doma se Zlínem 1:1. Vedení jim zařídil z přímého kopu ve 22. minutě Tomáš Ladra, o vyrovnání se postaral čtvrt hodiny před koncem Dominik Simerský. Zlín před nadstavbou zůstal poslední v tabulce, ale ztrátu na patnácté Pardubice stáhl na dva body. Středočeši zakončili základní část na deváté příčce a ve skupině o umístění se utkají s Hradcem Králové.

Domácí měli už před zápasem jistotu, že závěr ligy dohrají stejně jako vloni v prostřední nadstavbové skupině bez obav ze sestupu a na hřišti působili klidnějším dojmem než soupeř. V osmé minutě Matějovského levačka pořádně protáhla zlínského brankáře Dostála.

Nejzkušenější mladoboleslavský hráč pak ve 22.minutě přenechal přímý kop Ladrovi a ten povedenou střelou z 20 metrů přes zeď potvrdil, že se od Matějovského hodně naučil. Jeho oblouček zamířil přesně pod břevno a vynesl mu sedmý gól v této ligové sezoně.

Na druhé straně neměl daleko k vyrovnání Simerský, ale po Slončíkově centru zblízka netrefil odkrytou branku. Jinak se Zlín většinou jen snažil hledat dlouhými nákopy na hrotu osamoceného Balaje, který nahradil na hrotu útoku nejlepšího zlínského střelce Kozáka, jenž chyběl kvůli osmi žlutým kartám.

Po změně hosté přece jen ožili. Osmnáctiletý Slončík, který se v minulém kole blýskl dvěma góly a asistencí, se ocitl sám před brankářem, ale Mikulec jeho hlavičku vytáhl na břevno. V 75. minutě byli svěřenci trenéra Vrby za zvýšenou aktivitu přece jen odměněni. Po rohovém kopu v podání Hrubého propadl míč k Simerskému a ten svou druhou šanci v zápase zužitkoval mnohem lépe.

Těsně před koncem mohl znovu vedení strhnout na stranu domácích Mašek, ale Dostál skvělým zákrokem porážku odvrátil. Zlín si tak ze soupeřova hřiště odvezl posedmé v této sezoně bod. Naposledy venku v lize vyhrál předloni v srpnu, kdy zvítězil v Liberci. Od té doby se mu nic takového nepovedlo už ve 29 zápasech a na stadionech soupeřů je nejhorší v soutěži.

Domácí: 22. Ladra

Hosté: 75. Simerský

Domácí: Mikulec – Kubista, D. Šimek, Suchý – Suchomel, Matějovský (C), Donát (56. Dancák), Tomič (46. D. Mareček) – Kušej (71. Žitný), Jawo (46. Mašek), Ladra (90+3. Vaníček).

Hosté: S. Dostál – Cedidla, Simerský, J. Kolář, V. Procházka (C) – Vukadinović (90+2. Bartošák), R. Hrubý, Didiba, Slončík (83. Tkáč), Fantiš (55. Y. Dramé) – Balaj (55. Kovinić).

Domácí: Kořán, Kaulfus, Dancák, Mareček, Mašek, Vaníček, Stránský, Žitný

Hosté: Rakovan, Bartošák, Dramé, Janetzký, Kovinić, Jeřábek, Tkáč, Reiter, Silný

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905