22. září 2021 • 18:04

Slavia v poháru odvrátila senzaci, Baník urval postup v prodloužení

89
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Středeční fotbalové odpoledne nabídlo hned devět zápasů 3. kola MOL Cupu. Slavia po poločase prohrávala 0:2 na hřišti třetiligových Velvar, po přestávce ale předvedla další obrat a zvítězila 4:2, hattrick trefil Nicolae Stanciu. Sparta zvítězila 3:0 v Líšni, jen Baník musel na hřišti pražské Lokomotivy Vltavín bojovat v prodloužení, tam se ale rozstřílel a postoupil do osmifinále po výhře 5:2

Slavia s netradiční stoperskou dvojicí Matys, Madsen nezvládla úvodní poločas, Velvarům zařídili senzační vedení Vopat a Tenkl proměněnou penaltou. Po změně stran Pražané odvrátili blamáž a mezi 55. a 60. minutou výsledek otočili. Dvakrát se trefil Stanciu a jednou náhradník Traoré. Rumun Stanciu ještě v nastavení dovršil hattrick.

Bohemians zvítězili na hřišti druholigového Prostějova 4:0, stejným výsledkem Hradec Králové venku porazil třetiligové Zápy. Jablonec udolal Přepeře na jejich půdě 1:0, Slovácko nad dalším třetiligovým soupeřem Zbuzany venku vyhrálo 2:1.

Karviná doma zvítězila nad Chrudimí 1:0 a Teplice přehrály jiného druholigového protivníka Třinec rovněž 1:0. Baník měl velké problémy na půdě Vltavínu a třetiligové mužstvo z Prahy porazil až 5:2 po prodloužení.

Sparta v Brně nakročila k postupu už v první půli, kdy dvakrát skóroval Drchal a navázal na formu z první ligy. Letenští po změně stran náskok bez větších problémů kontrolovali, navíc v 87. minutě přidal třetí gól hostů střídající Bulhar Minčev.

Bohemians po bezbrankovém poločase Prostějovu ve druhém dějství nastříleli čtyři branky. Po Kovaříkově proměněném pokutovém kopu se ještě prosadili Necid, Koubek a střídající Hronek.

Prvoligový nováček Hradec proti Zápům potvrdil formu z nejvyšší soutěže, kde vyhrál třikrát za sebou. Dva góly "Votroků" vstřelil Prekop, jednou skórovali Kubala a Soukeník.

Další favorit Jablonec dokázal obranu Přepeří překonat pouze jednou. V 56. minutě uspěl Nešpor, který zaznamenal premiérovou soutěžní trefu v dresu Severočechů.

Karviné zajistil postup přes Chrudim Polák Zych brankou z 45. minuty. Slezané si částečně spravili chuť po nepovedeném vstupu do ligové sezony, v níž jako jediní ještě v osmi kolech nezvítězili.

Slovácko ve Zbuzanech poslal do vedení už po několika vteřinách hry Kohút, krátce před pauzou zvýšil Jurečka. Domácí, kteří v předchozím kole vyřadili Liberec, zdramatizovali duel v 65. minutě brankou střídajícího Jonáše. Na další překvapení už však Zbuzany nedosáhly.

Zápas Teplic s Třincem, který byl soubojem aktuálně posledních týmů první a druhé ligy, rozhodl až v 88. minutě hostující Moulis.

Ostravští začali proti Vltavínu dobře a v 47. minutě už vedli 2:0 po gólech Chvěji a Klímy. Domácí outsider ale v závěru druhé půle manko dotáhl. Baník potvrdil roli favorita až v prodloužení, kdy vstřelil tři branky. Přesně mířili znovu Chvěja z penalty a náhradníci Sor se Smékalem.

Už v úterý do osmifinále postoupily Plzeň, Olomouc a Mladá Boleslav. Další prvoligové mužstvo Pardubice naopak vypadlo po prohře 0:2 na hřišti druholigové Jihlavy.

Domácí:

Hosté: 14. Drchal, 38. Drchal, 88. Mnčev

Domácí: Veselý – Pašek (66. Bednář), Jeřábek, Ševčík (C), Lutonský – Kučera (66. Burda) – Stáňa, Málek, Matocha (81. Otrísal), Rolinek (77. Ulbrich) – Silný (76. Zikl).

Hosté: Heča – Vidheim, Štětina (C), Panák, Wiesner – Karlsson, Sáček (80. Jonáš), Souček, Karabec (88. Ryneš), Haraslín (64. Minčev) – Drchal.

