SESTŘIH: Hradec - Boleslav 2:0. Votroci postupují, ve druhé půli se ubránili

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Fotbalisté Hradce Králové v ligové nadstavbě v odvetě semifinále skupiny o umístění díky brankám Matěje Koubka a Daniela Vašulína z první půle porazili Mladou Boleslav 2:0 a po bezbrankové remíze z úvodního zápasu postoupili do finále. O konečné sedmé místo si Východočeši zahrají s Libercem, první utkání je na programu příští neděli.

Zápas, k němuž Hradec coby domácí tým paradoxně nastoupil v azylu v Mladé Boleslavi, ve čtvrté minutě otevřela Vašulínova patička, brankáře Mikulce však nezaskočila. Poté se sice prosadili Středočeši, ale Kaulfusův zásah byl odvolán kvůli ofsajdu.

Do vedení tak šel Hradec, když v 26. minutě hlavou po rohohovém kopu skóroval Koubek. O pouhé dvě minuty později Východočeši udeřili podruhé - tentokrát Vašulín potrestal chaos v mladoboleslavské obraně.

Po přestávce oba týmy zvýšily tempo a po jednom z rychlých brejků mohl Hradec přidat třetí branku. Gólman Mikulec si však poradil s pokusem Trusy z úhlu i s nebezpečnou dorážkou Kubaly.

Mladá Boleslav zahrozila Suchomelovou střelou a ještě blíž brance měla v 75. minutě. Ladrovu ránu z přímého kopu ale zlikvidoval brankář Reichl a Kušej v dobré pozici poslal dorážku vysoko nad.

Středočeši, v jejichž dresu odehrál 400. ligový zápas záložník Matějovský, v závěru sice ještě soupeře zatlačili, ale gól už nedali a skončila jim sezona. Na loňský triumf ve skupině o umístění nenavážou. Hradec naopak ještě čeká finálový souboj o milionovou prémii proti Liberci. „Votroci“ v lize vyhráli po čtyřech zápasech a nad Boleslaví v nejvyšší soutěži zvítězili teprve podruhé z posledních 12 duelů.

Domácí: 26. Koubek, 28. Vašulín

Hosté:

Domácí: Reichl – Klíma, Čech, Leibl – Gabriel (87. Baloun), Kodeš, Dvořák (C) (15. Kubala), Novotný (87. Ryneš) – Trusa (87. Hlaváč), Vašulín, Koubek (70. Rada).

Hosté: Mikulec – Šimek, Suchý, Donát – Mareček, Karafiát, Matějovský (C) (74. Jawo), Fulnek (46. Suchomel) – Kaulfus (34. Ladra), Mašek (46. Kušej), Stránský (65. Vaníček).

Klíčové momenty

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Hosté mohli snížit, Kušej ale míč do sítě nedorazil

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Další rána pro hosty, jejich nedůraz ztrestal Vašulín, 2:0!

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Votroci udeřili ze vzduchu, prosadil se Koubek, 1:0!

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Vašulín v obří šanci, Mikulce však nepřekonal

FC Hradec Králové Vše o klubu ZDE

FK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905