Sparta "B" rozstřílela Prostějov. Žižkov padl, Zbrojovka skolila Opavu 2:1

Autor: ČTK, ros
1
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Sparty Praha B vyhráli i druhý zápas nové druholigové sezony. Nováček soutěže v dlouhé přesilovce doma rozstřílel Prostějov 4:0 a s plným bodovým ziskem o skóre vede neúplnou tabulku. Druhý duel sezony zvládlo i Brno, které v souboji dvou exligových týmů udolalo po obratu Opavu 2:1. Stoprocentní zatím jsou i Dukla Praha a Jihlava.

Sparťanské béčko na zápas posílili tři hráči z A-týmu Vitík, Minčev a Drchal, který ve 24. minutě otevřel skóre z penalty. Za 12 minut dostal červenou kartu hostující Bialek, který byl dvakrát napomínán za zmaření zjevné brankové šance. Na konci první půle si dal vlastní gól Bala a 11 minut po pauze ho napodobil Machynek. V závěru se ještě prosadil Patrák.

Největší favorit druhé ligy Brno udolalo Opavu v duelu dvou celků, které v jarní části sestoupily z nejvyšší soutěže. Hosty poslal v první půli do vedení z penalty Helešic, po hodině hry ale srovnal Moravec a v 83. minutě otočil stav po dalším pokutovém kopu třiačtyřicetiletý veterán Zavadil.

Vstup do sezony se naopak nepovedl jinému pražskému klubu Žižkovu.Viktoria dnes po vyloučení Skopce ztratila vedení ve Varnsdorfu a gólem v páté minutě nastavení prohrála 1:2. Po dvou kolech je bez bodu. Čtyři body má naopak Vlašim, která doma rozstřílela Chrudim 4:1.

2. kolo druhé fotbalové ligy:

Varnsdorf - Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)
Branky:
41. Rudnytskyy, 90.+5 Dordič - 11. Batioja. Rozhodčí: Machač - Váňa, Slavíček. ŽK: Žák, Zbrožek, Dordič - Švenger, Muleme, Skopec, Petrlák. ČK: 38. Skopec. Diváci: 452.

Vlašim - Chrudim 4:1 (1:1)
Branky:
19. Blecha, 49. Zlatohlávek, 67. Alijagič, 85. Janda - 28. Kesner. Rozhodčí: Švagr - Novák, Pfeifer. ŽK: Svoboda, Broukal - Kesner, Čáp, Dostálek. Diváci: Diváci: 630.

Sparta Praha B - Prostějov 4:0 (2:0)
Branky:
24. Drchal z pen., 45.+1 vlastní Bala, 55. vlastní Machynek, 85. Patrák. Rozhodčí: Proske - Leška, Mikeska. ŽK: Okeke - Bialek. ČK: 36. Bialek. Diváci: 327.

Zbrojovka Brno - SFC Opava 2:1 (0:1)
Branky:
61. Moravec, 83. Zavadil z pen. - 16. Helešic z pen. Rozhodčí: Hocek - Vodrážka, Arnošt. ŽK: Kryštůfek, Štěrba, Zavadil, Čermák - Tiéhi, Hnaníček, Večerka. Diváci: 2688.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40