Domácí: Stáňa

Hocek – Paták, Caletka

SK Líšeň - Kučerova ulice

2070 diváků

Domácí: 14. Vopat, 41. Tenkl

Hosté: 55. Stanciu, 56. Traoré, 61. Stanciu, 90+2. Stanciu

Domácí: Měsíček – Šustr, Tenkl, Kafka (67. Kulhavý), Šimkovský, Vopat (C), Grjaznovs, Duong (57. Valenta), Havránek (78. Moravec), Drozda, Chábera

Hosté: Kinský – Masopust, Matys (46. Traoré), Madsen (46. Ekpai), Oscar – Stanciu, Samek – Lingr (82. Biegon), Tecl (C), Olayinka (46. Plavšič) – Krmenčík

Hosté: 45+2. Chvěja, 48. Klíma, 102. Chvěja, 111. Sor, 119. Smékal

Domácí: Štorc – Kühnel (81. Freisler), Čejda, Kokeš (66. Mysliveček), Podzimek – Veselý, Matějka, Trávníček (66. Šípek), Tichý (81. Klimenda), Kuchař (66. Jaroš) – Pejša /K/

Hosté: Budinský – Sanneh, Pokorný (61. Svozil), Harušťák, Granečný – Chvěja, Jánoš /K/, Budínský (61. Sor), Buchta (70. Jaroň) – De Azevedo (61. Juroška), Klíma (70. Smékal)

Hosté: 56. Nešpor

Domácí: Truksa – Tvaroha, Kvencar, Nesvadba, Knejzlík, Pavlata, Novák, Janošík, Bulíř, Dvořák, Hadaščok

Hosté: Hrubý – Vaníček, Hübschmen, Malinský, Houska, Zelený, Smejkal Martinec Surzyn, Nešpor, Haitl

Domácí: Kvencar, Hadaščok, Knejzlík

Machálek – Vyhnanovský, Černoevič

Domácí:

Hosté: 88. Moulis

Domácí: Hasalík – Szewieczek, Foltyn, Ba, Hýbl – Buneš, Habusta (C) – Kania (85. Omasta), Weber (67. Šteinhübel), Puchel – Ntoya (67. Juřena).

Hosté: Grigar (C) – Hyčka (85. Trubač), Chaloupek, Chlumecký, Hasil – Kodad (85. Fortelný), Jukl (85. Laňka), Knapík, Moulis (90+1. Vondrášek) – Krunert, Ledecký (23. Succar).

Hosté: 1. Kohút, 43. Jurečka

Domácí: Soukup – Borkovec, Zákostelský (C), Novák, Houha, Hampl, Studnička, Eliáš, Eichler (59. Jonáš), Agyeman (88. Musa), Pouček (Nováček).

Hosté: Bajza – Kadlec (C), Hofmann, Mareček, Navrátil (60. Petržela), Kohút (89. Cicilia), Jurečka (60. Divíšek), Sadílek, Kalabiška (61. Šašinka), Havlík, Tomič.

Domácí: Houha

Hosté: Navrátil

Ginzel – Šimáček, Novák

Fotbalové hřiště FK Zbuzany

Domácí: 45. Zych

Hosté:

Domácí: Ciupa – Qose, Šehić (46. Bartošák), Šindelář (C), Svoboda (61. Stropek), Zych, Mikuš, Buchta, Jurásek, Gonzaga (46. De Paula Medeiros), Sinyavskiy (84. Čmelík)

Hosté: Zima – Tkadlec, Dostálek (58. Šplíchal), Šípek (58. Surmaj), Drahoš (C), Rybička (69. Breda), V. Řezníček, Hašek, Juliš (46. Látal), Průcha (69. J. Řezníček), Fišl

Hosté: 68. Kovařík, 73. Necid, 83. Koubek, 90+2. Hronek

Domácí: Bárta – Urbanec, Schaffartzik, Bialek Zapletal – Bartolomeu, Jiráček (C), Omale, Kopřiva, Kušej – Žák.

Hosté: Bačkovský – Köstl, Nový, Bederka – Fulnek, Květ, Ljovin, Novák, Kovařík – Koubek, Necid

Domácí: Omale, Urbanec

Petřík – Pochylý, Arnošt

Stadion Za Místním nádražím, Prostějov

Domácí:

Hosté: 36. Kubala, 80. Soukeník, 82. Vlkanova, 89. Prekop

Domácí: Hrubeš – Jelínek, Růžek, Duben, Mikor, Eliáš, Koutenský, Woitek, Putz (81. Vencl), Janko (41. Hron), Kubů

Hosté: Vízek – Donát, Král, Čech (84. Klíma) – Harazim, Soukeník, Kateřiňák, Novotný – Prekop, Kubala, Rezek (78. Vlkanova)

Domácí: Janko, Eliáš, Duben

Hosté: Kateřiňák