SESTŘIHY LM: Salah poslal Liverpool dál, slaví i PSG a Tottenham

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalová Liga mistrů zná další tři osmifinalisty! Postup z dramatické skupiny C slaví Liverpool, který díky gólu Mohameda Salaha porazil Neapol 1:0. Společně s anglickým celkem míří do jarní fáze i PSG, které vyhrálo na hřišti CZ Bělehrad (4:1). Ve skupině B doplnil Barcelonu v osmifinále Tottenham, jenž na Nou Campu uhrál remízu 1:1. Inter Milán totiž jen remizoval stejným výsledkem s PSV Eindhoven.

Paris St. Germain vyhrálo skupinu C o dva body před Liverpoolem a Neapolí, jejichž dnešní duel na Anfield Road skončil vítězstvím domácích 1:0. Jediný gól dal ve 34. minutě Salah.

SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah

Při vyrovnané bilanci rozhodl o postupu finalisty minulého ročníku větší počet vstřelených branek. Neapol se musela spokojit až se třetí příčkou, přestože pět předchozích kol vedla tabulku. Něco podobného se v Lize mistrů od roku 2003 stalo jen Celticu, Olympiakosu a Dynamu Kyjev.

SESTŘIH LM: CZ Bělehrad – PSG 1:4. Jasný triumf favorita, zářil Mbappé

Ve skupině B doprovodil již jistého vítěze Barcelonu do osmifinále Tottenham. Londýnský klub sice na hřišti katalánského protivníka prohrával po brance Dembélého, ale pět minut před koncem vyrovnal Moura. A protože Inter Milán doma jen remizoval s PSV Eindhoven, za který ve druhé půli nastoupil český záložník Michal Sadílek, zajistili si Spurs místo v play off.

SESTŘIH LM: Barcelona – Tottenham 1:1. Lucas v závěru trefil hostům postup

O postupu Tottenhamu při vyrovnané vzájemné bilanci s Interem rozhodl gól vstřelený na soupeřově hřišti v prvním vzájemném utkání, které londýnský celek prohrál 1:2. Před dvěma týdny Spurs doma nad milánským soupeřem vyhráli 1:0.

SESTŘIH LM: Inter – PSV Eindhoven 1:1. Překvapivá remíza, za hosty hrál Sadílek

Skupina A

Monako - Dortmund 0:2 (0:1)
Branky: 15. a 88. Guerreiro. Rozhodčí: Pawson - Betts, Hussin (všichni Angl.).

SESTŘIH LM: Monako – Dortmund 0:2. Dvakrát se prosadil Guerreiro

FC Bruggy - Atlético Madrid 0:0
Rozhodčí: Massa - Meli, Preti (všichni It.).

SESTŘIH LM: Bruggy – Atlético Madrid 0:0. Hosté remízou přišli o triumf ve skupině

FC Barcelona - Tottenham 1:1 (1:0)
Branky: 7. Dembélé - 85. Moura. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).

Inter Milán - PSV Eindhoven 1:1 (0:1)
Branky: 73. Icardi - 13. Lozano. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.).

Liverpool - Neapol 1:0 (1:0)
Branka: 34. Salah. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

CZ Bělehrad - Paris St. Germain 1:4 (0:2)
Branky: 56. Gobeljič - 10. Cavani, 40. Neymar, 74. Marquinhos, 90.+2 Mbappé. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Stewart (všichni Skot.).

Skupina C

1. Paris SG 6 3 2 1 17:9 11
2. Liverpool 6 3 0 3 9:7 9
3. Neapol 6 2 3 1 7:5 9
4. CZ Bělehrad 6 1 1 4 5:17 4

Skupina D

Galatasaray Istanbul - FC Porto 2:3 (1:2)
Branky: 45.+1 Fighúlí z pen., 65. Derdiyok - 17. Felipe, 42. Marega z pen., 57. Oliveira. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.).

SESTŘIH LM: Galatasaray – Porto 2:3. Hosté zvládli přestřelku se třemi penaltami

Schalke - Lokomotiv Moskva 1:0 (1:0)
Branka: 90.+1 Schöpf. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.