SESTŘIHY Ligy mistrů: Bayern zničil Atlético, Real prohrál se Šachtarem

Autor: iSport.cz
2
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Realu Madrid v úvodním kole základní skupiny Ligy mistrů nečekaně podlehli doma Šachtaru Doněck 2:3. Hosté přitom kvůli koronavirovým opatřením postrádali hned 10 hráčů. Obhájce trofeje Bayern Mnichov naopak nezaváhal a do nového ročníku vstoupil vysokou výhrou 4:0 nad Atléticem Madrid. Manchester City po obratu zdolal Porto 3:1 a další z anglických gigantů Liverpool šťastně zvítězil 1:0 na hřišti Ajaxu Amsterodam.

Real prohrál sedmý z posledních osmi zápasů Ligy mistrů, v nichž postrádal kapitána Ramose. Obrana "Bílého baletu" si bez zraněného lídra počínala lehkovážně a v první půli mezi 29. a 42. minutou třikrát inkasovala. Prosadil se mimo jiné izraelský reprezentant Solomon, který trápil český národní tým v nedávném duelu Ligy národů. Real doma v poločase prohrával nejméně o tři branky poprvé od prosince 1999.

Po pauze favorit na tréninkovém stadionu, kde hraje kvůli rekonstrukci arény Santiaga Bernabéua, přidal a mezi 54. a 59. minutou snížil na 2:3. Prosadili se Modrič a po něm střídající Vinícius, který skóroval po 15 sekundách na trávníku, což je rekord od doby, kdy se tato statistika v Lize mistrů měří.

V nastavení Real dostal míč za devatenáctiletého brankáře Trubina, který v Lize mistrů debutoval, potřetí, ale sudí gól kvůli ofsajdu po přezkoumání záznamu na videu odvolal. "Bílý balet" nenapravil víkendovou ligovou porážku s Cádizem a na evropské scéně poprvé od roku 1981 prohrál tři zápasy po sobě.

Bayern nejprve v souboji s finalistou Ligy mistrů z let 2014 a 2016 Atléticem trefil tyč, ale v 28. minutě už se za obranou prosadil zapomenutý Coman. Autor úvodního gólu pak přihrál v 41. minutě na pojišťující trefu Goretzkovi.

V 66. minutě zvýšil Tolisso na 3:0 a chvíli nato si pohrál s obranou Coman, který skóroval podruhé v utkání. Atlético vyrovnalo svou nejvyšší soutěžní porážku pod trenérem Simeonem. Bayern protáhl vítěznou šňůru v Lize mistrů na 12 zápasů a jeho brankář Manuel Neuer si připsal jubilejní 200. nulu v dresu Mnichovanů.

Šťastnou výhrou vstoupil do skupiny loňský celkový vítěz Liverpool. V Amsterodamu zvítězil 1:0 vlastním gólem, který si dal ve 35. minutě Tagliafico. Domácím jednou zkazila radost tyč a několikrát brankář Adrián. Na lavičku hostů byl jeho spoluhráč devatenáctiletý český gólman Jaroš.

Úspěšně vstoupil do nové sezony Ligy mistrů po Bayernu i druhý největší favorit na celkové prvenství Manchester City. Anglický gigant sice doma s Portem prohrával 0:1, ale do pauzy srovnal z penalty Agüero. Z přímého kopu pak v 65. minutě otočil stav Gündogan a pojistku přidal střídající Torres.

Vedle Realu zaváhal ve skupině B také Inter Milán, který před zápasem s Mönchengladbachem zápolil s koronavirem. Útočník Lukaku sice skóroval v devátém pohárovém utkání po sobě, ale jeho dvě branky stačily pouze k remíze 2:2.

Přemožitel pražské Slavie v závěrečném 4. předkole dánský Midtjylland prožil hodně nepovedený debut v základní skupině a doma podlehl Bergamu vysoko 0:4.

Ve skupině A, kde figuruje Bayern, Salcburk doma překvapivě jen remizoval 2:2 s Lokomotivem Moskva. Ve zbylém duelu dnešního programu Olympiakos Pireus gólem v první minutě nastavení udolal Marseille 1:0.

Domácí: 54. Modrić, 59. Vinícius Júnior

Hosté: 29. Tetê, 33. Varane (vl.), 42. Solomon

Domácí: Courtois – F. Mendy, Militao, Varane, Marcelo (C) – Modrić (70. Kroos), Casemiro, Valverde – Rodrygo (46. Benzema), Jović (59. Vinícius Júnior), Asensio.

Hosté: Trubin – Dodô, Chočolava, Bondar, Kornijenko – Marlos (C), Maycon – Tetê, Antônio (90+4. Vjunnik), Solomon (90+2. Vitão) – Dentinho (86. Sudakov).

Domácí: Altube, Lunin, Fernández, Kroos, Benzema, Vázquez, Vinícius Júnior, Isco

Hosté: Ševčenko, Pjatov, Cipriano, Vitão, Mampasi, Gončaruk, Sudakov, Šostak, Vjunnik

Domácí: Asensio, Militao

Hosté: Kornijenko, Bondar

Jovanović – Stojković, Mihajlović (vš. SRB)

Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid)

SESTŘIH: Real - Šachtar Doněck 2:3. Ostuda bílého baletu, hosté vyhráli s náhradníky

Domácí: 45. Szoboszlai, 50. Junuzović

Hosté: 19. Éder, 75. Lisakovič

Domácí: Stankovic – Vallci, Ramalho, Wöber, Ulmer (C) – Mwepu, Junuzović (84. Okafor), Camara (73. Okugawa), Szoboszlai – Daka, S. Koïta (53. M. Beriša).

Hosté: Guilherme – Živogljadov, Cerqueira, Ćorluka (C), Rybus – Žemaletdinov (63. Kamano), Krychowiak, Kulikov, An. Mirančuk (69. Lisakovič) – Éder (69. Luís), Smolov (62. Rybčinskij).

Domácí: Ashimeru, Beriša, Miguel, Farkas, Kristensen, Okafor, Okugawa, Onguéné, Solet, Walke

Hosté: Rybčinskij, Lisakovič, Lyscov, Kočenkov, Kamano, Černyj, Josifov, Luís, Muchin, Titkov, Siljanov, Kasjaněnko

Domácí: Szoboszlai

Hosté: Kulikov

Gözübüyük – van Zuilen, Balder (všichni Nizozemsko)

Red Bull Arena, Salzburg

SESTŘIH: Salcburk - Lokomotiv Moskva 2:2. Vedly oba týmy, každý má po bodu

Domácí: 28. Coman, 41. Goretzka, 66. Tolisso, 72. Coman

Hosté:

Domácí: Neuer (C) – Pavard (73. B. Sarr), Süle, Alaba, Lucas Hernández – Goretzka (83. Javi Martínez), Kimmich – T. Müller (83. A. Davies), Tolisso, Coman (73. Costa) – Lewandowski (83. Choupo-Moting).

Hosté: Oblak – Trippier, Savić, Felipe, Lodi – M. Llorente (79. Lemar), H. Herrera, Koke (C) (80. Torreira), Carrasco (76. Vitolo) – Félix, L. Suárez (76. Á. Correa).

Domácí: Nübel, Martínez, Costa, Choupo-Moting, Zirkzee, Davies, Boateng, Sarr, Musiala, Roca

Hosté: Grbić, Torreira, Correa, Lemar, Šaponjić, Vitolo, Hermoso, San Román, Sanabria

Hosté: 63. Binsibajní, 84. J. Hofmann

Domácí: Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Kolarov – Darmian, Barella, Arturo Vidal, Perišić (79. Bastoni) – Eriksen (79. Brozović) – R. Lukaku, Alexis Sánchez (46. Lautaro Martínez).

Hosté: Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Neuhaus – J. Hofmann, Embolo (74. Herrmann), Thuram (90+5. H. Wolf) – Pléa (90. Stindl).

Domácí: Padelli, Stanković, Martínez, Ranocchia, Nainggolan, Brozović, Bastoni, Pinamonti, Squizzato, Moretti, Boscolo

Hosté: Sippel, Grün, Lang, Herrmann, Wolf, Stindl, Traoré, Wendt, Jantschke, Reitz

Domácí: D'Ambrosio, de Vrij, Handanovič

Hosté: Kramer

B. Kuipers – S. van Roekel, D. Makkelie (všichni NED)

Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)

SESTŘIH: Inter - Mönchengladbach 2:2. Lukaku zachránil aspoň bod

Domácí: 90+1. Kouka

Hosté:

Domácí: J. Sá – Rafinha Ferreira, R. Semedo, Ba, Holebas – M'Vila, Bouchalakis (C) – Ranđelović (78. Fortunis), Valbuena (90+3. Cissé), Masouras (84. Kouka) – El Arabi (90+3. Vinagre).

Hosté: Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier, Gueye (85. Strootman), M. Sanson (77. Cuisance) – Thauvin (82. Germain), Benedetto (77. Henrique), Payet (76. Radonjić).

Domácí: Tzolakis, Karargyris, Soudani, Fortunis, Kouka, Vinagre, Vrousai, Dräger, Papadopoulos, Cissé, Rodrigues, Sourlis

Hosté: Pelé, Ngapandouetnbu, Balerdi, Strootman, Radonjić, Cuisance, Aké, Nagatomo, Germain, Perrin, Henrique

Domácí: Kouka

Orsato – Meli, Carbone (ITA)

Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus

SESTŘIH: Olympiakos - Marseille 1:0. Koka vystřelil výhru v nastavení

Domácí: 21. Agüero, 65. Gündoğan, 73. F. Torres

Hosté: 14. Díaz

Domácí: Ederson – Walker, Rúben Dias, García, Cancelo – B. Silva, Rodri (85. Fernandinho, 90+4. Stones), Gündoğan (68. Foden) – Mahríz, Agüero (68. F. Torres), Sterling (C).

Hosté: Marchesín – M. Sarr (80. Evanilson), Mbemba, Pepe (C), Sanusi (77. Nakadžima) – Uribe, S. Oliveira – J. M. Corona (77. Nanú), Vieira (77. Taremí), Díaz (55. Manafá) – Marega.

Domácí: Steffen, Carson, Stones, Zinčenko, Torres, Fernandinho, Foden, Doyle, Palmer, Bernabé, Nmecha, Harwood-Bellis

Hosté: Costa, Leite, Taremí, Nakadžima, Grujić, Manafá, Baró, Anderson, Nanú, N'Diaye, Martínez, Evanilson

Domácí: Walker, B. Silva, Cancelo, García, Fernandinho

Hosté: Pepe

Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni LVA)

Etihad Stadium, Manchester

SESTŘIH: Manchester City - FC Porto 3:1. Obrat načal Agüero

Domácí:

Hosté: 26. D. Zapata, 36. A. Gómez, 42. Muriel, 89. Al. Mirančuk

Domácí: Hansen – Andersson, Sviatchenko (C), Scholz, Paulinho – Onyeka (87. Krajev), Cajuste (76. Madsen) – Dreyer, Sisto (87. Anderson), Mabil (75. Vibe) – Kaba (60. Evander).

Hosté: Sportiello – Tolói, Romero (86. Palomino), Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler (80. Pessina), Gosens – A. Gómez (C) (68. Pašalić) – Muriel (68. Iličić), D. Zapata (80. Al. Mirančuk).

Domácí: Cools, Evander, Krajev, James, Vibe, Andersen, Anderson, Isaksen, Dyhr, Ottesen, Madsen, Sery

Hosté: Rossi, Palomino, Lammers, Mojica, Depaoli, Pessina, Ruggeri, Mirančuk, Pašalić, Iličić

Hosté: 35. Tagliafico (vl.)

Domácí: A. Onana – Mazraoui, Schuurs (84. Traoré), Lisandro Martínez, Tagliafico – Gravenberch, Klaassen (74. Ekkelenkamp), Blind (84. Huntelaar) – Neres (74. Labyad), Kudus (9. Promes), Tadić (C).

Hosté: Adrián – Alexander-Arnold, Joe Gomez, Fabinho, Robertson – Milner (C) (90+2. Williams), Wijnaldum, Jones (46. J. Henderson) – M. Salah (60. Shaqiri), Firmino (60. Diogo Jota), Mané (60. Minamino).

Domácí: Stekelenburg, Kotarski, Álvarez, Klaiber, Huntelaar, Promes, Ekkelenkamp, Labyad, Traoré

Hosté: Kelleher, Henderson, Minamino, Jota, Shaqiri, Origi, Williams, Jaroš, Cain, Williams

Domácí: Promes

Hosté: Milner, Alexander-Arnold