Liberec není jediný. Jak české týmy nejvíce šokovaly Evropu?

Autor: iSport.cz
0
  • Jaké české týmy nejvíce šokovaly Evropu?Jaké české týmy nejvíce šokovaly Evropu?FOTO: sport

Fantastický výsledek přivezli z Marseille fotbalisté Liberce. I přes obrovský tlak francouzského favorita, vyhráli Severočeši v základní skupině Evropské ligy gólem Vladimíra Coufala 1:0. Nejedná se však o první překvapivý výsledek českého týmu v Evropě. Podívejte se na náš přehled.

• Šachtar Doněck - Plzeň 1:2

2013/2014, 1. kolo vyřazovací části Evropské ligy

Douglas Costa, Luiz Adriano ani Alex Teixeira nedokázali odvrátit porážku, Viktoria udeřila dvakrát v rozmezí čtyř minut.

Plzeň uspěla i na půdě Doněcku Plzeň uspěla i na půdě DoněckuFoto Jaroslav Legner (Sport)

• Udine - Liberec 1:3

2013/2014, 4. předkolo Evropské ligy

Bizarní zápas, ve kterém měli Italové spoustu šancí, góly ale střílel Liberec. Výhrou položil základ pro postup.

Liberečtí fotbalisté se radují po postupu přes UdineFoto Michal Beránek (Sport)

• Neapol - Plzeň 0:3

2012/2013, 1. kolo vyřazovací části Evropské ligy

Velkolepý triumf Západočechů, kteří výhrou nakročili do osmifinále. O góly se postarali Darida, Rajtoral a Tecl. 2006/2007

Tecl se raduje z druhé branky zápasu proti Neapol Tecl se raduje z druhé branky zápasu proti NeapolFoto Jaroslav Legner (Sport)

• Mladá Boleslav - Marseille 4:2

2006/2007, 1. kolo Poháru UEFA

Další česká vzpomínka, která klub z Francie bolí. Na výhře Mladé Boleslavi se dvěma góly podílel i Radim Holub.

Mladá Boleslav nasázela Marseille čtyři brankyFoto Jaroslav Legner (Sport)

• Feyenoord - Teplice 0:2

2003/2004, 2. kolo Poháru UEFA

Teplice platily v duelu na stadionu De Kuip za jasného outsidera, díky trefám Doležala a Rezka však vykročily za postupem.

K výhře Teplic pomohl i Pavel HorváthFoto sport

• Viktoria Žižkov - Rangers 2:0

2002/2003, 1. kolo Poháru UEFA

Nejprve Aleš Pikl a poté Luděk Stracený určili senzační triumf nad slavnými Rangers. V prodloužení druhého duelu dokonal Žižkov postup.

Závěrečné radost žižkovských fotbalistůFoto sport

• Porto - Sparta 0:1

2001/2002, osmifinálová skupina Ligy mistrů

Cenný skalp na půdě celku, jenž o dva a půl roku později ovládl Ligu mistrů. Triumf zařídil Libor Sionko.

Sparťané se radují po výhře nad PortemFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Liberec - Lyon 4:1

2001/2002, osmifinále Poháru UEFA

Liberecká krasojízda díky drtivému závěru, kdy domácí v rozmezí patnácti minut nasázeli Lyonu tři góly.

K slavnému vítězství pomohl i Václav KoloušekFoto sport

• Slavia - Schalke 1:0

1998/1999, 1. kolo Poháru UEFA

Velký úspěch Slavie. Richard Dostálek nejprve gólem poslal duel do penalt, v nich sešívání přidali razítko na postup.

Richard Dostálek byl ústřední postavou SlavieFoto Jaroslav Legner (Sport)

• Slavia - AS Řím 2:0

čtvrtfinále Poháru UEFA Slavia–AS Řím 2:0

Slavné vítězství Slavie, pod které se podepsali Karel Poborský a Robert Vágner. V prodloužení odvety dotáhli Pražané postup.

Karel Poborský v dresu pražské SlavieFoto Pavel Lebeda (Sport)