28. července 2009 • 21:20

Zápotočný jde na hostování do Bursasporu

Autor:
Tomáš Zápotočný
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český fotbalový obránce Tomáš Zápotočný se neprosadil do základní sestavy Besiktase Istanbul, proto odchází na roční hostování do jiného tureckého celku Bursasporu.Součástí hostování je i opce na případný přestup. Besiktas to dnes potvrdil na svém webu.

Osmadvacetiletý univerzál odešel do Turecka před rokem z italského Udine. V úvodu angažmá v Besiktasi, kde má smlouvu ještě na rok, vytvořil stoperskou dvojici s dalším Čechem Tomášem Sivokem, ovšem postupně ze sestavy vypadl. Přesto se podílel na zisku titulu i Tureckého poháru.

Odchovanec příbramského fotbalu zazářil ve Slovanu Liberec, který v roce 2006 dovedl jako kapitán k titulu. Poté zamířil do Itálie, kde se výrazněji neprosadil, podobně jako nyní v Besiktasi. Na kontě má i čtyři zápasy za český národní tým.
Bursaspor skončil v minulé sezoně turecké ligy na šestém místě. Největším úspěchem klubu je výhra v Tureckém poháru v roce 1986.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze