Pardubice se vrací do čela druhé ligy! Doma si poradily s Třincem

0
Sparta - Baník: Haraslín nádhernou ranou překonal Markoviče, 4:1!
Sparta - Baník: Drama na Letné! Ewertonův průnik zužitkoval Kubala, 4:3!

Fotbalisté Pardubic ve 12. kole druhé ligy doma zdolali Třinec 1:0 a vrátili se do čela tabulky o dva body před Duklu. Třetí Jihlava v Praze remizovala s vyšehradským nováčkem 1:1, na druhé místo ztrácí tři body a na východočeského lídra pět.

Pardubice, které v minulém kole utrpěly v Hradci Králové první porážku v druholigové sezoně (0:1), poslal do vedení ve 20. minutě Michal Kohút tečovanou střelou. Domácí pak mohli skóre navýšit, ale Třinec několikrát podržel brankář Jiří Adamuška. Pardubičtí na svém stadionu zvítězili i pošesté v tomto ročníku FNL.

Vyšehrad se jako první prosadil ve 47. minutě, kdy Milan Nitrianský proměnil pokutový kop. V 70. minutě odpověděl Tomáš Smejkal, ale víc už Jihlava nestihla. I proto, že v závěru byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Jan Javůrek. Vysočina venku nedokázala vyhrát počtvrté za sebou.

Sokolovu nepomohlo z poslední příčky ani odvolání kouče Františka Šturmy a doma podlehl Líšni 1:2. Baník, který poprvé vedla trenérská dvojice David Vaněček - Karel Tichota, přitom začal dobře a krátce před pauzou otevřel skóre Ondřej Štursa. Brněnský nováček s debutujícím koučem Milanem Valachovičem ale po změně stran výsledek otočil. Nejprve Jan Hladík srovnal z penalty a nedlouho poté Martin Zikl rozhodl povedeným lobem.

Prostějov na svém hřišti porazil Žižkov 2:1 a zabral po sérii tří kol bez výhry. Domácí ve 25. minutě poslal do vedení Jan Koudelka. Viktoria mohla odpovědět na konci první půle, ale penaltu Jakuba Urbance zneškodnil brankář Miloš Bréda. Po hodině hry přece jenom vyrovnal americký záložník Luis Gil, který brzy nato trefil břevno. V 84. minutě vstřelil vítězný gól střídající Karel Kroupa.

12. kolo druhé fotbalové ligy:

Pardubice - Třinec 1:0 (1:0)

Branka: 20. Kohút. Rozhodčí: Vojkovský - Dobrovolný, Horák. ŽK: Solil, Miker - Janoščín, Akulinin. Diváci: 1024.

Pardubice: Šmíd - Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka - Jeřábek - Kohút, Hlavatý (84. Čihák), Solil (85. Sokol), Zifčák (76. Miker) - Černý. Trenér: Novotný.
Třinec: Adamuška - Kušnír, Gáč, Bedecs, Janoščín (82. Tijani) - Machalík (54. Valenta), Samiec, Janošík (54. Arroyo), Kubala - Hlúpik, Akulinin. Trenér: Habanec.

Vyšehrad - Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 47. Nitrianský z pen. - 70. Smejkal. Rozhodčí: Hocek - Myška, Šimáček. ŽK: Nitrianský, Šandera - Vaculík, Zoubele, Javůrek, Smejkal. ČK: 81. Javůrek. Diváci: 412.

Vyšehrad: Otáhal - Šandera, Nitrianský, Švejdík, Jablonský - Veselý (85. Vejvar), Kozel - Verner, Drobílek, Laňka (89. Mareš) - Mashike Sukisa. Trenér: Veselý.
Jihlava: Vejmola - Svoboda, Tijani, Tlustý, Javůrek - Fortelný, Vaculík - Smejkal, Zoubele (77. Koubek), Rezek (68. Mikuš) - Jawo (57. Klobása). Trenér: Kučera.

Sokolov - Líšeň 1:2 (1:0)

Branky: 41. Štursa - 54. Hladík z pen., 61. Zikl. Rozhodčí: Denev - Paták, Batík. ŽK: Šmehyl, Machuča, Vávra - Suchý, Čermák. Diváci: 435.

Sokolov: Jakub Dvořák I. - Šmehyl (78. Stropek), Hošek, Čihák, Jakub Dvořák II. - Machek, Machuča - Štípek, Selnar (69. Kopřiva), Vávra - Štursa (64. Červenka). Trenéři: Tichota a Vaněček.
Líšeň: Šustr - Bačo, Hlavica, Suchý - Reteno Elekana (81. O. Vintr), Demeter, Čermák, Hladík, Jeřábek - Machálek (90.+2 Bednář), Zikl (75. M. Vintr). Trenér: Kafka.

Prostějov - Žižkov 2:1 (1:0)

Branky: 25. Koudelka, 84. Kroupa - 61. Gil. Rozhodčí: Orel - Leška, Matoušek. ŽK: Janíček, Slaměna, Koudelka - Březina, Martan, Gil, Švenger. Diváci: 656.

Prostějov: Bréda - Koudelka, Polák, Pašek (67. Kroupa), Slaměna - Janíček (76. Pernackyj), Biolek, Lutonský, Schuster - Sus, Píchal (67. Rolinc). Trenér: Machala.
Žižkov: Švenger - Maksič, Diviš, Martan (87. Petrlák), Urbanec - Súkenník, Tusjak, Gil (80. Halgoš), Bazal - Batioja, Březina. Trenér: Veselý.

1. Č. Buděj. 30 23 3 4 60:24 72
2. Jihlava 30 17 7 6 50:33 58
3. Brno 30 17 6 7 63:31 57
4. Hr. Králové 30 15 8 7 36:18 53
5. Ústí 30 15 4 11 44:39 49
6. Varnsdorf 30 13 9 8 33:26 48