13. března 2010 • 17:21

Lavička znovu kouzlí. Sydney už je ve finále

Autor:
Vítězslav Lavička
TOP VIDEA
Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3 Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3
Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0 Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový trenér Vítězslav Lavička postoupil s FC Sydney do finále play off australské ligy díky vítězství 4:2 nad Wellingtonem. O titul budou jeho svěřenci usilovat za týden v utkání proti Melbourne.Lavičkův tým dnes zvládl důležitý zápas přesto, že už v 19. minutě přišel o kapitána Johna Aloisiho, který si poranil stehno. Bývalého reprezentanta se zkušenostmi z anglické nebo španělské ligy nahradil devatenáctiletý Chris Payne a vzápětí se blýskl dvěma góly během jedenácti minut.

"Aloisiho zranění nám to zkomplikovalo, ale Payne ukázal, že je víc než jen dobrá náhrada," uvedl na klubovém webu Lavička, jenž byl v týdnu vyhlášen nejlepším trenérem v soutěži. Na vítězství a postupu se podílel i slovenský záložník Karol Kisel, jenž odehrál celý zápas.

Sydney vyhrálo základní část ligy, ale v semifinále play off poté podlehlo ve dvojzápase Melbourne, kterému může porážku vrátit ve finále 20. března.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, fotbal, austrálie, sydney
 Klasická verze
Mobilní verze