2. dubna 2017 • 18:45

Baník zdolal Vlašim a odskočil Opavě, Žižkov odstřelil Sokolovu kouče

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Sigmy Olomouc vyhráli v druhé nejvyšší soutěži 1:0 nad Třincem, když o zisku tří bodů rozhodli už po 20 vteřinách utkání gólem Jakuba Petra. Těsné vedení udrželi až do konce a na prvním místě tabulky FNL mají náskok už 11 bodů na třetí Opavu, která prohrála 1:2 s Pardubicemi. Slezskému rivalovi na druhém místě odskočil i Baník, který porazil Vlašim 2:0 a na Opavu má k dobru už 7 bodů. Poprvé od září zvítězili venku fotbalisté Žižkova, kteří deklasovali Sokolov 5:0.

Olomouc předvedla bleskový úvod a udeřila hned z první akce. Sladký poslal z levé strany centr do vápna a Petr hlavou usměrnil míč mimo dosah brankáře hostů. Třinec mohl rychle srovnat po chybě domácí obrany, ale Jánošík napálil jen brankáře Buchtu.

Sigma se snažila vedení navýšit a vytvářela si šance, jenže produktivní nebyla. Neprosadil se ani nejlepší střelec soutěže Plšek. Třinec toho ale nedokázal využít a na vyrovnání nedosáhl.

Střelci se trápili i v utkání mezi Ústím nad Labem a Českými Budějovicemi, kde nakonec fanoušci gól neviděli.

Poslední Prostějov vedl ve Znojmě po Kroupově gólu z 11. minuty, jenže už po půlhodině se nechal vyloučit hostující Hladík po druhé žluté kartě a Znojmo v poslední čtvrthodině využilo přesilovku k obratu. Domácí vyhráli 3:1, dvěma góly se pod to podepsal Klíma.

Baník odskočil Opavě

Fotbalisté Ostravy doma porazili Vlašim 2:0 a z druhého místa tabulky dál ztrácejí čtyři body na vedoucí Olomouc. Třetí Opavě se však Baník vzdálil už na sedm bodů.

Ostravu poslal do vedení v 11. minutě Breda hlavičkou po Hrubého rohu. V závěru poločasu mohl vyrovnat Filip Hašek, jehož střelu však vyrazil brankář Vašek. Na druhé straně gólmana Nguyena nepřekonal Mičola.

Domácí pojistku přidal deset minut po přestávce Hlinka z penalty, nařízené za Kulhánkův faul na Urgelu. Vlašim se ještě mohla vrátit do zápasu, ale pozorný Vašek zneškodnil velké šance Vyhnala i Štochla.

Baník vyhrál i desáté domácí utkání v tomto ročníku druhé nejvyšší soutěže. Vlašim potřetí za sebou nezvítězila a zůstala v tabulce šestá.

Opava opět ztratila

Fotbalisté Opavy nečekaně prohráli doma s třináctými Pardubicemi 1:2 a utrpěli další ztrátu v boji o postup. Na třetím místě ztrácejí na první Olomouc už jedenáct bodů a na druhý Baník sedm.

Opava se sice ujala vedení díky Kuzmanovičově penaltě, hosté ale po přestávce skóre otočili. V 48. minutě se prosadil Kayamba a rozhodující branku vstřelil chvíli na to Čiernik. Domácí pak soupeře přitlačili, ale Pardubice dvakrát zachránil gólman Knobloch a dvakrát střelu mířící do prázdné branky zablokovali obránci.

Opava potvrdila, že na jaře se jí zatím nedaří. Slezané utrpěli druhou prohru za sebou a v dosavadních čtyřech zápasech získali jen čtyři body.

Žižkov odstřelil kouče Sokolovu

Žižkov si poradil se Sokolovem 5:0 a venku zvítězil poprvé od září, kdy uspěl ve Frýdku-Místku. Debakl stál místo trenéra západočeského celku Jiřího Dreiseitla, který byl po utkání odvolán. "Výsledky A-týmu neodpovídají našemu zadání a cílům klubu. O dalších krocích budeme fotbalovou veřejnost včas informovat," uvedl na klubovém webu ředitel Tomáš Provazník.

Viktoria utkání rozhodla mezi 26. a 33. minutou, kdy se trefili Engelmann, kapitán Podrazký a Dočekal. Po změně stran výhru hostů ještě zvýraznili Pavlata a střídající Telnar. Žižkov v neúplné tabulce poskočil na sedmé místo.

Sokolov prohrál pátý z posledních šesti zápasů a je třináctý. Pod vedením Dreiseitla, jenž loni v létě po odchodu Daniela Šmejkala do Teplic povýšil z funkce asistenta, zvítězil Baník jen ve čtyřech druholigových utkáních.

Předposlední Vítkovice vyhrály ve Varnsdorfu 2:1, poprvé v sezoně venku bodovaly a oživily naději na záchranu. Nováčkovi chybí pět bodů na čtrnáctý Sokolov.

Hosty poslal do vedení na konci první půle Texl, krátce po pauze vyrovnal Skot Cennerazzo, ale o triumfu Vítkovic rozhodl v 74. minutě střídající Fiala. Varnsdorf je po druhé prohře za sebou desátý.

20. kolo druhé fotbalové ligy:

Znojmo - Prostějov 3:1 (0:1)
Branky: 77. a 84. Klíma, 82. Šamánek - 11. Kroupa. Rozhodčí: Mikyska - Horák, Podaný. ŽK: Cihlář, Njire, Helísek - Hladík, Hirsch, Fládr, Skwarczek. ČK: 32. Hladík.

Sigma Olomouc - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 1. Petr. Rozhodčí: Nenadál - Motyčka, Pfeifer. ŽK: Plšek - Krišto. Diváci: 2194.

Ústí nad Labem - České Budějovice 0:0
Rozhodčí: Berka - Kříž, Vlasjuk. ŽK: Kateřiňák, Vaněk, Zeman - Funda, Novák, Hála. Diváci: 711.

Baník Sokolov - Viktoria Žižkov 0:5 (0:3)
Branky: 26. Engelmann, 31. Podrazký, 33. Dočekal, 73. Pavlata, 83. Telnar. Rozhodčí: Mrázek - Polák, Flimmel. ŽK: Pardubský, Krystan, Hašek, Opluštil (všichni Žižkov). Diváci: 650.

Opava - Pardubice 1:2 (1:0)
Branky: 42. Kuzmanovič z pen. - 48. Kayamba, 55. Čiernik. Rozhodčí: Dubravský - Blažej, Arnošt. ŽK: Grussmann - Křakpa, Kudrna, Knobloch, Řezníček. Diváci: 4056.

Frýdek-Místek - Táborsko 1:3 (1:1)
Branky: 3. Byrtus - 47. a 75. Mršič, 40. Džafič. Rozhodčí: Severýn - Kubr, Melichar. ŽK: Byrtus, Klabník, Ilko - Klusák, Javorek. Diváci: 1027.

Baník Ostrava - Vlašim 2:0 (1:0)
Branky: 11. Breda, 55. Hlinka z pen. Rozhodčí: Jílek - Vysloužil, Kotalík. ŽK: Kulhánek, Hrebeniuk (oba Vlašim). Diváci: 5567.

FK Varnsdorf - MFK Vítkovice 1:2 (0:1)
Branky: 54. Cennerazzo - 42. Texl, 74. Fiala. Rozhodčí: Váňa - Vít, Vodrážka. ŽK: Richter, Durdevič - Mišinský, Mikula, Fiala. Diváci: 853.

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5. Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6. Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7. Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8. Ústí 30 10 7 13 34:41 37