Varnsdorf vzdal účast v Synot lize. Místo něj dostane šanci Zlín | iSport.cz
10. června 2015 • 11:25

Varnsdorf vzdal účast v Synot lize. Místo něj dostane šanci Zlín

Autor: iSport.cz, ČTK
Fotbalisté Varnsdorfu slaví postup do nejvyšší soutěže. Účast v ní nakonec jejich klub vzdal.
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pokorný chválil Kometu: Přiblížili jsme se hře play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Varnsdorfu nebudou hrát Synot ligu. Severočeský klub v uplynulém ročníku druhé nejvyšší soutěže skončil na postupovém druhém místě, ale po jednání s Fotbalovou asociací ČR se vzdal účasti hlavně kvůli nevyhovujícímu stadionu. Osloven tak bude třetí celek minulé sezony Fotbalové národní ligy Zlín, a pokud splní všechny licenční podmínky, bude startovat mezi elitou.Varnsdorf si mohl dojednat pronájem stadionu v jiném městě, také už předložil nájemní smlouvu s Jabloncem. Tento azyl by však mohl být podle pravidel využíván jenom rok a klub nedokázal zaručit, že do konce sezony 2015/16 stihne zrekonstruovat vlastní areál tak, aby splňoval ligové požadavky. Starosta Varnsdorfu Stanislav Horáček už dříve prohlásil, že to nebude možné stihnout.

"Rozhodli jsem se tak po zralé a racionální úvaze. Možnost startu v nejvyšší soutěži pro nás byla velmi lákavá, ale zároveň bychom na sebe brali až příliš velké riziko," řekl předseda představenstva Varnsdorfu Vlastimil Gabriel.

"To, že jsme se nyní vzdali šance startovat v Synot lize, ale rozhodně neznamená, že bychom rezignovali na další budování a vylepšování infrastruktury našeho stadionu. Naopak, v dohledné době chceme začít s postupnou rekonstrukcí a třeba už na konci sezony mít stadion připravený na nejvyšší soutěž," přidal Gabriel.

Fotbalová asociace nyní osloví další klub v pořadí druhé ligy, kterým je Zlín. Jeho stadion by podmínky pro nejvyšší soutěž na rozdíl od Varnsdorfu splnit měl. Klubové vedení se ale zatím k nastalé situaci odmítlo vyjádřit.

"My zprávy o odstoupení Varnsdorfu nemáme. Až je dostaneme, tak situaci vyhodnotíme," řekl předseda představenstva a generální ředitel klubu Milan Plesar.

Takhle slaví postup do nejvyšší soutěže fotbalisté Varnsdorfu. Šampaňské teklo proudem, marodi zahazovali berle

 


Články odjinud


Články odjinud