Černý: Ve Skotsku jsem šťastný | iSport.cz
5. ledna 2009 • 14:24

Černý: Ve Skotsku jsem šťastný

Autor: ČTK
Černý
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pouze na boj o záchranu ve skotské fotbalové lize myslí v současnosti český brankář Tomáš Černý. Svou budoucnost v celku Hamilton Academical zatím neřeší, přestože mu v létě skončí hostování z Olomouce.Ve Skotsku je i díky posledním dobrým výsledkům velmi spokojený a věří, že se mu se spoluhráči podaří Hamilton ve skotské Premier League zachránit."Sice jsem tu jen na hostování, ale snažím se nemyslet na to, co přijde na konci sezony," cituje Černého server Setanta Sport.

"Chci se soustředit jen na další zápas, abych odvedl co nejlepší práci. Věřím, že se zachráníme a že tu budu moci zůstat. Jsem v Hamilton u šťastný," řekl Černý novinářům po sobotním vítězství 2:0 nad Aberdeenem.

Šlo o třetí domácí výhru v řadě, což pomohlo Hamiltonu dostat se ze dna tabulky na desáté místo. Před posledním Invernessem má nyní náskok tří bodů. Černý se na důležitých výhrách výrazně podílel, protože vždy udržel čisté konto.

"Třikrát jsme doma vyhráli a třikrát udrželi nulu. To je skvělé," pochvaloval si Černý, kterému udělala radost hlavně výhra nad Aberdeenem. "Předtím měli dobrou sérii a dařilo se jim. My ale byli v zápase lepší a zasloužili jsme si vyhrát," dodal.

Tým třiadvacetiletého brankáře na tom mohl být v tabulce mnohem lépe, kdyby nepřišla v říjnu a listopadu série jedenácti zápasů bez vítězství. "Na začátku sezony jsme hráli dobře. Pak jsme ale několikrát zbytečně prohráli, protože jsme dělali hloupé chyby," rekapituloval Černý.

"Nyní ale v obraně vypadáme mnohem lépe a také využíváme své šance," dodal optimisticky.Rodák z Ústí nad Labem přišel do Hamiltonu v roce 2007 a svými výkony v druhé lize pomohl celku k postupu do nejvyšší soutěže.

Vedení klubu ho již v létě chtělo získat na přestup, ale s Olomoucí se dohodlo jen na prodloužení hostování. Nyní Černý věří, že se spoluhráči dokáže ligu udržet. "Jsme tu skvělá parta s velkým týmovým duchem. Trenér nám pořád říká, že to můžeme dokázat. Když každý bude dělat to, co má, tak se zachráníme," uvedl Černý, který má na kontě pouze jediný start v české lize.

 
Články odjinud


Články odjinud