Zkrachovalci roku: Ze střelce Bednáře je dealer | iSport.cz
30. prosince 2009 • 08:44

Zkrachovalci roku: Ze střelce Bednáře je dealer

TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Efekt Franz zatím bez odezvy a Slavia mířící za titulem PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Efekt Franz zatím bez odezvy a Slavia mířící za titulem
První Superlife Columbia závod bavil. Kdo na něm nechyběl? První Superlife Columbia závod bavil. Kdo na něm nechyběl?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za hloupost se platí. Roman Bednář, český fotbalista ve službách anglického West Bromwich Albion, to dobře ví. A bude tuhle pravdu poznávat ještě léta. Útočník byl totiž letos na jaře přistižen, jak nakupuje drogy.Po trestu se pomalu dostává zpět, jenže jde to ztuha.

„Co provedl, je stupidita. Ať se na mě nezlobí,“ odsoudil hráče příkře František Straka, který byl v době Bednářova megaprůšvihu reprezentačním trenérem.

Seriál hrdinové i zkrachovalci roku 2009:
1. hrdina: Orientační běžec zachránil život, ale přišel o zlato »
1. zkrachovalec: Trenér Rada, paranoia na lavičce »
2. hrdina: Ve jménu otce. Vyhraje Kreuziger Tour? »

2. zkrachovalec: Z naší Katky je paní dluhu »
3. hrdina Štěpánek: Hezké Vánoce, pane Černý »

„Jsem absolutně šokován, že může být tak hloupý a nechat se zatáhnout do takových věcí. Pokazil si život. Je to vážné,“ zlobil se Bednářův agent Eliot Bantil.

Kanonýr podupal svoji pověst v květnu. West Bromwich tehdy bojoval o udržení v Premier League a reportéři listu News of the World českého hráče, jak si kupuje pět gramů kokainu a marihuanu.

Za drogy zaplatil 420 liber, tedy necelých 13 tisíc korun. O tři dny později navíc zachytili ve stejné situaci jeho snoubenku Deniz Askinovou.

Roman Bednář
Roman Bednář


„Jsem v prd…,“ hlesl Bednář, když se ukázalo, že dealeři, kterým věřil, sedí v autě s žurnalisty. Ti jeho počínání nafotili a zveřejnili. Zarážející byla také suverenita, s jakou fotbalista vystupoval.

Vše se dělo za bílého dne, přímo před jeho domem. Přesně ve stylu: Já hraju Premier League, mně se přece nemůže nic stát!

„Sami jsme překvapeni tím, že se nesnaží o jakoukoli diskrétnost,“ zaskočilo i samotné obchodníky se zapovězeným zbožím. Ti také prohlásili, že s Bednářem nekšeftují poprvé, což nakonec dokumentoval i způsob, jak bezstarostně se s nimi vybavoval…

Jak se poté útočník hájil?

„Není to pro mě, ale pro kamaráda. Za poslední rok mi dělali tři testy, já jsem čistej,“ prohlásil. „Vím, co si každý musí myslet, ale Roman to vážně neměl pro sebe,“ přidala se na snoubencovu stranu slečna Askinová. „Velice toho lituju, všem se omlouvám,“ kál se Bednář.

Kauza pro něj nakonec dopadla poměrně dobře. Původně se mluvilo o dlouhém distancu – nakonec z toho byly jen tři měsíce bez fotbalu. Hrozilo mu také okamžité vypovězení smlouvy ze strany klubu, který mezitím spadl z elitní anglické soutěže.

Skončilo to však jen pokutou v řádech milionů korun. Což hráče vydělávajícího okolo 500 tisíc korun týdně rozhodně nezabije.

Kapky dostává i po návratu na trávník. „Často na mě řvou dealere,“ popsal. „Jsem snadný terč, ale s tím jsem počítal. Musím dokázat, že nejsem špatný člověk, že to byla jen hloupá chyba.“

Zítra čtěte – 4. hrdina: Hokejista Červenka

Témata:  sport, fotbal, anglie, wba, bednář, drogy
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud