12. září 2008 • 20:00

Bohemians poprvé prohráli, vede Jihlava

Smutek hráčů Bohemians 1905
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr

Fotbalisté Bohemians 1905 utrpěli v druhé lize první porážku. V dnešním utkání sedmého kola prohráli Pražané na stadionu posledních Vítkovic 0:1 a v tabulce klesli na třetí místo.

O bod více mají vedoucí Jihlava, která se vyhoupla do čela po výhře 3:2 nad Karvinou, i druhá Čáslav. Čtvrtý je další exligový celek z Mostu, který doma zdolal Hradec Králové 3:2.

Vítkovice poprvé v druhé lize bodovaly. Prohászkova trefa hned v úvodu utkání zvedla domácím hráčům sebevědomí a kromě závěru prvního poločasu, kdy pozorný Uvarenko pádem pod nohy zmařil Bartkovo sólo, Pražany do vážnější šance nepustili. V druhé půli sice hosté hru zpřesnili, v koncovce však byli dál nepřesní a nedůrazní.

Vedle Vítkovic poprvé vyhrála i pražská Dukla, která doma porazila 3:0 Ústí nad Labem. Dvakrát se trefil kanonýr Zelenka. Domácí zcela ovládli hru a soupeři povolili jedinou střelu, kterou na branku Dukly vyslal Volek až v poslední minutě zápasu.

Jihlavská domácí neporazitelnost se prodloužila už na 12 zápasů. Vysočina si totiž na svém stadionu dokázala poradit i s nováčkem druhé ligy z Karviné a vede tabulku. Do vedení se sice dostali hosté, ale Faldyna dvěma góly skóre otočil a definitivně pak rozhodl hlavou po rohu Kadlec.

Pět gólů padlo také v Mostu, kde hostující Hradec Králové dokázal v závěru vyrovnat i v oslabení o vyloučeného Chlebouna, ale poslední slovo měli hráči Baníku. Pět minut před koncem proměnil pokutový kop Mrkvička a rozhodl o těsném vítězství domácího celku.

Dukla Praha - Ústí nad Labem 3:0 (2:0)
Branky: 39. a 57. Zelenka, 34. Svatonský.
Rozhodčí: Kovařík - Hojsík, Jiřík.
ŽK: Rosocha (Ústí).
Diváci: 623.

Dukla: Svoboda - Mikula, Novotný, Šmíd, Hozda - Svatonský, Gedeon, Vorel (73. Kulvajt), Malý (67. Balát) - Zelenka (79. Blaha), Kolomazník. Trenér: Bittengel.
Ústí: R. Novák - Dvořák, Džuban, Valenta, Krejčíř - Franc, Volek, Škoda, Martykán (17. Karlík), Benčík (67. Rosocha) - Rudnyckyj. Trenér: Habanec.

Jihlava - Karviná 3:2 (1:1)
Branky: 22. a 47. Faldyna, 58. Kadlec - 13. Brezničan, 88. Sourada.
Rozhodčí: Zelinka - Čecháček, Vysloužil.
ŽK: Dupal, Gabriel, Kadlec, Rabušic - Buryán, Dittrich.
Diváci: 1600.

Jihlava: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Dupal (73. Veselý), Gába, Lovětínský, Cihlář (90. Oliveira) - Rabušic (61. Kaplan), Faldyna. Trenér: Marko.
Karviná: Kučera - Juska, Jelič, Buryán, Brezničan - Macek (81. Juroszek), Ficek, Rýdel, Jursa (79. Milosavljev), Dittrich (64. Sourada) - Richter. Trenér: Kalvoda.

Most - Hradec Králové 3:2 (1:0)
Branky: 75. a 85. z pen. Mrkvička, 3. Hainault - 59. a 81. Dvořák.
Rozhodčí: R. Hrubeš - Handlíř, Drastik.
ŽK: Hofmann, Sigmund, Jedinák, Webster - Sláma, Válek, Lindr.
ČK: 78. Chleboun (Hradec Kr.).
Diváci: 1451.

Most: Paleček - Loos, Webster, Hainault, Trubila - Sigmund, Jedinák, Hofmann (60. Grečiško), Schut - Oboya (71. Bogdanov), Mrkvička (88. Tonev). Trenér: Žák.
Hradec: Lindr - Sláma, Němeček, Chleboun, Kalousek - Rezek (62. Svoboda), Krejcar (46. Kaufman), Fischer, Válek (83. Přibyl) - Černý, Dvořák. Trenér: Machala.

Vítkovice - Bohemians 1905 1:0 (1:0)
Branka: 9. Prohászka.
Rozhodčí: Mikel - Peřina, Lakomý.
ŽK: Prohászka - Lukáš, Kunášek.
Diváci: 770.

Vítkovice: Uvarenko - Derych, Doležal, Švestka, Silveira - Hanák, Motyčka, Kuchař (47. Plešek), Pulkert - Diviš (88. Novák), Prohászka (83. Poznar). Trenér: Palička.
Bohemians: Sňozík - Marek (60. Škoda), Pávek, Lukáš, Rychlík (54. Róth) - Kotyza, Adam, Nikl, Kunášek (78. Karal) - Morávek, Bartek. Trenér: Hoftych.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

1.  Opava 22 14 5 3 55:26 47
2.  Příbram 22 14 3 5 43:22 45
3.  Hr. Králové 23 10 7 6 35:26 37
4.  Pardubice 22 11 3 8 29:17 36
5.  Třinec 23 9 9 5 29:25 36
6.  Znojmo 23 9 6 8 28:34 33
7.  Č. Buděj. 22 8 8 6 30:21 32
8.  Sokolov 22 8 5 9 23:28 29