Evropská liga: Vrbův Ludogorec padl s Interem, Arsenal veze výhru

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Ludogorce Razgrad pod vedením českého trenéra Pavla Vrby podlehli v úvodním utkání 2. kola Evropské ligy Interu Milán 0:2. Sevilla s brankářem Tomášem Vaclíkem remizovala v Kluži 1:1. Frankfurt díky hattricku Daičiho Kamady porazil Salcburk 4:1. Arsenal vyhrál na hřišti Olympiakosu Pireus 1:0. O triumfu loňského finalisty rozhodl Lacazette.Odvety se hrají za týden.

Šestapadesátiletý Vrba si na lavičce bulharského celku odbyl pohárovou premiéru. Jeho protějšek Antonio Conte oproti nedělnímu ligovém duelu na hřišti Lazia Řím provedl v sestavě sedm změn. Od začátku nastoupil i dánský záložník Christian Eriksen a byl to on, kdo v 71. minutě střelou z vápna rozhodl o výhře „Nerazzurri“. Vzápětí lednová posila z Tottenhamu orazítkovala břevno. Pojistku přidal v páté minutě nastavení z penalty Romelu Lukaku.

Osminásobní bulharští šampioni ve druhém utkání pod Vrbou nenavázali na nedělní ligový triumf 6:0 nad Botevem Vraca. „Výsledek mě mrzí, ale je třeba uznat, že Inter má skvělé mužstvo. V posledních dvaceti minutách jsme nehráli tak, jak jsme chtěli, a Inter nás potrestal. Na San Siru to bude složité, těžší než doma. Dáme do toho maximum,“ řekl Vrba na tiskové konferenci.

Hráči Arsenalu se radují z branky v utkání proti Olympiakosu v Evropské lize

Rumunskou Kluž poslal do vedení téměř po hodině hry z penalty Ciprian Deac. Vaclík sice směr jeho střely k tyči vystihl, byl na ni ale krátký. V 82. minutě vyrovnal En Nesyri a andaluský celek nevyhrál už v pátém soutěžním zápase po sobě.

O výhře Arsenalu rozhodl v Řecku v 81. minutě Alexandre Lacazette. „Kanonýři“ nenašli přemožitele v devátém soutěžním souboji v řadě.

Frankfurt díky hattricku Daičiho Kamady porazil Salcburk 4:1. Záložník Kamada se dvakrát prosadil v první půli střelou z šestnáctky, hattrick završil po změně stran gólem hlavou. Třiadvacetiletý fotbalista nastřílel v evropských pohárech hattrick jako druhý Japonec. Prvním byl právě v dresu Salcburku v listopadu 2018 současný útočník Liverpoolu Takumi Minamino. Další trefu Eintrachtu přidal Filip Kostič, rakouský soupeř snížil z penalty.

Druhým autorem hattricku se v dnešním programu stal Diogo Jota. Portugalský útočník pomohl Wolverhamptonu k jasné výhře 4:0 nad posledním celkem španělské ligy Espaňolem Barcelona. Velký krok k postupu do osmifinále udělala také Basilej díky výhře 3:0 na hřišti APOELu Nikósie.

Bruggy bez Michaela Krmenčíka remizovaly s Manchesterem United 1:1. Bývalý hráč Plzně nebyl na utkání nominován. Belgický celek poslal do vedení po čtvrthodině hry Emmanuel Dennis, vyrovnání zařídil v 36. minutě Anthony Martial. Další belgické mužstvo Genk si ze stadionu AS Řím odvezlo prohru 0:1.

Stejným poměrem jako v Bruggách skončily také duely mezi Alkmaarem a LASKem Linec a FC Kodaň s Celticem Glasgow. Jiný celek ze skotské metropole Rangers doma porazil Bragu 3:2, přestože po necelé hodině prohrával 0:2. Tým trenéra Stevena Gerrarda otočil duel v rozmezí 67. až 82. minuty, dvakrát se trefil Ianis Hagi.

Další portugalský tým Sporting Lisabon si poradil s istanbulským celkem Basaksehirem 3:1. Městský rival Sportingu Benfica prohrála na hřišti Šachtaru Doněck 1:2. Nedařilo se ani Portu, které podlehlo Leverkusenu na jeho hřišti 1:2. Getafe zdolalo Ajax Amsterodam 2:0 a Wolfsburg si po obratu poradil s Malmö 2:1.

Na všechny zápasy vyřazovací fáze Evropské ligy poprvé dohlíží videorozhodčí.

Domácí:

Hosté: 71. Eriksen, 90+5. R. Lukaku

Domácí: P. Iliev – Cicinho, Terziev, Grigore, Nedjalkov – Djakov (C) (67. Badji), A. Abel, Cauly (90. Dan Biton) – Marcelinho, Świerczok (76. Tchibota), Wanderson.

Hosté: D. Padelli – Godín, Ranocchia (C), D'Ambrosio – Moses (72. Barella), Vecino, Valero, Eriksen, Biraghi (81. Young) – Lautaro Martínez (64. R. Lukaku), Alexis Sánchez.

Hosté: 36. Martial

Domácí: Mignolet – Mata, Kossounou, Mechele, Deli – Rits, É. Álvarez Balanta (47. Vormer), Vanaken (C) – Dennis, Tau (62. De Ketelaere), De Cuyper (73. Schrijvers).

Hosté: Romero – Shaw, Lindelöf, Maguire (C), Williams – N. Matić – Pereira (71. Fred), Dalot (81. B. Fernandes), Lingard, Mata – Martial (67. Ighalo).

Hosté: 82. Nasjrí

Domácí: Arlauskis – Manea, Vinícius, Burcă, Camora (C) – Deac, Bordeianu, Djoković, Păun (74. Hoban) – L. Traoré (83. Rondón), Omrani (85. Golofca).

Hosté: Vaclík – Navas (C) (73. Nasjrí), Koundé, Diego Carlos, Escudero – Jordán, Gudelj, Fernando – Suso (90+1. F. Vázquez), L. de Jong, Ocampos (78. Rony Lopes).

Domácí: Sandomierski, Aurélio, Boli, Golofca, Hoban, Cestor, Rondón

Hosté: Bunú, Gómez, Rony Lopes, Banega, Vázquez, Reguilón, Nasjrí

Hosté: Fernando, Reguilón

Deniz Aytekin (GER) – Eduard Beitinger (GER), Dominik Schaal (GER)

Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, Cluj-Napoca

Domácí:

Hosté: 81. A. Lacazette

Domácí: J. Sá – Elabdellaoui (C), R. Semedo, Ba, Tsimikas – Bouchalakis (64. Fortunis), M. Camara, Guilherme – Masouras (75. Lovera), Valbuena – El Arabi.

Hosté: Leno – Mustafi, David Luiz, Papastathopoulos (90+1. Maitland-Niles), Saka – Guendouzi, Xhaka – Martinelli (58. D. Ceballos), Aubameyang (C), Willock (75. Pépé) – A. Lacazette.

Domácí: Allain, Cissé, Fortunis, Gaspar, Lovera, Papadopoulos, Ranđelović

Hosté: Ceballos, Holding, Kolašinac, Maitland-Niles, Martínez, Nketiah, Pépé

Domácí: El Arabi, R. Semedo, Bouchalakis, Ba

Hosté: Mustafi, Xhaka

Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (všichni GER)