Slavia - Feyenoord 2:2. Trpký závěr, oslabení hosté vyrovnali v nastavení

23
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Slavie v předposledním pátém utkání skupiny Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu neudrželi v dlouhé přesilovce vedení a gólem inkasovaným ve třetí minutě nastavení remizovali 2:2. Pražany poslal ve 12. minutě do vedení Peter Olayinka, do pauzy srovnal střídající Cyriel Dessers. V 66. minutě se trefil další střídající hráč Jan Kuchta, ale v nastavení navzdory oslabení zařídil dělbu bodů druhou brankou v zápase Dessers. Třetí celek nizozemské ligy hrál od 36. minuty bez vyloučeného Guuse Tila.

Slavia soupeři nedokázala oplatit úvodní venkovní porážku 1:2. Český šampion i tak udržel ve čtyřčlenné tabulce postupové druhé místo o bod před třetím Unionem Berlín, na jehož hřišti 9. prosince nastoupí k závěrečnému zápasu. Pražanům stačí k účasti ve vyřazovacích bojích remíza.

Tabulku vede Feyenoord o čtyři body před Slavií a už má jisté prvenství. Vítězové skupin nové soutěže postupují do osmifinále, druzí v pořadí se ve vyřazovací fázi o kolo dříve utkají s celky na třetích místech v Evropské lize.

Trenér Slavie Trpišovský udělal dvě změny oproti nedělnímu vítěznému ligovému utkání proti Jablonci (5:0). Na hrotu útoku začal Schranz místo Kuchty a v záloze nahradil Lingr Hromadu, který nefiguruje na soupisce pro Evropskou konferenční ligu. Hostům kvůli koronaviru chyběla brankářská jednička Bijlow.

Slavia přišla o výhru v nastavení

Feyenoord, hnaný zhruba dvěma a půl tisíci hostujících fanoušků, vstoupil do utkání aktivněji, ale skóre otevřela Slavia. Bah ve 12. minutě vystihl rozehrávku náhradního gólmana hostí Marciana a přihrál Olayinkovi, který zblízka před odkrytou brankou nezaváhal. Nigerijský křídelník navázal na úvodní trefu proti Jablonci.

Už v 18. minutě musel kvůli zranění ze hřiště útočník Feyenoordu Linssen, jehož nahradil Dessers. Nový hráč na trávníku byl velmi aktivní a poměrně brzy srovnal. V 29. minutě ještě Mandouse přízemní střelou nepřekonal, ale o dvě minuty později se po přihrávce od Toornstry ve vápně obtočil a už nezaváhal.

Necelých 10 minut před přestávkou šli hosté do deseti. Til před vápnem hrubě fauloval Stanciua a finský rozhodčí ho po poradě s asistentem vyloučil, byť nejprve ukázal jen žlutou kartu.

Trpišovský o přestávce stáhl ze hry Masopusta a nasadil útočníka Kuchtu. Lingrovu střelu zblokovala defenziva a v 53. minutě před Olayinkou odvrátil na roh obránce. Po hodině hry zastavil Kuchtovu hlavičku na brankové čáře Marciano.

V 66. minutě naopak izraelský brankář pomohl domácím k vedení. Marciano neudržel Holešovu střelu z dálky a dobíhající Kuchta po kličce gólmanovi poslal míč pohodlně do sítě. Chvíli nato slávistický útočník upadl ve vápně, ale finský sudí mu udělil žlutou kartu za simulování.

Hosté v závěru i v oslabení dokázali soupeře zatlačit. V 88. minutě ještě domácí zachránil bek Bah, který s pomocí břevna vyhlavičkoval míč z prostoru okolo brankové čáry. Ve třetí minutě nastavení už ale Feyenoord udeřil. Dessers si naběhl na centr za obranu od Geertruidy a hlavou přehodil Mandouse.

Domácí: 12. Olayinka, 66. Kuchta

Hosté: 31. Dessers, 90+3. Dessers

Domácí: Mandous – Bah (90+2. Traoré), Ousou, Kačaraba, Oscar – Holeš, Lingr (78. Ekpai) – Masopust (46. Kuchta), Stanciu (C), Olayinka – Schranz (61. Ševčík).

