Brno slaví první výhru sezony, Jihlava se dotáhla na čelo druhé ligy

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Brna ve třetím kole druhé ligy zvítězili v Sokolově 2:0 a po dvou remízách zaznamenali premiérovou výhru v nové sezoně. Jihlava porazila oslabený Třinec na jeho hřišti 1:0, ani potřetí neinkasovala a v čele tabulky má sedm bodů. O skóre druhé jsou Pardubice, které zdolaly Vlašim rovněž 1:0.

Brněnští ve vyrovnaném prvním poločase trefili tyčku, po změně stran už své příležitosti využili. V 73. minutě se jako první prosadil náhradník Bartolomeu krátce po příchodu na hřiště, chvíli po něm přidal pojistku Eismann. Sokolov je po třech kolech poslední v tabulce s jedním bodem.

Jihlava zápas v Třinci rozhodla také až ve druhé půli. V 51. minutě dostal červenou kartu domácí brankář Adamuška za faul na Vaculíka. Kapitán Vysočiny sice z penalty přestřelil, ale početní výhodu využil v 72. minutě vítěznou trefou Klobása. Slezané poprvé v ročníku pod novým koučem Habancem nebodovali.

Pardubickou aktivitu v úvodním poločase zužitkoval krátce před pauzou vedoucím gólem Prosek. V 57 minutě mohli hosté vyrovnat z pokutového kopu po Čelůstkově ruce, jenže Pilíka vychytal brankář Letáček. Vlašim utrpěla první porážku v sezoně.

Nováček Líšeň ani ve třetím kole neprohrál a doma Vintrovým gólem z 86. minuty zachránil remízu 3:3 s Hradcem Králové. "Votrokům", kteří nad brněnským soupeřem dvakrát ztratili vedení, naopak vstup do sezony nevyšel a se dvěma body jsou předposlední.