Rezerva Sparty porazila Hlučín vlastním gólem | iSport.cz
30. října 2010 • 13:15

Rezerva Sparty porazila Hlučín vlastním gólem

Jirouš odehrál za rezervu Sparty celý zápas, branku nedal.
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!

Vlastní gól rozhodl o vítězství Sparty B ve druhé lize nad fotbalisty Hlučína 1:0. Jedinou branku utkání 14. kola dal v 67. minutě záložník Nuc, který v 67. minutě poslal za záda brankáře Zicha míč po stříleném centru Kadeřábka.

Rezerva českého mistra potvrdila vynikající bilanci na svém hřišti v Horních Počernicích, kde vyhrála šest ze sedmi utkání v sezoně. Neuspěla jen proti Dukle, s kterou doma v září prohrála 0:3.

První velkou šanci měli hosté. Vaňkovu ránu Zich jen vyrazil před sebe, ale dorážející Milutinovič netrefil branku. Vzápětí zasáhl na druhé straně proti Jiroušově hlavičce Václavík. Druhý poločas odstartovala Radova tvrdá střela, která přeletěla břevno hlučínské branky.

Další možnost otevřít skóre měl střídající Skalák poté, co Václavíkovi vypadl z rukou míč, ale útočník Sparty z úhlu namířil do boční sítě. Radovat se domácí mohli až vzápětí po Nucově vlastním gólu.

Třinec poprvé pod Luhovým ztratil body

Bezbrankovou remízou skončilo ve druhé fotbalové lize slezské derby mezi Třincem a Karvinou. Domácí hráči tak přišli o stoprocentní bilanci pod vedením nového kouče Lubomíra Luhového, po jehož příchodu k týmu minulé tři zápasy vyhráli.

Karviná ve středu v prvním osmifinálové utkání domácího poháru porazila 2:0 prvoligové Brno, ale šestému týmu druholigové tabulky gól nedala. Více šancí měli domácí. V 17. minutě po Hanusově centru však volný Cihlář míč těsně minul, Malíř později pálil vedle branky a Rehák ihned po změně stran trefil břevno. Další střelu Malíře vyrazil Kafka.

Velkou šanci hostů spálil před pauzou Mišinský, jenž se opřel do míče po Cikuově centru před malým vápnem. V samém závěru zachránil Třinec gólman Lipčák, jenž zneškodnil Milosavljevovu střelu k tyči.