Slavia v poháru odvrátila senzaci, Baník urval postup v prodloužení

89
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Středeční fotbalové odpoledne nabídlo hned devět zápasů 3. kola MOL Cupu. Slavia po poločase prohrávala 0:2 na hřišti třetiligových Velvar, po přestávce ale předvedla další obrat a zvítězila 4:2, hattrick trefil Nicolae Stanciu. Sparta zvítězila 3:0 v Líšni, jen Baník musel na hřišti pražské Lokomotivy Vltavín bojovat v prodloužení, tam se ale rozstřílel a postoupil do osmifinále po výhře 5:2

Slavia s netradiční stoperskou dvojicí Matys, Madsen nezvládla úvodní poločas, Velvarům zařídili senzační vedení Vopat a Tenkl proměněnou penaltou. Po změně stran Pražané odvrátili blamáž a mezi 55. a 60. minutou výsledek otočili. Dvakrát se trefil Stanciu a jednou náhradník Traoré. Rumun Stanciu ještě v nastavení dovršil hattrick.

Bohemians zvítězili na hřišti druholigového Prostějova 4:0, stejným výsledkem Hradec Králové venku porazil třetiligové Zápy. Jablonec udolal Přepeře na jejich půdě 1:0, Slovácko nad dalším třetiligovým soupeřem Zbuzany venku vyhrálo 2:1.

Karviná doma zvítězila nad Chrudimí 1:0 a Teplice přehrály jiného druholigového protivníka Třinec rovněž 1:0. Baník měl velké problémy na půdě Vltavínu a třetiligové mužstvo z Prahy porazil až 5:2 po prodloužení.

Sparta v Brně nakročila k postupu už v první půli, kdy dvakrát skóroval Drchal a navázal na formu z první ligy. Letenští po změně stran náskok bez větších problémů kontrolovali, navíc v 87. minutě přidal třetí gól hostů střídající Bulhar Minčev.

Bohemians po bezbrankovém poločase Prostějovu ve druhém dějství nastříleli čtyři branky. Po Kovaříkově proměněném pokutovém kopu se ještě prosadili Necid, Koubek a střídající Hronek.

Prvoligový nováček Hradec proti Zápům potvrdil formu z nejvyšší soutěže, kde vyhrál třikrát za sebou. Dva góly "Votroků" vstřelil Prekop, jednou skórovali Kubala a Soukeník.

Další favorit Jablonec dokázal obranu Přepeří překonat pouze jednou. V 56. minutě uspěl Nešpor, který zaznamenal premiérovou soutěžní trefu v dresu Severočechů.

Karviné zajistil postup přes Chrudim Polák Zych brankou z 45. minuty. Slezané si částečně spravili chuť po nepovedeném vstupu do ligové sezony, v níž jako jediní ještě v osmi kolech nezvítězili.

Slovácko ve Zbuzanech poslal do vedení už po několika vteřinách hry Kohút, krátce před pauzou zvýšil Jurečka. Domácí, kteří v předchozím kole vyřadili Liberec, zdramatizovali duel v 65. minutě brankou střídajícího Jonáše. Na další překvapení už však Zbuzany nedosáhly.

Zápas Teplic s Třincem, který byl soubojem aktuálně posledních týmů první a druhé ligy, rozhodl až v 88. minutě hostující Moulis.

Ostravští začali proti Vltavínu dobře a v 47. minutě už vedli 2:0 po gólech Chvěji a Klímy. Domácí outsider ale v závěru druhé půle manko dotáhl. Baník potvrdil roli favorita až v prodloužení, kdy vstřelil tři branky. Přesně mířili znovu Chvěja z penalty a náhradníci Sor se Smékalem.

Už v úterý do osmifinále postoupily Plzeň, Olomouc a Mladá Boleslav. Další prvoligové mužstvo Pardubice naopak vypadlo po prohře 0:2 na hřišti druholigové Jihlavy.

Domácí:

Hosté: 14. Drchal, 38. Drchal, 88. Mnčev

Domácí: Veselý – Pašek (66. Bednář), Jeřábek, Ševčík (C), Lutonský – Kučera (66. Burda) – Stáňa, Málek, Matocha (81. Otrísal), Rolinek (77. Ulbrich) – Silný (76. Zikl).

Hosté: Heča – Vidheim, Štětina (C), Panák, Wiesner – Karlsson, Sáček (80. Jonáš), Souček, Karabec (88. Ryneš), Haraslín (64. Minčev) – Drchal.

