3. listopadu 2008 • 16:25

Čechům se v zahraničí dařilo

Autor:
roman bednář
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští fotbaloví legionáři obuli o víkendu střelecké kopačky. Brankově se prosadili v německé lize Štajner z Hannoveru a frankfurtský Fenin, v anglické Premier League Bednář z West Bromwiche a v belgické lize Pudil z Genku.Ani jeden z nich však nebyl vyhlášen hvězdou utkání.

Bednář vyrovnal v zápase proti Blackburnu na 1:1 a dostal od deníku The Sun na desetibodové stupnici známku sedm. Nejlépe hodnocen byl jeho spoluhráč Ishmael Miller, který si vysloužil osmičku a stal se mužem utkání.

Gólově se znovu prosadil i Fenin. Reprezentační útočník odstartoval obrat Frankfurtu na půdě Mönchengladbachu, za což obdržel známku tři. O stupeň lepší hodnocení udělil magazín Kicker Štajnerovi za jeho gól v zápase Hannoveru proti Hamburku. Levý bek Michal Kadlec z Leverkusenu dostal známku dvě a půl.

Další branku si připsal v belgické lize Pudil. Záložník Genku zvýšil v sobotním duelu v Tubize na 3:0 a na desetibodové stupnici si vysloužil lehce nadprůměrnou šestku.

Hodnocení českých fotbalistů v zahraničních soutěžích:

Anglie - The Sun (nejlepší 10, nejhorší 1):
7 - Bednář (West Bromwich Albion),
6 - Čech (Chelsea).

Belgie - Nieuwsblad (nejlepší 10, nejhorší 1):
6 - Pudil (Genk), Zítka (Anderlecht),
5 - Zelenka (Westerlo),
4 - Vlček (Anderlecht).

Itálie - Gazzetta dello Sport (nejlepší 10, nejhorší 1):
6,5 - Nedvěd (Juventus),
6 - Rozehnal (Lazio), Grygera (Juventus), Jankulovski (AC Milán).

Německo - Kicker (nejlepší 1, nejhorší 6):
2 - Štajner (Hannover),
2,5 - Kadlec (Leverkusen),
3 - Fenin (Frankfurt),
3,5 - D. Jarolím (Hamburk),
5 - Kučera (Bielefeld).

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>
Klasická verze
Mobilní verze