Berbr: Snaha o odvolání Damkové? Hrubčík to dotáhne leda k sebevraždě! | iSport.cz
Michal Koštuřík
25. července 2014 • 04:59

Berbr: Snaha o odvolání Damkové? Hrubčík to dotáhne leda k sebevraždě!

Roman Berbr nejde pro ostrá slova daleko
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Plukovník utnul cestu Sparty za duhou. Plzeň má svou soutěž RUDEJ FANDA: Plukovník utnul cestu Sparty za duhou. Plzeň má svou soutěž
Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru Sparťanská krev! Petr Ton řekl, co pro něj znamená. Přímo od jehly při odběru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dagmar Damková, sáhněte si do svědomí a odstupte! S touto výzvou přijede 10. září na zasedání Výkonného výboru FAČR jeden z jeho členů. Vlastimír Hrubčík, šéf fotbalu ve Zlínském kraji, má závažné výtky k práci předsedkyně komise rozhodčích. Dotáhne své snažení do konce? „Může to dotáhnout leda k sebevraždě,“ reagoval drsně Roman Berbr, místopředseda asociace.Ve výkonném výboru je Vlastimír Hrubčík teprve rok, ale rozhodně nesedí mlčky v koutě. Hned před svým nástupem kritizoval zvolení Romana Berbra a nyní žádá, aby jeho partnerka Dagmar Damková opustila pozici v čele komise rozhodčích.

Místopředseda FAČR Roman Berbr a předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková na valné hromadě FAČR
Hrubčíkovo vyjádření vzbudilo ve fotbalovém hnutí poprask. Vyslanec Zlínského kraje nezíská ve třináctičlenném výkonném výboru pro svůj záměr masivní podporu, na to jsou Damkové (Berbrovy) prsty příliš dlouhé. Pár zastánců však najde, a to i mezi skutečně mocnými muži FAČR.

K činnosti komise rozhodčích, která si sestavila listinu arbitrů a delegátů zcela podle svého, má nemalé výhrady mimo jiné Dušan Svoboda, druhý místopředseda federace.

„Rozumím postoji pana Hrubčíka, také se neztotožňuji s autokratickým způsobem řízení v oblasti rozhodčích. Měl jsem za to, že VV FAČR je kolektivní orgán. Bohužel o některých věcech se nevede žádná debata, a to považuji za chybu,“ zdůraznil předseda Ligové asociace a druhý muž Sparty.

Svůj názor krátce vyjádřil také Roman Berbr. Řekl doslova: „Co já na to? To je jednoduché. Aktivita pana Hrubčíka mě nepřekvapila. Své snažení může dotáhnout leda k sebevraždě. Dál se mě neptejte, víc neřeknu,“ prohodil do telefonu Damkové partner.

Co vadí Hrubčíkovi?
- nedostatečná komunikace ze strany komise rozhodčích a zasahování místopředsedy FAČR Romana Berbra do jejího chodu;

- stále větší protežování rozhodčích a delegátů z Čech na úkor Moravy;

- odvolání červencového zasedání výkonného výboru bez pádného důvodu;

- kumulace funkcí Dagmar Damkové a otazníky nad jejím finančním ohodnocením;

- špatná práce moravských zástupců (Chytil, Tofek) v Komisi rozhodčích;

- hrubé chyby sudích v zápasech;

DALŠÍ INFORMACE O KAUZE A ROZHOVOR V VLASTIMÍREM HRUBČÍKEM ČTĚTE V PÁTEČNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT.

 


Články odjinud


Články odjinud