Domácí: Stáňa

Hocek – Paták, Caletka

SK Líšeň - Kučerova ulice

2070 diváků

Domácí: 14. Vopat, 41. Tenkl

Hosté: 55. Stanciu, 56. Traoré, 61. Stanciu, 90+2. Stanciu

Domácí: Měsíček – Šustr, Tenkl, Kafka (67. Kulhavý), Šimkovský, Vopat (C), Grjaznovs, Duong (57. Valenta), Havránek (78. Moravec), Drozda, Chábera

Hosté: Kinský – Masopust, Matys (46. Traoré), Madsen (46. Ekpai), Oscar – Stanciu, Samek – Lingr (82. Biegon), Tecl (C), Olayinka (46. Plavšič) – Krmenčík

Hosté: 45+2. Chvěja, 48. Klíma, 102. Chvěja, 111. Sor, 119. Smékal

Domácí: Štorc – Kühnel (81. Freisler), Čejda, Kokeš (66. Mysliveček), Podzimek – Veselý, Matějka, Trávníček (66. Šípek), Tichý (81. Klimenda), Kuchař (66. Jaroš) – Pejša /K/

Hosté: Budinský – Sanneh, Pokorný (61. Svozil), Harušťák, Granečný – Chvěja, Jánoš /K/, Budínský (61. Sor), Buchta (70. Jaroň) – De Azevedo (61. Juroška), Klíma (70. Smékal)

Hosté: 56. Nešpor

Domácí: Truksa – Tvaroha, Kvencar, Nesvadba, Knejzlík, Pavlata, Novák, Janošík, Bulíř, Dvořák, Hadaščok

Hosté: Hrubý – Vaníček, Hübschmen, Malinský, Houska, Zelený, Smejkal Martinec Surzyn, Nešpor, Haitl

Domácí: Kvencar, Hadaščok, Knejzlík

Machálek – Vyhnanovský, Černoevič

Domácí:

Hosté: 88. Moulis

Domácí: Hasalík – Szewieczek, Foltyn, Ba, Hýbl – Buneš, Habusta (C) – Kania (85. Omasta), Weber (67. Šteinhübel), Puchel – Ntoya (67. Juřena).

Hosté: Grigar (C) – Hyčka (85. Trubač), Chaloupek, Chlumecký, Hasil – Kodad (85. Fortelný), Jukl (85. Laňka), Knapík, Moulis (90+1. Vondrášek) – Krunert, Ledecký (23. Succar).

Hosté: 1. Kohút, 43. Jurečka

Domácí: Soukup – Borkovec, Zákostelský (C), Novák, Houha, Hampl, Studnička, Eliáš, Eichler (59. Jonáš), Agyeman (88. Musa), Pouček (Nováček).

Hosté: Bajza – Kadlec (C), Hofmann, Mareček, Navrátil (60. Petržela), Kohút (89. Cicilia), Jurečka (60. Divíšek), Sadílek, Kalabiška (61. Šašinka), Havlík, Tomič.

Domácí: Houha

Hosté: Navrátil

Ginzel – Šimáček, Novák

Fotbalové hřiště FK Zbuzany

Domácí: 45. Zych

Hosté:

Domácí: Ciupa – Qose, Šehić (46. Bartošák), Šindelář (C), Svoboda (61. Stropek), Zych, Mikuš, Buchta, Jurásek, Gonzaga (46. De Paula Medeiros), Sinyavskiy (84. Čmelík)

Hosté: Zima – Tkadlec, Dostálek (58. Šplíchal), Šípek (58. Surmaj), Drahoš (C), Rybička (69. Breda), V. Řezníček, Hašek, Juliš (46. Látal), Průcha (69. J. Řezníček), Fišl

Hosté: 68. Kovařík, 73. Necid, 83. Koubek, 90+2. Hronek

Domácí: Bárta – Urbanec, Schaffartzik, Bialek Zapletal – Bartolomeu, Jiráček (C), Omale, Kopřiva, Kušej – Žák.

Hosté: Bačkovský – Köstl, Nový, Bederka – Fulnek, Květ, Ljovin, Novák, Kovařík – Koubek, Necid

Domácí: Omale, Urbanec

Petřík – Pochylý, Arnošt

Stadion Za Místním nádražím, Prostějov

Domácí:

Hosté: 36. Kubala, 80. Soukeník, 82. Vlkanova, 89. Prekop

Domácí: Hrubeš – Jelínek, Růžek, Duben, Mikor, Eliáš, Koutenský, Woitek, Putz (81. Vencl), Janko (41. Hron), Kubů

Hosté: Vízek – Donát, Král, Čech (84. Klíma) – Harazim, Soukeník, Kateřiňák, Novotný – Prekop, Kubala, Rezek (78. Vlkanova)

Domácí: Janko, Eliáš, Duben

Hosté: Kateřiňák