Pavel Kalouš
26. července 2012 • 22:15

Exslávista Michal Švec se stěhuje do maďarského Györu

Reklama
Michal Švec se stěhuje do Maďarska, Slavii neposílí
TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdepak Slovan Bratislava. A ani Slavia. Záložník Michal Švec se nakonec stěhuje do Maďarska. Někdejší hráč Heerenveenu, o kterém snili fanoušci „sešívaných“, se překvapivě upsal Györu, třetímu týmu minulé sezony maďarské ligy.Pětadvacetiletý záložník po sezoně skončil v nizozemském Heerenveenu a už byl jednou nohou ve Slovanu Bratislava. Jenže už domluvené angažmá krachlo ve chvíli, kdy si Švece nečekaně škrtnul ze svých plánů kouč Vladimír Weiss.

„Domluvili jsme se jen na návrhu smlouvy, k podpisu ale nakonec nedošlo. Zásadně totiž změnili podmínky, takže jsme se nedohodli,“ vypráví slávistický odchovanec.

V té době se také sešel s novým koučem Slavie Petrem Radou. „Potkal jsem se s ním jednou. Podal jsem mu ruku a on mi řekl, že už jedná o nabídce Slovanu Bratislava. Popřál jsem mu, ať se mu daří. Moc ho neznám, nikde jsem ho nevedl. Víc jsem se tím nezabýval,“ říká Rada.

A Švec se rázem ocitl v pasti. Slovan padl, ve Slavii už s ním přestali počítat a on nevěděl, co s ním bude. Plánoval, že se alespoň bude udržovat v kondici na Žižkově, nakonec k tomu ale nedošlo.

„Ozval se mi Marek Střeštík, který hraje v Györu. Vydal jsem se tam na týdenní testy a nakonec jsme se domluvili na smlouvě. Jsem rád, ulevilo se mi, konečně mám jasno,“ raduje se Švec.

Györ v minulé sezoně skončil v maďarské lize třetí, jenže předkolo Evropské ligy se ho ani tak netýká. Klub byl před rokem potrestán disciplinární komisí UEFA za to, že se zúčastnil evropských pohárů, přestože nesplnil licenční podmínky. Z pohárů byl vyřazen na tři sezony.  

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze