Kalouda uspěchal návrat, do konce sezony je mimo | iSport.cz
5. listopadu 2010 • 15:38

Kalouda uspěchal návrat, do konce sezony je mimo

Autor: čtk
Luboš Kalouda ještě v dresu Sparty
TOP VIDEA
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak smolně začal letošní rok pro fotbalistu Luboše Kaloudu kvůli operaci třísel, tak nevesele pro něj končí i závěr jeho podzimního hostování v druholigové ruské Astrachani, kam přišel vypomoci v srpnu z CSKA Moskva.Kaloudovi pokazily konec angažmá v Astrachani problémy s kolenem, s nímž šel v září na operaci. A když na konci října naskočil do dvou zápasů, návrat prý zbytečně uspěchal.

Předposlední zápas sezony o minulém víkendu třiadvacetiletý záložník vynechal, stejně tak si Kalouda nezahraje ani v sobotní derniéře proti vedoucímu Krasnodaru. "Je to moje hloupost. Odteď budu všechno řešit jako dospělej člověk a ne jako děcko. Návrat jsem uspěchal a teď za to pykám. Že jsem přišel o ty poslední utkání roku, mě mrzí dost," uvedl Kalouda v telefonickém rozhovoru s ČTK.

Letošní fotbalový rok by snad vicemistr světa do 20 let z roku 2007 co nejraději vymazal z paměti. Když hostoval ve Spartě, na jaře kvůli problémům s třísly odehrál v únoru jediný zápas. Pak se vrátil do CSKA Moskva, kde se už dva a půl roku zkouší prosadit, ale v rozběhnuté sezoně ruské ligy zvolil v srpnu odchod na další hostování do Astrachaně.

Tam konečně začal stabilně hrát. "A navíc konečně na postu středního záložníka, kde mi to sedí nejvíc. Ale když to vypadalo dobře, tak jsem po pěti zápasech musel do Prahy na konci září na operaci s meniskem," uvedl Kalouda.

Teď si ale vyčítá, že se po chirurgickém zákroku zbytečně rychle znovu vrhl do fotbalového kolotoče. "Po třech týdnech jsem se vrátil do Astrachaně a začal trénovat. Za další týden jsme pak letěli na dvojzápas na druhý konec Ruska do Chabarovsku a Vladivostoku, a když se mě trenér ptal, jestli jsem připravený hrát, souhlasil jsem," popisoval Kalouda.

S odstupem si ale vyčítá, že nesvolil k menšímu hernímu vytížení. "Kdybych šel hrát na dvacet třicet minut, asi udělám lépe. Měl jsem říci, že od začátku jít nemůžu. Moje hloupost a poučení do budoucna," uvedl Kalouda.

Při utkání ve Vladivostoku už na konci cítil, že se koleno ozývá, nenahrál mu pak ani zpětný devítihodinový let ze Sibiře do Astrachaně. "Na dalším tréninku už mi koleno začalo tuhnout a otékat, takže jsem musel zase vysadit. A bylo jasné, že o poslední zápasy sezony přijdu. Rozhodně by už nemělo smysl něco riskovat," řekl.

Ze současné situace je rozmrzelý. Přitom na začátku své štace v Astrachani věřil, že se všechno obrací k lepšímu, neboť konečně začal pravidelně hrát, byť "jen" v druhé lize. Zdravotní problémy, které jej pronásledují několik měsíců, však zase zbrzdily kariéru hráče, za kterého v březnu 2008 neváhal CSKA poslat do Brna přestupovou sumu pohybující se kolem 130 milionů korun. Od té doby ale Kaloudův talent vadne.

"Přitom v Astrachani to na začátku bylo dobré, nemůžu říct na klub půl špatného slova. Ve všem mi pomohli a vyšli vstříc, trenér mi věřil a stavěl mě, navíc se dobře zná s koučem CSKA Sluckým, který tak o mně měl všechny informace. Po problémech s kolenem se to ale zase otočilo," posteskl si Kalouda, kterému v posledních měsících místo fotbalu dělala společnost především v dubnu narozená dcera Nikola.

Rodák ze Šaratic zatím neví, kde od příštího roku začne hrát. Nejpravděpodobněji vypadá varianta, že s přípravou opět začne ve svém kmenovém týmu CSKA Moskva, kde by doplnil krajana Tomáše Necida. Kalouda však tuší, že v nabitém týmu armádního klubu nebude mít jednoduchou pozici. "Zajímá mě jediná věc. Chci být někde, kde budu pravidelně hrát," poznamenal Kalouda.

Šéfové astrachaňského klubu jej dokonce už několikrát lákali, ať zůstane i v další sezoně, ale Kalouda váhá. Odrazují jej především zvláštní zákonitosti druhé ruské ligy, která je proslulá náročným cestováním i několikadenními výjezdy, při nichž se spojuje několik venkovních zápasů najednou.

 
Články odjinud


Články odjinud