Hosté: Marciano – Holmgren Pedersen, Trauner, Senesi (85. Geertruida), Malacia – Aursnes, Kökçü, Til – Toornstra (C) (78. Džahánbachš), Linssen (18. Dessers), Sinisterra (85. Nelson).

Domácí: Kolář, Ekpai, Plavšić, Samek, Ševčík, Traoré, Krmenčík, Kuchta, Sirotník

Hosté: Bannis, Dessers, Diemers, Džahánbachš, Hendriks, Geertruida, Troost, Jansen, Teixeira, Nelson

Domácí: Ousou, Krmenčík, Masopust, Ševčík, Kuchta, Kačaraba

Hosté: Til (č), Malacia

Gestranius – Aravirta, Alakare (Hyytiä) (všichni FIN)

Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
AC Sparta Praha AC Sparta Praha FK Jablonec FK Jablonec Lukáš Vácha Lukáš Vácha SK Slavia Praha SK Slavia Praha Štěpán Filípek, redaktor Sportu Štěpán Filípek, redaktor Sportu Václav Kotal Václav Kotal
Obnovit
Zprávy ze dne 25. 11. 2021
23:02
25. 11. 2021
Lukáš Vácha

„Mám pro to větší pochopení, než Pavel Vrba. První gól padl po nedůrazu. Variantu, kterou při rozehrávce zvolil, byla fatální. Pokud by balon přelétl útočníka, hezky by z toho vyjeli, takhle je každý generál. Všichni jsou si vědomi, že jsou při takové rozehrávce v riziku. Kdyby provedení bylo, tak jak má, tým by se dostal do konstruktivní rozehry.“

23:01
Lukáš Vácha

Sparta prohrála na Rangers 0:2, druhý gól padl po velké hrubici Filipa Panáka.

„Byla to fatální, technická chyba. Filip to ví nejlíp, asi není na místě ho nadmíru kritizovat a mazat. Hodně to ovlivnilo druhou půli i vývoj utkání.“

21:56
Lukáš Vácha

„Sparta není důraznější, než Rangers,“ vidí hlavní nedostatek Vácha. „Na Spartě je znát, že sebevědomí není na sto procentech. Hráči Rangers jsou určitě důraznější, mají výrazné muskulatury,“ souhlasí redaktor Sportu Štěpán Filípek, druhý host studia. „Přál bych si hlavičky Ladislava Krejčího mladšího, chtělo by to, aby se tam dostával,“ přidává. „Jeho přínos pro Spartu je hodně důležitý, to je vidět. Rozehrávka, když se dostane do pokutového území, okamžitě může zakončovat, má skvělý timink. Jako hráč se mi líbí. Přirovnal bych ho k Součkovi, to jsou podobné typy, může se klidně dostat ještě dál,“ dodává Vácha.

21:51
Lukáš Vácha

Sparta prohrála první poločas na Rangers 0:1, ve studiu iSport.cz hodnotí kapitán letenského béčka Lukáš Vácha:

„Všichni si představovali trošku lepší výkon a diametrálně odlišný od toho, co se dělo na Slovácku a že to kluci budou chtít odčinit,. Neřekl bych, že se vydali špatným směrem,. Gól je určitě srazil, i ve výkonu to není úplně podle představ. Šenci Sparta na srovnání ale měla.“

21:02

Začínají i další dva zápasy českých klubů - Sparta hraje na Rangers, Jablonec hostí Alkmaar!

20:52
Václav Kotal

Václav Kotal: „Rozhodlo to, že Slavia nedala ještě další gól. Kdyby měla ve druhé půli ještě větší snahu… Přišlo mi, že si už mysleli, že to tak nějak dohrají, ale víte, jak to ve fotbale chodí. Feyenoord měl před vyrovnávacím gólem ještě jednu šanci, to mohlo být varování. Je potřeba hrát vždy až do konce.“

AC Sparta Praha

Sestava Sparty pro zápas na Rangers, v bráně překvapivě začíná Dominik Holec!

19:44
Štěpán Filípek, redaktor Sportu

Redaktor deníku Sport Štěpán Filípek: „Inkasovaný gól nevyčítám Tarasi Kačarabovi, ale mám z něj pocit, že občas skočí útočníkovi až příliš často na špek. Byť otočka soupeře byla skvělá.“