Olomouc propadla s Táborskem, Baník stáhl náskok a odskočil Opavě

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Fotbalisté vedoucí Olomouce v 19. kole druhé ligy nečekaně prohráli na hřišti Táborska 0:2. Náskok Sigmy na prvním místě tabulky se tak ztenčil na čtyři body. Druhý Baník totiž ve slezském derby zdolal 1:0 Opavu, která na třetím místě ztrácí na Hanáky už osm bodů. Boj o druhou postupovou příčku se vzdálil i Českým Budějovicím, které jen remizovaly se Sokolovem.

O výhře Táborska nad Sigmou rozhodli ve druhém poločase Džafič s Nešickým, kteří soupeři připravili teprve druhou porážku v sezoně. V posledních čtyřech zápasech Olomouce venku ale šlo už o druhou prohru a třetí bodovou ztrátu.

Táborsko se díky vítězství posunulo na desátou pozici. Na kontě má stejně bodů jako devátý Žižkov, který díky výhře 1:0 nad Varnsdorfem udržel i v desátém utkání domácí neporazitelnost. Jedinou branku zápasu vstřelil už v páté minutě Jelínek.

Budějovice ztratily

Budějovice se Sokolovem byly aktivnějším celkem, ale v první půli pohrdly třemi dobrými šancemi. Až v 68. minutě se domácí prosadili poté, co využili brejku po nepovedené standardce hostů. Pešek našel nabíhajícího Wermkeho, který zblízka překonal gólmana.

Jenže Sokolovu se povedlo v závěru srovnat. Po dlouhém autovém vhazování vznikl v domácím vápně závar a míč propadl k Čihákovi, který ho v pádu poslal k tyči. Sokolov tak utnul sérii čtyř proher a pásmu sestupu se vzdálil na devět bodů.

Baník si upevnil druhé místo

Fotbalisté druhé Ostravy ve šlágru zvítězili na hřišti třetí Opavy 1:0 a na slezského rivala si v tabulce vypracovali čtyřbodový náskok. Baník ztrácí čtyři body na vedoucí Olomouc, která nečekaně propadla v Táborsku.

Podzimní slezské derby v Ostravě provázaly velké nepokoje a výtržnosti fanoušků. Také před dnešním utkáním musela policie zasahovala proti chuligánům a několik příznivců Baníku zadržela.

Opava měla dlouho převahu i šance, ale žádnou neproměnila. Hosté zabrali až v závěru. Hlinka nejprve napálil břevno a v 80. minutě střídající Mičola po rohu rozhodl o těsném triumfu Ostravy.

Fotbalisté Baníku se zdraví s malou skupinou fanoušků, která se dostala na stadion v Opavě

Znojmo poprvé na jaře vyhrálo

Fotbalisté Znojma ve druhé lize zvítězili na hřišti Pardubic 1:0 a připsali si premiérovou výhru v jarní části soutěže. Utkání 19. kola rozhodl v úvodu útočník Jakub Teplý.

Znojmo se dostalo do vedení už 11. minutě, kdy Teplý zakončil rychlý protiútok střelou k tyči. Domácí mohli v nastavení první půle vyrovnat, ale Petráň po rohu trefil tyč.

Do brankové konstrukce v závěru zápasu zamířil také hostující Javůrek z přímého kopu. Šesté Znojmo utnulo sérii tří remíz, Pardubičtí prohráli třetí z posledních čtyř kol a zůstali na čtrnáctém místě.

Poslední nováček Prostějov doma podlehl 1:2 Frýdku-Místku a na nesestupové pozice ztrácí osm bodů. Předposlední celek soutěže a druhý nováček Vítkovice na svém hřišti remizoval 0:0 s Třincem a je šest bodů za čtrnáctými Pardubicemi. Pátá Vlašim doma hrála 1:1 s Ústím nad Labem.

19. kolo druhé fotbalové ligy:

České Budějovice - Sokolov 1:1 (0:0)
Branky: 68. Wermke - 87. Čihák. Rozhodčí: Nenadál - Hrabovský, Arnošt. ŽK: Pešek, Čavoš - Machek, Zorvan. Diváci: 779.

FK Pardubice - 1. SC Znojmo 0:1 (0:1)
Branka: 11. Teplý. Rozhodčí: Berka - Batík, Dresler. ŽK: Fousek, Přibyl - Nepožitek. Diváci: 560.

SFC Opava - Baník Ostrava 0:1 (0:0)
Branka: 80. Mičola. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Zapalač, Schaffartzik - Sus, Zápotočný, Hrubý. Diváci: 5436.

Sellier & Bellot Vlašim - FK Ústí nad Labem 1:1 (0:1)
Branky: 51. F. Hašek - 14. Pouček. Rozhodčí: Klíma - Koval, Kožár. ŽK: Martykán, Kateřiňák, Pícha (všichni Ústí). Diváci: 402.

1. SK Prostějov - MFK Frýdek-Místek 1:2 (1:2)
Branky: 31. Kroupa - 12. Byrtus, 17. Ševčík. Rozhodčí: Matějček - Myška, Petřík. ŽK: Machynek - Vyskočil. Diváci: 575.

MFK Vítkovice - Fotbal Třinec 0:0
Rozhodčí: Adámková - Ratajová, Súkeníková. Bez karet. Diváci: 680.

Táborsko - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 53. Džafič, 69. Nešický. Rozhodčí: Ginzel - Pochylý, Polák. ŽK: Chorý (Olomouc). Diváci: 473.

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5. Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6. Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7. Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8. Ústí 30 10 7 13 34:41 37