8. listopadu 2008 • 04:00

Slavia v Poháru UEFA: Střelci za 5, diváci za 1

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Baráka překvapil Číňan s dresem Udine: Svoje jméno bych tu nečekal Baráka překvapil Číňan s dresem Udine: Svoje jméno bych tu nečekal
Představení Uruguaye: defenzivní skála Godín a útočná esa Suaréz s Cavanim Představení Uruguaye: defenzivní skála Godín a útočná esa Suaréz s Cavanim
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTO - Jak být zároveň efektní i efektivní předvedli v Evropě impotentním fotbalistům Slavie jejich fanoušci. Choreografi e, kdy severní tribunu slávistického chrámu rozzářilo slunce z barevných kartonů, strhla k fandění celý Eden.Byli jsme u toho, když se »živý obraz« připravoval. Do zápasu s Aston Villou zbývají ještě čtyři hodiny, ale na tribuně za brankou je živo. Zhruba třicítku fanoušků čeká hodně práce – podle připravených plánků jednotlivých sektorů musí připevnit na sedačky přes 3100 žlutých, červených a bílých kartonů.

Kotel fanoušků SK Slavie Praha
Kotel fanoušků SK Slavie Praha


„Inspirujeme se historií a tradicemi Slavie,“ vysvětluje náměty Vašek, jeden ze čtveřice vůdců Ultras, a objasňuje i význam té, kterou právě chystají: „Slunce, letopočet a nápis vyjadřují vznik Slavie.“ Na kontrolu přichází i tiskový mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Od rozporuplného transparentu »Vítejte v civilizaci« při zápase proti Fiorentině, který vyšel šešívané na čtvrt milionu korun za pokutu, je radši na pozoru.

Zápas začíná a na zídce za brankou čelem k červenobílému kotli diriguje fanoušky jako tradičně muž s přezdívkou Strašák. „Co mě na tom baví? Když nás hráči pochválí. »Šmíca« prý po Kladnu říkal, že to bylo lepší než v Liverpoolu,“ vysvětluje své pohnutky koordinátor fandění v Edenu, jenž kvůli svému hobby z fotbalu skoro nic nemá, je totiž k dění na hřišti zády.

Přesto si jako většina lidí z kotle platí permanentku. Finanční náklady na choreo (nejsou nijak závratné – barevné kartony se používají mnohokrát ty samé) se hradí z příspěvků od fanoušků a z peněz fanklubu.

V 17. minutě se na výzvu z reproduktorů za brankou zhmotňuje barevný obrazec a stadion uznale tleská. Atmosféra je vynikající i po zbytek zápasu a potlesk se ozývá i po závěrečném hvizdu, přestože Slavia prohrává 0:1. Závěrečnou děkovačku skanduje celý Eden. Aspoň v hledišti Češi vyhráli.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, fotbal, Slavia, UEFA, fanoušciKlasická verze
Mobilní verze