Exslávista Michal Švec se stěhuje do maďarského Györu | iSport.cz
Pavel Kalouš
26. července 2012 • 22:15

Exslávista Michal Švec se stěhuje do maďarského Györu

Michal Švec se stěhuje do Maďarska, Slavii neposílí
TOP VIDEA
TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdepak Slovan Bratislava. A ani Slavia. Záložník Michal Švec se nakonec stěhuje do Maďarska. Někdejší hráč Heerenveenu, o kterém snili fanoušci „sešívaných“, se překvapivě upsal Györu, třetímu týmu minulé sezony maďarské ligy.Pětadvacetiletý záložník po sezoně skončil v nizozemském Heerenveenu a už byl jednou nohou ve Slovanu Bratislava. Jenže už domluvené angažmá krachlo ve chvíli, kdy si Švece nečekaně škrtnul ze svých plánů kouč Vladimír Weiss.

„Domluvili jsme se jen na návrhu smlouvy, k podpisu ale nakonec nedošlo. Zásadně totiž změnili podmínky, takže jsme se nedohodli,“ vypráví slávistický odchovanec.

V té době se také sešel s novým koučem Slavie Petrem Radou. „Potkal jsem se s ním jednou. Podal jsem mu ruku a on mi řekl, že už jedná o nabídce Slovanu Bratislava. Popřál jsem mu, ať se mu daří. Moc ho neznám, nikde jsem ho nevedl. Víc jsem se tím nezabýval,“ říká Rada.

A Švec se rázem ocitl v pasti. Slovan padl, ve Slavii už s ním přestali počítat a on nevěděl, co s ním bude. Plánoval, že se alespoň bude udržovat v kondici na Žižkově, nakonec k tomu ale nedošlo.

„Ozval se mi Marek Střeštík, který hraje v Györu. Vydal jsem se tam na týdenní testy a nakonec jsme se domluvili na smlouvě. Jsem rád, ulevilo se mi, konečně mám jasno,“ raduje se Švec.

Györ v minulé sezoně skončil v maďarské lize třetí, jenže předkolo Evropské ligy se ho ani tak netýká. Klub byl před rokem potrestán disciplinární komisí UEFA za to, že se zúčastnil evropských pohárů, přestože nesplnil licenční podmínky. Z pohárů byl vyřazen na tři sezony.  

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud