SESTŘIHY: Gólové hody v Lize mistrů. První výhra pro Real, Juventus otáčel

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Osm úterních zápasů Ligy mistrů nabídlo fotbalovým fanouškům bohatou gólovou úrodu. K vidění bylo totiž hned 30 branek. PSG deklasovalo Bruggy na jejich hřišti 5:0, stejným výsledkem přejel Tottenham Crvenu zvezdu Bělehrad. Pět branek nastříleli také hráči Manchesteru City v zápase s Atalantou. Bayern Mnichov zvládl přestřelku s Olympiakosem (3:2) a Juventus otočil utkání s Lokomotivem Moskva (2:1). Uspěly také madridské celky, když Atlético zvítězilo nad Leverkusenem 1:0 a první výhry v aktuální sezoně Ligy mistrů se dočkal i Real, který vyhrál na hřišti Galatasaraye. Remízou skončil duel mezi Šachtarem a Dinamem Záhřeb.

Ruslan Malinovskij z Bergama v Manchesteru ve 28. minutě otevřel skóre z penalty, ale hráči City se rychle oklepali. Ještě do přestávky otočil skóre Sergio Agüero, druhou branku dal rovněž z pokutového kopu. Po změně stran Sterlingovi na hattrick stačilo 11 minut. Kaňkou na triumfu City bylo vyloučení Phila Fodena, který dostal dvě žluté karty během sedmi minut. Nováček Atalanta ani potřetí nebodovala.

PSG připravil Bruggám první soutěžní porážku v sezoně. Domácí obranu i s bývalým slávistou Simonem Delim překonal už v sedmé minutě Mauro Icardi, jenž si po změně stran připsal druhou trefu. Zastínil ho však Mbappé, který na začátku druhé půle přišel na hřiště a mezi 61. a 83. minutou nastřílel hattrick.

Real Madrid vyhrál na stadionu Galatasaraye 1:0 a ve třetím kole skupiny A si připsal první vítězství. „Bílý balet“ v Istanbulu rozhodl v 18. minutě, kdy Toni Kroos tečovanou ranou oslavil svůj 100. start v soutěži. Během první půle Real několikrát podržel brankář Thibaut Courtois. Jeho belgický krajan Eden Hazard v 65. minutě napálil břevno. Hosté však těšný náskok udrželi.

Sergio Agüero dává z penalty svůj druhý gól v zápase proti Atalantě

Bayern v Řecku nezačal dobře. Na El-Arábího trefu ale ještě v prvním poločase odpověděl Robert Lewandowski a polský kanonýr po hodině hry poslal hosty do vedení. To ještě v 75. minutě pojistil Corentin Tolisso. Zásah Guilhermeho jenom zmírnil porážku Olympiakosu.

Tottenham deklasoval Crvenou Zvezdu Bělehrad 5:0, poprvé ve skupině B zvítězil a částečně si spravil chuť po minulém debaklu 2:7 s Bayernem. Po dvou gólech dali Harry Kane a Son Hung-min, jednou se prosadil Erik Lamela.

Juventus nepřipustil senzaci s Lokomotivem Moskva a díky dvěma slepeným gólům Paula Dybaly zvítězil 2:1. Ruské mužstvo v Turíně poslal do překvapivého vedení ve 30. minutě Anton Mirančuk. Domácí sice na konci první půle dostali míč do branky, ale gól neplatil kvůli faulu Cristiana Ronalda. Juventus nakonec zachránil Dybala, který skóroval mezi 77. a 79. minutou.

Atlético Madrid doma porazilo Leverkusen 1:0 a ve skupině D stejně jako Juventus získal sedm bodů. Bayer i potřetí v soutěži prohrál a je téměř bez šance na postup do osmifinále. Utkání s mnoha chybami a minimem šancí rozhodl v 78. minutě střídající útočník Álvaro Morata, který hlavou zužitkoval centr Renana Lodiho. Madridský tým na svém stadionu v evropských pohárech neprohrál podvanácté za sebou.

Šachtar Doněck doma remizoval 2:2 s Dinamem Záhřeb a ve skupině C mají oba celky po čtyřech bodech. Šachtar začal v Charkově lépe a v 16. minutě ho poslal do vedení Evhen Konopljanka. Chvíli nato srovnal Dani Olmo po přihrávce Mislava Oršiče, který v 60. minutě otočil skóre z penalty. Čtvrt hodiny před koncem stanovil konečný výsledek Dodó.

Skupina A

Club Bruggy - Paris St. Germain 0:5 (0:1)
Branky: 61., 79. a 83. Mbappé, 7. a 63. Icardi. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Lupp - Dankert (video, všichni Něm.).

SESTŘIH: Bruggy - PSG 0:5. Obranu s Delim zničil hattrickem Mbappé

Galatasaray Istanbul - Real Madrid 0:1 (0:1)
Branka: 18. Kroos. Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Giallatini - Fabbri (video, všichni It.).

Skupina B

Olympiakos Pireus - Bayern Mnichov 2:3 (1:1)
Branky: 23. El Arábí, 79. Guilherme - 34. a 62. Lewandowski, 75. Tolisso. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra - Kamphuis (video, všichni Niz.).

SESTŘIH: Olympiakos - Bayern Mnichov 2:3. Dvakrát pálil Lewandowski

Tottenham Hotspur - Crvena zvezda Bělehrad 5:0 (3:0)
Branky: 9. a 72. Kane, 44. a 16. Son Hung-min, 57. Lamela. Rozhodčí: Guida - Meli, Carbone - Rocchi (video, všichni It.).

Skupina C

Šachtar Doněck - Dinamo Záhřeb 2:2 (1:1)
Branky: 16. Konopljanka, 75. Dodó - 25. Olmo, 60. Oršič z pen. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar - Hernández (video, všichni Šp.).

SESTŘIH: Šachtar Doněck - Dinamo Záhřeb 2:2. Ukrajinskému týmu zachránil remízu Dodo

Manchester City - Atalanta Bergamo 5:1 (2:1)
Branky: 58., 64. a 69. Sterling, 34. a 38. z pen. Agüero - 28. Malinovskij z pen. ČK: 83. Foden (Manchester). Rozhodčí: Grinfeld - Hassan, Jarkoni (všichni Izr.) - Pinheiro (video, Portug.).

Skupina D

Atlético Madrid - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
Branka: 78. Morata. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares - Martins (video, všichni Portug.).

SESTŘIH: Atlético Madrid - Leverkusen 1:0. O těsné výhře domácích rozhodl Morata

Juventus Turín - Lokomotiv Moskva 2:1 (0:1)
Branky: 77. a 79. Dybala - 30. Mirančuk. Rozhodčí: Sidiropulos - Kostaras, Dimitriadis (všichni Řec.) - Zwayer (video, Něm.).

SESTŘIH: Juventus - Lokomotiv Moskva 2:1. Obrat zařídil v závěru Dybala