Mladý talent pálí v Uničově. Sigma ho zavrhla, ve Spartě to nešlo | iSport.cz
Michal Koštuřík
23. září 2016 • 22:10

Mladý talent pálí v Uničově. Sigma ho zavrhla, ve Spartě to nešlo

Střelec Aleš Krč pořád pomýšlí na vyšší soutěže. Momentálně ale střílí góly za Uničov.
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako teenager to zkusil ve Spartě, v drsné konkurenci vydržel dva roky. Jeho rajonem se stala MSFL, v ní je Aleš Krč dominantní. Třetí liga už je ostřelovači Uničova těsná, jenže klub prý k němu informace o zájmu z profi scény nepouští. Což šestadvacetiletého odchovance Sigmy mrzí. „Vždycky se to dozvím od někoho jiného,“ povzdechl si vysoký bombarďák.Odskočí si od obránce a uvnitř šestnáctky pohotově pálí. Tak vypadá typická trefa Aleše Krče, který v posledních dvou ročnících MSFL nasázel 33 branek a v té nové se trefil už sedmkrát! Favorit na titul nejlepšího střelce je po posunu prostějovského Karla Kroupy do druhé ligy jasný.

Blonďák Krč dobře ví, že ho góly živí a prodávají. „Určitě chci jít výš, nepovažuju to za uzavřené téma. Nehraju fotbal od čtyř let, abych se nikam neposouval. Jako útočník musím dávat góly. Ale dostat se někam z Uničova je složité,“ soudí olomoucký rodák, který se ve třetí nejvyšší soutěži fotbalem živí. A věří, že přestup za lepším přece jen přijde. Čím dřív, tím líp. Už mu není dvacet.

Jistotu, že by sypal góly i v lepší soutěži, nemá. O svou šanci se nicméně chce poprat. „Asi je to všechno o tréninku, o fyzičce. Musel bych si dávat dávky navíc,“ odhaduje, co by ho čekalo. Jako další nutný atribut k průrazu mezi elitu označuje sebedůvěru. S ní by neměl mít problém. Nebo ano? „Ze začátku jsem ji měl, ale teď už moc ne,“ překvapí autor sedmi podzimních zásahů.

Jak to rozšifrovat? Útočník mnoho vyzradit nechce, je to evidentně citlivá záležitost. „V Uničově se něco stalo,“ našlapuje kolem problému po špičkách.

Nakonec naznačí. „Když kvůli mně někdo volal na klub, nikdy jsem se to od trenéra nebo od vedení nedozvěděl. Slyšel jsem, že jsem měl třeba jít do Olomouce, ptal se na mě kouč Jílek. A od Uničova se o mně doslechl nějaké negativní věci. To tomu moc nepomohlo. Ale radši o tom nechci moc mluvit, aby se to neobrátilo proti mně,“ omlouvá se.

Krčova kariéra je vůbec plná překvapení. V necelých sedmnácti letech měl jako nadaný střelec podepsat kontrakt se Sigmou. „Oddaloval jsem to,“ vzpomíná. Záhy totiž dostal laso z Prahy. A tomu nešlo odolat. „Na jeden zápas se přijeli podívat zástupci Slavie a Sparty. Nakonec jsem šel do Sparty. Byla to taková zkouška,“ říká.

Ve Spartě se dostal do rezervy, dál to nešlo

Na Letné zvládl dva roky, dotáhl to z dorostu do rezervy. Z jeho spoluhráčů se to povedlo jen dalším dvěma. Výš už to nešlo, a tak se vrátil na Hanou. I kvůli střední škole, kterou chtěl dokončit. Na hostování jít nechtěl, i když Krč ze Sparty ve Spartě Krč, to nezní vůbec špatně…

„Ve Spartě to asi nemělo smysl, konkurence byla strašně velká. Věděl jsem, že asi moc hrát nebudu. Ale beru jako úspěch, že jsem se dostal do béčka,“ popisuje. V jednom týmu nastupoval například s obráncem Janem Hejdou nebo záložníkem Zdeňkem Folprechtem. „Do áčka šel tehdy třeba Kadeřábek,“ vybavuje si obdivovatel polského snajpra Roberta Lewandowského z Bayernu.

Ani v Olomouci, kde žije, však neprorazil do elitního seniorského celku. Kouč Gustav Chromý o něj prý měl zájem, ale vedení v čele s Josefem Lébrem a Zdeňkem Psotkou mu zavřelo dveře před nosem. „Brali to tak, že jsem předtím utekl do Sparty,“ popisuje jednání bossů Sigmy.

Ještě loni měl možnost to v mateřském klubu zkusit znovu. Dostal avízo, že by mohl naskakovat na poslední minuty zápasů. „V Uničově jsem dal sedmnáct gólů a nechtěl jsem sedět na lávce,“ odmítl nabídku.

Dnes maličko lituje. „Když vidím, jak to tam teď vypadá…Možná jsem to mohl zkusit,“ připouští Krč. V Uničově je navzdory jistým trablům spokojený. Na podzim to týmu šlape, peníze chodí hráčům jako vždy včas. „Pan Nezval (šéf klubu) mě vykoupil ze Sparty, za což jsem mu vděčný,“ je připravený bít se dál za uničovské barvy.

Do kdy? „Když mě v zimě bude chtít někdo vyzkoušet, tak určitě půjdu,“ myslí stále na vzestup. Pokud interes nebude, možná si najde civilní zaměstnání jako má většina jeho spoluhráčů. „Fotbal mě zatím uživí, ale zase mám nevyužitý čas,“ nebrání se druhé profesi. Pořád v něm však dřímá touha ukázat své kanonýrské vlohy ve vyšší soutěži. Trefy v MSFL, kde se stal v předchozích dvou ročnících třetím nejlepším střelcem, mu k tomu mají pomoci.

Poslední sezony
(počet zápasů, góly, žluté karty, červené karty)
2014/15          27        17        7          1
2015/16          28        16        7          1
2016/17          8          7          0          0

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud