Hradec opět vyhrál a zůstává v čele druhé ligy. Uspěl Žižkov i Dukla

Autor: ČTK, krm
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Hradce Králové v 19. kole druhé ligy doma porazili Třinec 1:0 a popáté za sebou zvítězili. „Votroci“ vedou neúplnou tabulku o tři body před druhou Líšní, lídři navíc mají zápas k dobru.

Hradec rozhodl po půlhodině hry, kdy Rada proměnil penaltu. Východočeského favorita pak několikrát podržel brankář Reichl, v 79. minutě naopak domácí Vašulín trefil hlavičkou tyč. Třinec poosmé za sebou nedokázal vyhrát a klesl na předposlední, třinácté místo.

Třetí Prostějov zvítězil na hřišti posledního Vyšehradu 1:0 a na vedoucí Hradec ztrácí stále pět bodů. Na Strahově se trefil v 65. minutě Jurásek. Slavoji, který vyšel naprázdno pošesté v řadě, nepomohlo k bodům ani odvolání trenéra Zacha. Vyšehrad do konce sezony vede šéf klubu Klíma.

Dukla při premiéře trenéra Pilného vyhrála v Jihlavě 1:0 a přerušila šňůru tří porážek, po níž skončil kouč Skuhravý. Jediný gól zápasu vstřelil ve 33. minutě Buchvaldek, v nastaveném čase druhé půle byl vyloučen domácí Štefánek po druhé žluté kartě. Pražanům patří osmá příčka, Vysočina je desátá.

Žižkov zdolal Ústí nad Labem 1:0 a naplno bodoval po třech zápasech. Severočechům naopak skončila série pěti kol bez porážky. Utkání na Proseku, kde Žižkov hraje domácí zápasy, rozhodl už v páté minutě Mashike Sukisa. Hosté pak měli řadu šancí na vyrovnání, ale trefovali brankáře Hrubeše nebo stříleli nepřesně. Pražané na proseckém stadionu vyhráli poprvé od listopadu a po pěti druholigových duelech. Viktoria je sedmá, Ústí zůstalo na čtvrté pozici.

Táborsko doma zvítězilo nad Blanskem 1:0 díky Čapkově brance ze 44. minuty a opustilo sestupové pásmo. Hosté v šestém duelu jarní části sezony poprvé prohráli a jsou jedenáctí

19. kolo druhé fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Ústí nad Labem 1:0 (1:0)
Branka: 5. Mashike Sukisa. Rozhodčí: Hocek - Pečenka, Hurych. ŽK: Prošek, Gollnack, Miskovič (všichni Ústí). Bez diváků.

Táborsko - Blansko 1:0 (1:0)
Branka: 44. Čapek. Rozhodčí: Lerch - Hájek, Matoušek. ŽK: Ndiaye, Pecháček - Aggoun, Sedlo, Bartolomeu, Helebrand. Bez diváků.

Hradec Králové - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 33. Rada z pen. Rozhodčí: Matějček - Šimáček, Flimmel. ŽK: Prekop, Vlkanova. Leibl, Vašulín - Janoščin, Javůrek, Samiec. Bez diváků.

Vlašim - Varnsdorf 0:0
Rozhodčí: Orel - Slavíček, Černoevič. ŽK: Červenka - Kazda, Lehoczki, Kubista, Bláha. Bez diváků.

Jihlava - Dukla Praha 0:1 (0:1)
Branka: 33. Buchvaldek. Rozhodčí: Szikszay - Leška, Volf. ŽK: Červ, Štefánek - Souček, Fábry. ČK: 90.+2 Štefánek. Bez diváků.

Vyšehrad - Prostějov 0:1 (0:0)
Branka: 65. Jurásek. Rozhodčí: Vojkovský - Bureš, Vyhnanovský. ŽK: Alexandr, Hezoučký - Sus, Píchal. Bez diváků.

1. Hr. Králové 26 17 7 2 51:22 58
2. Líšeň 26 13 11 2 43:24 50
3. Prostějov 26 12 7 7 40:35 43
4. Žižkov 26 13 3 10 42:38 42
5. Ústí 26 12 5 9 24:29 41
6. Vlašim 26 10 7 9 38:33 37
7. Jihlava 26 9 8 9 44:44 35
8. Dukla 26 9 7 10 36:30 34